Kırık linkler bizi üzüyor...

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Sevgili forumdaşlar;
Kırık link yenilemek inanın dert değil. Bu işi de diğer işler gibi severek olmasa da görev bilinci ile canla başla yerine getirmeye çalışıyoruz.

Konu şu ki senelerdir üyemiz olmasına rağmen şikayet ve kırık link mesajından başka bir teşvik edici mesajı olmayan üyelerimizin her gün yaptığı onlarca kırık link bildirimi inanın akşamdan akşama fırsatı olan
belki ailesiyle geçireceği zamanı foruma ayıran insanlara bildiğiniz hakaret gibi gelmeye başladı artık...

Kırık link butonu elbette haber vermek için kulanıldığından yararlıdır.
Sözümde asla bizleri teşvik eden mesaj yazan olmadı like butonuyla bile asgaride olsa yanımızda olan üyelerimize değil.

Geçen yaptığımız ve değerli arkadaşlarımızında desteğini aldığımız kırık link yenileme seferbirliği unutulmaz bir çalışmaydı hatta...

Bu şahsen aldığım karardır. Diğer yöneticilerin haberi yoktur.

Bundan sonra mesajı olmayan üyelerin günlük 3'ten fazla bildirdiği kırık linkleri asla ve kata yenilemeyeceğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Tamamıyla katılıyorum,emeklere saygı göstermeyenlere itibar etmemek lazım.
Denk geldikçe link yenileme çalışmalarına tekrar katkıda bulunmak isterim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,333
hiçbiryerde :)
Biraz dayanışma, biraz katılım çok mu zor?

Bu konu da uzar gider.....

Toplumsal ya da genel diyelim;

"sorumluluk" hissetmeyle ilgili bu...

Emeği geçenlere teşekkürler!....

kitkarson

banned
15 Ocak 2013
68
57
Merhaba arkadaşlar,
Teşekkür etmek her ne kadar alın teri karşılığı olmazsa da, paylaşımcı ve tarayıcı arkadaşlara bir nebze de olsa değer vermektir. İşte bu anlayış herkeste amil olması gerekirken biz Türk toplumu olarak almasını bilen fakat vermesini bilmeyen bir toplum bireyleri haline geldik; getiriliyoruz da!!
Karşılıksız paylaşım hiç bir çabayı gerektirmez mi? Sadece istediğini alıp sessiz çoğunlukta kalıp parmak oynatmamak mı?
Haklısın arkadaşım kişisel kararın anlamlı ve bir çok kişi tarafından da irdelenmesi gerekir. Ama laf ola beri gele diye düşünün sessiz çoğunluk neden ses vermiyor ? Karşı veya haklısın demiyor.. Bana ne mi diyorlar? Çalışan çalışıyor, ben istediğimi alır giderim zihniyeti var oldukça bu sorular olacak bizler de cevabını veremeyeceğiz.

*

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Şerifengin gönlü bol bir arkadaştır. Ben kendi adıma bundan sonra "50" den az "kırık link bildirimi hariç" mesajı olmayan hiç bir üyenin kırık link isteklerini yerine getirmeyeceğim. Bildirilen kırık linkleri eski üyeler nasıl olsa almıştır, yeni gelenler de bir zahmet biraz forumda kendilerini göstersinler, sonra nasıl olsa eksiklerini tamamlarlar.

.