Ntv Tarih Kapatıldı

Kadri Balta

Aktif Üye
27 Mar 2012
406
2,221
NTV Tarih dergisi Gezi Parkı sayısı nedeniyle kapatıldı!

tarihdikey.jpg

Gezi Parkı protestosunu konu alan son sayısı nedeniyle Doğuş Yayın Grubu’nda krize yol açan NTV Tarih dergisi kapatıldı, derginin Gezi Parkı sayısı da yayımlanmadı

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Özgür ülkede yaşadığımız için gayet normal bir davranış. Tek bir şeyi çok merak ediyorum acaba ki "Tarih tekkerrürden ibarettir" sözü hiç mi akıllarına gelmiyor.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Derginin 54.sayısı yayınlanmadı veya toplatıldı mı?Yoksa dergi tekmil kapatılarak yayın
hayatına son mu verdi?

12 Şub 2010
15,006
543,719
Dilerim sadece Tarih yayını ile sınırlıdır

Severek aldığım çizgi roman yayınlarına devam etmelerini isterim

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Sadece sebep bu ise yazıklar olsun diyorum. Doğru, tarafsız yayn yaptıktan sonra arkasında duramayacakları ne yazmışlar da bu dergiyi kapatıyorlar. Devlet küçülmüş fakat devletin dağıttığı rant son 10 yılda artmıştır. Geldiğimiz noktada, banka sahibi olan bir basının ya da bankanın sahip olduğu bir yayının, hükümet aleyhine değil, hükümeti az da olsa eleştirecek yayın yapması mümkün olmadığı anlaşılmıştır. Yakıp yıkan vandalları değil ama beni adam yerine koyun diye haklı bir protestoda bulunan koyun olmayan herkesi selamlıyorum. Hükümetin ve sırf ona muhalif oldukları için hükümet karşıtı yakıp yıkmalarda bulunan ideolojik saplantılarından başka bir şeyi olmayan vandal güruhu da esefle ve şiddetle kınıyorum.

tatu

Yeni Üye
1 Eki 2009
79
92
yazık..dergi tam da "yaşanılan süreçte yazılan tarih yazıcılığı" ile ilgili bir "gezi direnişi" dosyasıyla yayına girecekmiş..ne olmuş,"yaşanılana günübirlik uygulanan sansürün hedefi olmuş"..eee şimdi ne olacak,hiiiç.. bir süre sonra aynı konu ve yaşanılan tarih yine yazılacak;ama bu sefer "bolca" sansür ve "diktatörün uygulamaları" adlı ara başlıklarla..yani "diktatörce" hiç bir politikanın geleceği yok..

Son düzenleme:

colossus

Aktif Üye
29 Ocak 2012
325
425
USA
Belliydi bir sıkıntı olduğu. Geçen sene de evrimle ilgili bir sayı çıkacaktı. O da engellenmişti. Onun yerine başka sayı çıkarmışlardı o ay gecikmeli olarak.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Dergiden sorumlu arkadaşın bir açıklaması vardı bugün gazetelerde, malum bölümü en kısa zamanda net yoluyla okuyucularımıza ulaştıracağım diye. Nete düştüğünde alır bakarız, bence güzel bir sayı ki, kapatılmaya kadar gitti.