Erişimi yasaklanan Mediafire yükleme sitesine girebilmek için yapılması gerekenler

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064

Erişimi yasaklanan Mediafire yükleme sitesine girebilmek için yapılması gerekenler

Sevgili arkadaşlar; Mediafire linklerimizin yoğun olarak yüklendiği bir site. Girebilmek için DNS ayarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Alttaki bağlantıya tıklayıp açılan sayfadaki resimli anlatımımı okuyup kolayca DNS ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

http://www.cizgidiyari.com/forum/resimli-anlatimlar/71945-windows-xp-7-8-ve-vistada-dns-ayarlarini-degistirmek-resimli-anlatim.html#post304602

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
Bir Tavsiye;

DNS ayarlarını değiştirmekte zorlanan yada değiştirmek istemeyen arkadaşlar,

Bilgisayarınıza Comodo Dragon tarayıcısını yükleyebilirsiniz. Yasaklı site kararlarından etkilenmiyor. Comodo tarayıcısı ile bilgisayarınızın DNS ayarlarını değiştirmeden engellenen sitelere girebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz tarayıcıya Comodo Dragon yazıp aratabilirsiniz. Herhangi bir program sitesinden indirip kurabilirsiniz. Ben uzun zamandır kullanıyorum. Güçlü ve hızlı. Reklam saldırısı da yok. Tavsiye ederim.

İkinci bir alternatif te Citrio tarayıcısı. Bu tarayıcı da DNS ayarlarını değiştirmeden indirme yapabiliyor. Yasaktan etkilenmiyor. Crome ve Yandeks tarayıcılarının reklamları bunalttığı için alternatif bir tarayıcı denemeye karar verdim. Citrio'yu kurdum. İki gündür kullanıyorum. Tavsiye ederim. Kolay gelsin.

[EK AÇIKLAMA: Citrio iyi bir tarayıcı. Ancak yasaktan etkilenmiş. İndirme yapmıyor. Comodo Dragon da bir sıkntı yok.[/COLOR]

Son düzenleme:

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,669
Dostlarım, dns değiştirmemek ya da alışık olduğunuz chrome'u kullanmaya devam edebilmek için bir chrome uzantısı olan ZENMATE'i aktifleştirdiğinizde hiçbir sıkıntı kalmıyor. Ben birkaç yıldır bu şekilde giriyorum internete, hiçbir yasaktan etkilenmiyorum.Tavsiye ederim.

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,118
ZENMATE çok yararlı herkes kullansın yani. Tabi sanırım sadece CHROME için.

marvel

Yeni Üye
26 Ağu 2009
67
363
merhabalar :)

bir de mediafire için sharedir var tavsiye ederim dns ile uğraşmadan indirmek çok kolay :) tabii 150 mbdan büyük olmayan dosyalar için ...

mango39

banned
17 Eki 2014
26
30
Bende media fire'dan indirdim fekat hicbir sorun yasamadim duzeltmisler zannediyorum
saygilar
39

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Konu gündeme tekrar çıkarılmıştır. Çünkü Mediafire sorunu sürmektedir.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
977
Comodo, zenmate, DNS ayar değişimi .... hepsini denedim. DNS ayarlarını defalarca değiştirip kontrol ettim. Bilgisayarda problem olabilir düşüncesiyle şimdi başka bir bilgisayarda da DNS ayarlarını değiştirip denedim, maalesef nafile arkadaşlar. Belki de ISS'den (Turk.net) kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum ama onlar da TTNET / Telecom altyapısını kullanıyorlar sonuçta. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Paylaşımlar için hiç olmazsa alternatif link verilemez mi? İlginiz için tekrar teşekkürler.

20 May 2013
13
18
ZENMATE bende işe yaradı.olumlu deneyimimi anlatayım...Önce normal ip adresimle bi çizgiromanın bağlantısına tıkladım ve malum resmî engelleme yazısı çıktı.Ben de resmî yazının olduğu sayfanın adres çubuğundaki adresi kopyalayıp "zenmate" etkin chrome tarayıcımın adres çubuğuna yapıştırıp enter bastım.Ve sorunsuzca o downloada da bastım chrome un "kaydet" sorgulaması çıktı.Yani zenmate işe yaramıyor diyenleri anlamadım.Büyük ihtimal öteki VPN yazılımları da işe yarıyodur.DNS değiştirmeye bile gerek yok.

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,849
Bende neden hiç bir ayar değişikliği gerekmedi bilmiyorum. Acaba Google Chrome ile indirmeyi deneseniz?

