50 60 70 80 li yıllara ait satılık çizgiroman ve dergiler

sedat35

Yeni Üye
10 Ara 2012
16
7
h07j4.jpg
h07bh.jpg

h07nx.jpg

h07w6.jpg
h07t4.jpg

h0fzw.jpg

h0g23.jpg

merhaba benim bir arkadaşım geçen sene rahmetli oldu ve evinde çok dergi
kitap vardı ailesi o vefat ettikten sonra bu dergileri satmak istiyor evinde seri halinde birçok eski dergiler var 1950 lerin 1960 ların 70 lerin dergileri bunların isimleri sırayla şöyle zıpzıp dergileri 1965 , yelpaze 1955, kara murat 1975, ses dergileri 1960 ve 70 , leman serisi 98 2000 arası, seksek 1970, öküz, zagor vsvs dergisi bunlar baya çok dergiler en az 2 çuvala yakın doldururlar internette tanesine 5 ila 10 tl arasıa ilan vermişler ailesi ise hepsine makul bir fiyat karşılığnda satmak istiyor durumlarıda çok iyi olmadığından böle bi karar almışlar ilgilenen arkadaşlar mesaja cvp yazarlarsa sevinirim tada 05549199664 numaradan daha ayrıntılı bilgi verebilirim not fazla uzamadan çok acil satmamız gerekmektedir dergileri

Son düzenleme:

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Kardeşim bu bildirimin çok güzel.Fakat site sakinlerinin fiyat verebilmesi için
ilgili dergilerin değerinin tesbit edilmesi gerekir,en azından dergilerin tasnif edilip
resimlerinin görülmesi lazım.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
ccahitkarın dediği gibi böyle üstünkörü değilde tasnif edilmiş bir biçimde belirtilmesi lazım, resimleri çekilmiş olmalı,kondüsyon bilgisi olmalı hangi kitap yada dergiden hangi sayılar var vs.çünkü hepsini bir kişi alacak diye bir şey yok,herkesin ilgilendiği ve sahip olmak istediği kitap yada dergiler farklıdır.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Saydıklarının içinde kondisyonuna göre 5 tl etmeyecek dergi de var, 10 liradan fazlasına satılabilecek de. Gerçek olan, tek tek satıldığında toplu halde satışına göre daha fazla gelir getirir ama bu sefer de hasılatın toplanması daha uzun sürer. Serilerin toplu satışı ise ikisinin arasında bir değer getirir diye düşünüyorum. Yukardaki listeye göre çuval hesabı satılacak ise ise ancak ticaret mantığı ile fiyat verilebilir, 1 - 2 bin Tl arası bir şey önerilebilir sanıyorum.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
i.nette bir çok bu tür dergi ve kitaplar 10 tl ye satılık
ama sadece satılık, alan yada bakan yok
gülyabani üstadın dediği gibi 1000-1500 civarı bir fiyata ver bence
ama kategorize ederek sunum yaparsan bu fiyatı 2ye katlayabilirsin
tabi çok ama çok zaman alır

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Sedat bey,

Her seriden bir kitap resmi ekleyip,şu sayıların olduğunu belirtin,

Kendinizce kitabın yeni,orta veya harap olarak belirtin.

Buradan çok talip olacaktır.:)Selamlar..

sedat35

Yeni Üye
10 Ara 2012
16
7
h07bh.jpg

bu resimi ekledim yeterse eğer ilgilenenler 5549199664 den daha geniş bilgi verebilirim

sedat35

Yeni Üye
10 Ara 2012
16
7
kara murat dergleri toplam 190 adet 1960 lı yıllara aittir zıpzıplarda o yıllara ait toplam da 100e yakın oda evet arkadaşlar bir an önce ilgilenmenizi ve elden çıkartmak istiyoruz

sedat35

Yeni Üye
10 Ara 2012
16
7
evet arkadaşlar ilgilenen yokmu eğer alan birileri çıkmazsa sobada yanıcak bu dergiler bi şekilde yazık olucak yoksa

Son düzenleme:

sedat35

Yeni Üye
10 Ara 2012
16
7
3 gün oldu konuya fotograf eklememe rağmen kimse dönmedi hayır bir fiyatta belirtmedimki aklım almıyor burası çzigiroman forumu ama kimse biblemiyor konuyu ne cvp yazan var ne arayan ne soran korkarım ki bu kadar dergiye yazık olacak kömürlükte rutubetli ortamda çürüyüp gidecekler yada soba tutuşturmalık gibi kullanılacak olmayan ilginiz için tşkler arkadaşlar

doruk

Onursal Üye
19 Mar 2010
355
4,851
Ümraniye
Sedat kardeşim,

Fotoğraf eklemiş olmanız,satış şeklinizin doğru olduğu anlamına gelmez.

Dergileri tasnif edip numaralarını yazarsanız işiniz kolaylaşır.

Resimlerden göründüğü kadarıyla fiyat beklentiniz çok yüksek,orada50 kuruşa bile satamayacağınız dergiler var ve yığın içinde çoğunluktalar.

En çok para edebilecek olan Kara Murat ve Zıpzıpları ise tanesi 2 liraya satabilirseniz çok iyi benim fikrim.

Birde sahaf görüşü alın derim.Ancak yazış tarzınıza bakılırsa ;

''burası çzigiroman forumu ama kimse biblemiyor konuyu ''

almışsınız,iyi fiyatda vermemişler gibi duruyor.:)

Umarım sonuç sizin için iyi olur.

sedat35

Yeni Üye
10 Ara 2012
16
7
hocam fiyat beklentim çok deyil dediğiniz gibi kara murat ve zıpzıpları 2 tlden hesaplasam dahi adet olarak çok olduğundan sadece onlar 700 tl tututor ama ben bi fiyat belirlemedim kara muratlar 1964 senesi basımı sayı 1den 220 ye kadar zıpzıplarda 1 inci sayısından 80 sayısına kadar arada belki tek 6 yada 8 sayısına kadar eksik ler var biz bu kara muratları ve zıpları deyil ne varsa çizgi roman dergileri vsvsv hepsini satmak istiyoruz makul bir fiyata

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
sedat kardeş ben kara muratlardan bazılarını alırım ama tabiki hepsini alamam çunkü bende olan sayılarda var 1 ile 220 arası elimde bayağı var eğer tektek olursa olmayan sayıları alırım.

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Kitapların hangi sayılar arasında olduğunu, hangi sayıların eksik olduğunu, hangi basımevinin hangi serisinin olduğunu belirtirseniz iyi olur. Çok olsalar bile seri seri satabilirsiniz. Aksi takdirde ne olduğunu bilmediği kitaplara para veren olmayacaktır sanırım.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Sedat bey,

Her seriden bir kitap resmi ekleyip,şu sayıların olduğunu belirtin,

Kendinizce kitabın yeni,orta veya harap olarak belirtin.

Buradan çok talip olacaktır.:)Selamlar..

Satış için dediğim gibi tasnif gerekir,her seriden bir kitap resmi ve hangi sayıların mevcut olduğu.
Yakmayı düşünüyorsanız bedava vermeyide göze almışsınız gibi bir izlenim edindim.satılacağına şüphem yok biraz sabır ve düzen paraya dönmesi için yeterlidir.:)