Samsung android internet ayarları

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Yahu arkadaşlar, samsung galaxy wonder i8150 aldım. Ancak internete bağlanamıyorum (doğrudan kendi bağlantısı, wi-fi değil)

İnternet ayarlarından anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

EfsaneŞair42

Kıdemli Üye
27 Tem 2012
143
284
Yahu arkadaşlar, samsung galaxy wonder i8150 aldım. Ancak internete bağlanamıyorum (doğrudan kendi bağlantısı, wi-fi değil)

İnternet ayarlarından anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

Anladığım kendi hattınız üzerinden internet paketiyle bağlanmak istiyorsunuz bunun için;

Ayarlar,kablosuz ve ağlar,mobil ağlar,paket veri kullan :)

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Anladığım kendi hattınız üzerinden internet paketiyle bağlanmak istiyorsunuz bunun için;

Ayarlar,kablosuz ve ağlar,mobil ağlar,paket veri kullan :)
Selamlar.

Paket veri açık ancak bağlanmıyor, Turkcell`den kontrol ettim hattım açık (zaten dün sınırsız net pakedine geçmiştim) sanırım bana proxy ayarları vs... türü detayların ayarı lazım.

EfsaneŞair42

Kıdemli Üye
27 Tem 2012
143
284
Selamlar.

Paket veri açık ancak bağlanmıyor, Turkcell`den kontrol ettim hattım açık (zaten dün sınırsız net pakedine geçmiştim) sanırım bana proxy ayarları vs... türü detayların ayarı lazım.

Aleykümselam :)

Telefonu Türkcell Bayisindenmi Aldın Kardeşim ? Bide INTERNET Yazıp 2222den ücretsiz ayarlar isteyebilirsin :)

EfsaneŞair42

Kıdemli Üye
27 Tem 2012
143
284
Geri gelen mesajda telefon modeliniz uzaktan ayar alımını desteklemiyor diyor... Eski bir model olsa neyse :)

Türkcellden Aldıysan Telefonu Kimse Memnun Değil Kardeşim İnan :( Türkcellin Saçmalıkları Eğer Ordan Almadıysan Samsungda Androidde Pek İyi Sayılmaz Servis Tarafı Takır Takır Çalışıyor Millet Şikayetçi Bu Wap Ayarlarından Dolayı

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
İlk önce birazdan yazacaklarım çalıştığım yer ile taraf tutma gibi bir durum olmadığını belirteyim.

Abi güzel telefon almışın Turkcell de çalıştığım için bu sorununa yardımcı olmaya çalışayım. Tam sorunu yazarsan daha iyi olurdu ama telefon ve işletim sistemi gayet güzel arkadaşımda da aynısı var ve hiç bir şekilde de sorun yaşadığını görmedim. Ayrıca samsung telefonlarda android gayet güzel çalışıyor şu an için herhangi büyük çaplı bir şikâyette gelmedi.

Ayrıca telefonu TİM mağazasından aldıysan hiçbir sorun yaşamazsın merak etme insanları yanlış bilgilendirmeyelim ;) Eğer ciddi sorun varsa o Turkcell'in hatası değil çok nadir olan telefonun fabrika hatasından kaynaklanır.

İlk önce Cihan abi 3G yazıp 2222 ye yolladın değil mi? Yani hattın 3G ye tanımladın. Ondan sonra o mobil ağlarda Sadece 2G yi kullan var onu da kaldır. Sonra telefonun bağlantı ayarlarında sorun olabilir paket veri dışında hani başka bir ayar daha var şu an telefon olmadığı için anlayamadım sorunu ama 15.00 ten sonra işte olacam o zaman arkadaşa da sorar daha net bir cevap verebilirim. Ancak sorunu tam anlamıyla anlatman gerekiyor ;)

Görüşürüz hayırlı Ramazanlar :d

Son düzenleme:

EfsaneŞair42

Kıdemli Üye
27 Tem 2012
143
284
İlk önce birazdan yazacaklarım çalıştığım yer ile taraf tutma gibi bir durum olmadığını belirteyim.

Abi güzel telefon almışın Turkcell de çalıştığım için bu sorununa yardımcı olmaya çalışayım. Tam sorunu yazarsan daha iyi olurdu ama telefon ve işletim sistemi gayet güzel arkadaşımda da aynısı var ve hiç bir şekilde de sorun yaşadığını görmedim. Ayrıca samsung telefonlarda android gayet güzel çalışıyor şu an için herhangi büyük çaplı bir şikâyette gelmedi.

Ayrıca telefonu TİM mağazasından aldıysan hiçbir sorun yaşamazsın merak etme insanları yanlış bilgilendirmeyelim ;) Eğer ciddi sorun varsa o Turkcell'in hatası değil çok nadir olan telefonun fabrika hatasından kaynaklanır.

İlk önce Cihan abi 3G yazıp 2222 ye yolladın değil mi? Yani hattın 3G ye tanımladın. Ondan sonra o mobil ağlarda Sadece 2G yi kullan var onu da kaldır. Sonra telefonun bağlantı ayarlarında sorun olabilir paket veri dışında hani başka bir ayar daha var şu an telefon olmadığı için anlayamadım sorunu ama 15.00 ten sonra işte olacam o zaman arkadaşa da sorar daha net bir cevap verebilirim. Ancak sorunu tam anlamıyla anlatman gerekiyor ;)

Görüşürüz hayırlı Ramazanlar :d

Taraf Tutmayayım Dedin Süper Çıkardın :D :D Türkcellin Ve Samsungun Müşteri Kitlesi Geniş Olduğu İçin Tabiki Şikayetler Gündeme Çıkmaz Örtülür Bizde Kafayı Yeriz ;) Sana Samsungun 2 Ay İçerisinde Servisine Teslim Edilen Android Sorunlu Telefon Adedini Söylesem Dudağın Uçuklar :)

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
İnt.e açık değilmiş hesabım bir sürü şey denedim boşa. Turkcell bayisinden açtılar çözüldü :p