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
HOLA, ZENMATE, VPS gibi uygulamalar öneriliyor. DNS ayarlarını değiştirmekte işe yarıyor. Google dns artık işe yaramayabilir. Zaten engeleme yapıyorsa şayet ilk engellenen o olur:) DnsCrypt işinize yarayabilir. Ancak belki faydası olur diye "komut sistemi" ya da "cmd" yazın DNS önbelleği temizleme işlemini yapın. Sonra bu uygulamalardan birini deneyin. Google amca nasıl yapılacağını benden iyi anlatıyor.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Az önce Mediafire sitesinden dosya indirdim ve Google DNS ayarlarını kullanıyorum. Bazı arkadaşlar DNS değiştirme işleminde eksik adımlar yada yanlışlıklar yapıyorlar. Her yolu denedim diyen arkadaşların bilgisayarlarında bir sorun var sanırım.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
977
ZENMATE bende işe yaradı.olumlu deneyimimi anlatayım...Önce normal ip adresimle bi çizgiromanın bağlantısına tıkladım ve malum resmî engelleme yazısı çıktı.Ben de resmî yazının olduğu sayfanın adres çubuğundaki adresi kopyalayıp "zenmate" etkin chrome tarayıcımın adres çubuğuna yapıştırıp enter bastım.Ve sorunsuzca o downloada da bastım chrome un "kaydet" sorgulaması çıktı.
Sevgili ALKAN ÇİZGİSEVER'in tavsiyesini uyguladım. Zenmate yüklüyken Yasaklı adres sayfası açıldığında sayfanın adres çubuğunu kopyalayıp aynı sayfanın adres çubuğuna tekrar yapıştırdım, OK'e bastım ve herşey düzeldi. Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim. Şu anda indirmeleri yapabiliyorum, fakat mediafire çok yavaşlamış.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
DNS ayarlarını değiştirmek hiçde zor, yorucu, zaman alıcı bir işlem değil. Bu konu açılmasaydı böyle bir sorun olduğunun bile farkında değildim.

zamangezgini arkadaşımız google dns ayarlarının işe yaradığı bilgisini bizimle paylaşmış. Alternatif link istemeden önce yine arkadaşımızın verdiği nasıl dns ayarları değiştirilir anlatımından ya da google amcadan öğrenebilirsiniz.

Sanki biz çok şey mi biliyoruz. Sorun nasıl çözülür araştırıyor, deniyor ve olumlu bir sonuç alırsak, yardımcı olur diye deneyimimizi sizinle paylaşıyoruz. Paylaşımcı arkadaşların iyi niyetini kötüye kullanmadan ve alternatif link istemeden önce çözüm yollarından birini uğraşın. Belki uğraştınız ama eksik birşeyler yapmış olabilirsiniz. Hiçbirşey kurcalamadan öğrenilmez.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
androidden ne yapmak lazım.

İnternette yasak sitelere giriş için bir çok yöntem bulunmakta ama söz konusu yöntem Android telefonlardan yasak sitelere giriş olunca riskli bir hal almaya başladı.
Suistimallere ve saldırılara açık olan bu konu aslında çok basit ve herkes tarafından bilindik bir uygulama ile aşılabilir.
Android telefonlarımıza Google Play dan Opera Mini yükleyerek yasak sitelere girebiliriz.

Bu tarayıcı ziyaret etmek istediğimiz siteyi kendi sunucularında sıkıştırdığı için DNS ve diğer engellere takılmadan yasak sitelere girebilmemizi sağlıyor ve sıkıştırdığı için kota kullanımını minimuma indiriyor.

Ayrıca alttaki bağlantıdan da yararlanabilirsiniz.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Foruma bağlanamama sorunu!

Sorunumu ancak bu başlıktan yazabiliyorum.Çizgi Diyarı'na "google"dan
kolayca ulaşabiliyordum.Birkaç gündür orayı tuşlayınca ERROR çıkıyor.
IP veya Server değişti diye birşeyler yazıyor.Google sayfasının altında
"machine code esinlenmeler"sekmesini tuşlayınca foruma girebiliyor ancak
sadece o günkü mesajları görebiliyorum.Ana sayfaya,listelere ulaşamıyorum.Sorun bende mi?Forumda bir değişiklik mi oldu?
İnşallah tekrar kurulum filan yap denmez zira onu yapmam mümkün değil.
Yardım ederseniz sevinirim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Sorunumu ancak bu başlıktan yazabiliyorum.Çizgi Diyarı'na "google"dan
kolayca ulaşabiliyordum.Birkaç gündür orayı tuşlayınca ERROR çıkıyor.
IP veya Server değişti diye birşeyler yazıyor.Google sayfasının altında
"machine code esinlenmeler"sekmesini tuşlayınca foruma girebiliyor ancak
sadece o günkü mesajları görebiliyorum.Ana sayfaya,listelere ulaşamıyorum.Sorun bende mi?Forumda bir değişiklik mi oldu?
İnşallah tekrar kurulum filan yap denmez zira onu yapmam mümkün değil.
Yardım ederseniz sevinirim.

Ağabey forumdan çıkış yapın ve tarayıcınızdaki tüm çerezleri temizleyin. (CCleaner ile yapabilirsiniz.)
Tekrar bağlanın sorun çözülecektir.:)

Son düzenleme: