Neşet Ertaş'ı Kaybettik..

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Az önce radyoda duydum. Babamın gözdesiydi. Öyleki ozanın adını küçük kardeşime vermiş. Anadolu rock ve pop müziğini belkide en çok etkileyen halk müziği sanatçısıydı. Karadır Bu Bahtım kara, Hapishanelere Güneş Doğmuyor, Tatlı Dillim, Neredesin Sen, Kendim Ettim Kendim Buldum ve daha neler neler... Behzat Ç.'nin sürekli fon müziği sayesinde kaç zamandır kulaklarımdaydı usta.

Toprağı bol olsun, mekanı cennet olsun ustanın.

Selamlar
Lami

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,705
allah rahmet eylesin.çok sevilen,
içten gönülden söyleyen bir ozan
sanatçımızdı.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,395
''Neşet Ertaş da gider ve biz kaç şair birden birleşsek onun şu dizesini olsun zor yazarız: "Cahildim dünyanın rengine kandım” Onur Caymaz..

Mekanı cennet olsun..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Sazın başı sağolsun, ustasını kaybetti..
Ancak kuşaklar boyu dinlenecek, Allah ona sevilmeyi nasip etti.
Yüce Rabbim rahmetini esirgemesin, toprağı bol olsun.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Nasıl video eklendiğini unutmuşum, çözemedim bir türlü...

Gerçek kahramanlar var... İyi ki de varlar... Nur içinde yatsın:

.

Moderatör tarafında düzenlendi:

asoz

Aktif Üye
25 Ocak 2010
51
760
Allah rahmet eylesin ,mekanı cennet olsun.Eserlerin daima yaşayacak büyük usta....

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Bozlak Türkülerin büyük ozanı. Namı diğer Bozkırın Tezenesi.
Ruhun şad, mekanın cennet olsun.

Şu garip halimden bilen, işveli nazlım.
Gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen?
Tatlı dillim, güler yüzlüm, eyy ceylan gözlüm.

Sinemde gizli yaramı, kimse bilmiyor
Hiç bir tabib, şu yarama merhem olmuyor
Boynu bükük bir garibim, yüzüm gülmüyor

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Allah rahmet eylesin.

İnsana olan sevgimizi artıran büyük bir ozan, büyük bir filozof, çok büyük bir müzisyendi.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,126
Bir Anadolu insanı,
sazın üstadı,
halkın sanatçısı,
"yaşayan insan hazinesi",
nesiller boyu gönüllerde yaşamaya devam edecek.
Ruhu şad,
toprağı bol olsun.
Allah (CC) rahmet eylesin.

bayrakzaf.gif

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sayın Neşet Ertaş'la birlikte Anadolu insanının gerçek sesi olan bütün halk ozanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Tek tesellim yaşarken de kıymeti bilinen nadir sanatçılardan olması. Yeri dolar mı, giden hangisinin dolduki ? Türkülerin başı sağ olsun.

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
lise yıllarımda herbiri farklı düşüncedeki insanlardan oluşantüm arkadaş grubumun tek ortak yanıydı neşet baba sevgisi. bir gönül adamı olarak hepimizin gönlünde hep yer edecek bu halk adamına Allah rahmet eylesin.

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
822
Neşet Ertaş, aynı zamanda bir müzik dehasıydı.
Türkülerindeki bestekarlığına, sanatına bakınca: bir Dede Efendi edasıyla eserlerini ne büyük bir sanatla işlediğini, bir Hacı Arif Bey edasıyla eserlerine nasıl ince bir hüzün kattığını, ... ancak bilen bilir. (Orhan Gencebay'a sorun da size Neşet Ertaş'ı bir anlatsın).
Gerçek kıymetini yıllar sonra, belki anlayacaklar.

Önden giden ahbâba selâm olsun erenler.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Sırf ona özenip saz almıştım,Allah rahmet eylesin.Adam gibi yaşadı ve adam gibi de göçtü diğer aleme.Mekanı cennet olsun.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Duyduğumda gözyaşlarımı tutamadım. Sanki Türkiye öldü biraz...

Çocuğunuz size "Tevazu ne demek?" diye sorsa, onu göstermeniz yeterdi.

Karnını doyurabilmek için köy köy dolaşıp saz çalarak dilenmek zorunda kalmış birisinin, ömür boyu kocaman bir maaş anlamına gelen devlet sanatçılığını, diğer sanatçılara ayıp olmasın diye reddedebilmesini gerçekten anlayabilecek kaç kişi vardır dünyada? Mesela, "Tabii ki bana da verecekler," diyerek o unvanın üzerine atlayan anlı şanlı isimler bunu anlayabilir mi dersiniz?

Bir bestesiyle adının dünya durdukça yaşamasını sağladığı "Zahide", televizyonlarda, "sokaktaki adam"a şöhret kapıları vaad eden abuk subuk yarışmalara binlerce insanın koşturmasına nasıl bir yorum getirirdi acaba?

Ya; yellenip yellenip ipe dizdikleri sözleri besteleyen (!) bazı büyük (!) sanatçılar, bugün milyonlarca insanın içinde gerçekten bir şeyler koptuğuna inanabilirler mi? Neden kendi CD'leri marketlerde sepete dökülüp 1 liraya satılmaya çalışılırken, o cahil, o kara kuru, o ezik adamın CD ve kasetlerinin gerçek fiyatına milyonlarca satıldığını anlayabilirler mi?

Allahım'ın onu cennetine kabul ettiğine inanıyorum...

Gönlümüz hep seni arayacak büyük insan...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Ne kadar gözyaşı döksek azdır dostlar; aramızdaki bir "Allah Adamı"nı yolcu ettik...

Onun büyüklüğünü anlayabildiğim için kendimle gurur duyuyorum. Çünkü bu bile önemli bir payedir.

"Başarı = para = saygınlık" denkleminin hakettiği tek mevkinin "çöp" olduğunu kanıtlamış birisi o...

Anadolu'nun; (etnik kökeni olmayan) yüce gönüllü, mütevazı, cefakar, kanaatkar insanın özeti o... "İnsan"ın özeti o...

Dünyadaki sınavını A+ ile verebilmiş bir ademoğlu o...

Nur içinde yat Neşet Ertaş...

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Büyük ozanımızın vefatı hepimizi çok üzmüştür. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar, sevenlerine ve sanat camiamıza baş sağlığı diliyorum.

steinbeck

Süper Üye
23 Şub 2012
1,412
3,007
Neşet Ertaş hakkın rahmetine kavuştu. (Hayatını kaybetti, aramızdan ayrıldı, hayata veda etti saçmalıklarına karşıyım) Allah rahmet eylesin. Yüreğiyle söyleyen, sazını kendine özgü konuşturan, Özay Gönlüm gibi, bir gönül ustasıydı. Devlet sanatçısı unvanını red edişiyle gönlümüzde taht kurdu. Vay vay dünya vay. Yalan dünya.