Nejat Uygur'u Kaybetmişiz

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Cibali Karakolu'nun can komiserini, Nejat Uygur'u kaybettik. Diyecek bir şey bulamıyorum. Başımız sağolsun.

nejatuygur.jpg

Lami Tiryaki

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,475
Adam gibi bir adamı kaybettik,yeri hiçbir zaman doldurulamayacak.Allah (c.c) rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Mekanı cennet olsun, çocuktum Samsun Fuarına gelmişti tiyatrosu, ilk seyrettiğim tiyatroydu. Benim için her zaman özeldi.. Allah(C.C.) rahmet eylesin..

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Nejat Uygur ,Kemal Sunal gibi kişiler insanların hayallerinde yaşarlar.Onlar bu yönleri ile ölümsüzdür bir bakıma.Kemal Sunal'ın öldüğüne inanıyormusunuz?Ben inanmıyorum.Nejat Uygur da eserleriyle her zaman yaşamaya devam edecek.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,913
İstanbul
Nejat Uygur; Tiyatronun efsane ismi olmasının yanında, iyi bir de Galatasaraylıydı..

Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dilerim.

Mekanı cennet olsun...

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Küçükken çok severdim tiyatrolarını, bana gülmeyi öğreten insanlardan biriydi. Umarım buluşurlar gittikleri yerde.

BZX7rGjCQAEDWYq.jpg

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
41
46
denizci
“Ümit mi, Simit mi?” oyununu, iznini alarak lisede oynadığım, kendisinden önce giden dayımın yakın dostu, büyük ustanın ölümünü şu saniye bu mesajdan öğrendim, hiç bilinmeyen bir yüzü de; çok çok eskilerden model uçakçı oluşudur, bunu kimseler bilmez, bilmezdi.
Olsun, üstadım orada da sahne yapar, zaman yaklaşıyor, kaç yılbaşı daha göreceğiz, bekle büyük usta, biz de geliyoruz.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,598
hiçbiryerde :)
Kendisine rahmet, sevenlerine sabır dilerim...
Son yıllarda hiç sesi soluğu çıkmıyordu,
uzun süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.
hep benzettiğim başka bir ustayı da hatırladım...
nejatuygurhorz.jpg

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,435
Babami kaybettim diyebilirim inanilmaz uzuldum ...
Cocuklugum Istanbul Findikzade Odabasi'nda gecti babam gibi sevdigim Nejat Uygur kapi komsumuzdu ; cocuklari Suha ; Suheyl ; Behzat ve Ahmet ile tum cocuklugumuz beraber gecti ... TV'nin daha evlerimize lux olarak girdigi donemde bircok gece giris katlarinda evinin salon perdesinde Sarlo'nun sessiz filmlerini bizim tum sokagin cocuklarina oynatirdi... Yolda bizi gordugunde her zaman bizden cok buyuk oldugu halde bize " NE HABER ABI NASILSINIZ? " derdi. Buyuk bir tiyatro ve resim sanatcisi ; harika bir baba ve mukemmel bir insandi .
Bu tatsiz dunyanin ondan sonra artik hic tadi olmayacak.
Allah onu cennetine alsin... Allah rahmet eylesin ....

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
büyük bir ustaydı.güldürürken bile
düşündürürdü.ağır toplar birbir
gidiyor.kavanoz dipli dünya.
mekanı cennet olsun.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Dünya bir sahne herkes kendine düşen rolü oynuyor sonra perde kapanıyor... Ama öyle Büyük ustalar var ki onlar asla unutulmayacak Bizleri güldürdün bu zor hayat koşulları arasında dertlerimizi unutturdun. Allah da seni güldürsün Mekanın cennet olsun Rahat uyu Nejat Uygur

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,015
Bastiani Kalesi
Tiyatroya 63 yıl emek vermiş, hiciv ve kahkaha üstadıydı. Çocukken Kadıköy'deki Kadıköy sinemasına her sezon yeni bir oyunu gelir, gider seyreder, yanaklarımız ağrıyana kadar gülerdik, oyunun sonunda da mutlaka bir kıssadan hisse konuşması yapar, gözlerimizi yaşlandırırdı.
Türkiye'de beni güldürebilen birkaç insandan biriydi, bir diğeri de Metin Akpınar'dır, son jenerasyondan da Cem Yılmaz var...
Umarım onun bu kadar sene israrla emek verdiği Türk tiyatrosunda ateş hiç sönmez, bayrağı başkaları devir alır...

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Tiyatrosundan gülmeden çıkmanız olanaksızdı. Gülme garantili oynardı. 1987 Ankara Batı sine-
masında "Hanedan" oyununu izlerken eşim doğum yapmak üzereydi. Güncel politik durumları
da işleyen Halk'a dönük tiyatro yapardı rahmetli. En son Mahzun Kırmızıgül'ün yönettiği "Beyaz
Melek" filminde oynamıştı.Uzun zamandır hastaydı. Ölümü kolay ve çabuk olmadı.Oyunda tuluat
tarzını bahri Beyat'la çok iyi kullanırdı. Onun oyunlarında kullandığı bir replikle tamamlayayım.
Bel altı bir espri yapar, karşısındaki "-Anlayamadım" Deyince de "-Anlayan anladı" derdi ve
seyirci gülerdi. Ne kadar değerli bir insan ve sanatçı olduğunu ANLAYAN ANLADI...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.
Değerli bir sanatçımız idi,ailesine sabırlar dilerim.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Bir gün İstiklal'de sevgili Nurtap Emir'in sahaf dükkanında oturmuş o dönem Maceraperest'ten çıkan yayınları konuşuyorduk çok iyi hatırlıyorum. Birdenbire omuzuma bir el indi. Döndüm, Nejat Uygur'la burun buruna geldim. Bilenler bilir, Nurtap Emir'in Ana Bala Han'daki dükkanı çok dardır. İki kişi zor oturur. Hemen kalkıp yer vermek istedim "buyrun üstadım, filan" diyecek oldum. "Ne demek oğlum" diyerek güçlü bir şekilde beni ittirip tekrar yerime oturttu. Bir yandan Nurtap hn'la konuşurken bir yandan elini sürekli omuzumun üzerinden hafif hafif kaldırıp indiriyordu. Muhabbetini bitirdikten sonra acelesi olduğunu çaya kalamayacağını söyleyip ayrıldı. Omuzuma "el vermiş" bir kaç üstaddan birisiydi. Ne onur.

1989 veya 90 yılıydı sanırım. ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu'nun konuğu olarak gelip, tam iki saat hiç durmadan konuşmuştu. O iki saat bana 10dk gibi gelmişti. Canlandırmasıyla birlikte, yanlışlıkla topu attırıp kasabalılara erken oruç açtırdığından, sahnede kapıya çarpma efekti yaparken gerçekten çarptığından filan bir dolu anısını anlatmış gülmekten kırıp geçirmişti bizi.

Allah rahmet etsin, nur içinde yat usta.

Selamlar
Lami Tiryaki

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,169
Far Far A Way
Televizyondan çok seyrettim tiyatrolarını. Annem de ben de çok sayıp ve severdik. İyi bir kişilik. Oğullarını tiyatro yolunda devam ettiremedi ama hiç değilse yararlı çocuklar bıraktı geriye.