The Avengers Rezaleti

The Avengers Rezaleti

Genel Duyurular

Like Tree19Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29.Haziran.2012, 09:13   #1
Süper Üye

vakanuvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 31996
•Rep Seviyesi :
vakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond reputevakanuvis has a reputation beyond repute
Standart The Avengers Rezaleti
Captain America "The First Avenger" filmini vizyona girerken "İlk Yenilmez" olarak duyurduklarında filmi protesto ederek sinemaya gitmemiştim. Ardından her ne kadar fragmanındaki güzel görsellerine bayılmış, en çok gişe yapan üçüncü film olma özelliğine nail olmuş "The Avengers" filmi hakkında özendirici bilgiler paylaşmış da olsam filme inatla gitmedim. Çünkü bu defa da Avengers'ı "Yenilmezler" olarak çevirmişlerdi. Ama bu da yetmemiş olacak ki Walt Disney'in çocuklar için çıkardığı çizgi film cd'lerinde iş hepten saçmalamış. Türkçe dublajlı cd'lerin kapaklarında "The Avengers" yazıyor, film başlangıcında "Yenilmezler", dublajda ise grubun adı "Kurtarıcılar"!
Walt Disney'in ve Marvel'ın umursamadığı bir olaya neden bu kadar taktım diye düşününce aklıma gelen tek yanıt: "Çizgi Romana Onlardan Çok Saygım Var" oldu, umarım abartmıyorumdur.
Alt 29.Haziran.2012, 09:53   #2
Çeviri Balonlama

abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
abdullah is on a distinguished road
Zaten Walt Disney aldı alalı paradan başka bir şey düşünmez oldu Marvel. "Nasıl daha iyi işler çıkartırız" değil "Nasıl daha fazla popülerleştirip ekmeğini yeriz" diye düşünüyorlar.
vkopuzoglu bunu beğendi.
abdullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Haziran.2012, 11:22   #3
Aktif Üye

ElimeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1933
•Rep Seviyesi :
ElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant futureElimeS has a brilliant future
ElimeS - MSN üzerinden mesaj gönder
Kardeş Tamam Hataları Bulmuşsun Fakat Bu Hatalarda Dolayı İzlenmiyecek Bir Film Değil Bide 3D İZledinmi Tamamdır.Bunları Kafana FAzla Takmıcaksın
ElimeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Haziran.2012, 11:43   #4
Çeviri Balonlama
Yönetici
E-Dergi

büyük beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1297946
•Rep Seviyesi :
büyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond repute
Olur böyle vakalar.
punisher27 ve WebHead bunu beğendi.
Alt 29.Haziran.2012, 12:21   #5
Kıdemli Üye

WebHead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 413
•Rep Seviyesi :
WebHead is just really niceWebHead is just really niceWebHead is just really niceWebHead is just really niceWebHead is just really nice
Alıntı: büyük beyaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Olur böyle vakalar.

Aynen. Yıllardır çoğu insan Captain America'yı "Kaptan Amerika" diye telaffuz ediyor, ben sesimi çıkartıyormuyum
Alt 29.Haziran.2012, 13:28   #6
Yeni Üye

The Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 111
•Rep Seviyesi :
The Amazing will become famous soon enoughThe Amazing will become famous soon enough
Ben filmi sevdim ama çizgi romanların çizgi filmlere dönmesini bende sevmiyorum. Bir ara marvel çizgi romanların animasyon serilerini yayınlıyordu. Onları hala severim. Ama çizgi filmler çizgi romanı gerçekten öldürüyor. Örneğin Spectacular Spider man ve (ve başka aklıma gelmiyor) diğer iyice çizgi romandan çıkmış çizgi filmler gibi. Bu yüzden bence Avengers nerde avengers olursa olsun çizgi romana bakılmalıdır. Ne kadar bir çizgi romanı katledip sırf bu projeden kazanacağı maaliyeti düşünen absürt firmalarda olsa biz Avengersımıza bakalım.(saçmalıyorum)

Son olarak: Ben yenilmezler lafını duyunca ilk olarak hiç aklıma bizim avengerslar gelmedi. Hatta ne yenilmezi anlardım ne de kurtarıcıyı. İntikamcı değil miydi bunlar ya? Hem intikamcılar daha güzeldi, ironik duruyordu. Şimdi yenilmezler justice league havası veriyor.
abdullah bunu beğendi.
The Amazing isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Haziran.2012, 14:56   #7
Çeviri Balonlama

abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
abdullah is on a distinguished road
Alıntı: The Amazing´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Son olarak: Ben yenilmezler lafını duyunca ilk olarak hiç aklıma bizim avengerslar gelmedi. Hatta ne yenilmezi anlardım ne de kurtarıcıyı. İntikamcı değil miydi bunlar ya? Hem intikamcılar daha güzeldi, ironik duruyordu. Şimdi yenilmezler justice league havası veriyor.

Aynen,mesela bende yenilmezler ismini duyunca polisiye-mafya filmi gibi bişey mi o demiştim Google Translate'e bakmayı deneselermiş ora bile intikamcı diye çeviriyor
The Amazing bunu beğendi.
abdullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Haziran.2012, 15:05   #8
Süper Üye

cobra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 65397
•Rep Seviyesi :
cobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond reputecobra has a reputation beyond repute
Alıntı: The Amazing´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi yenilmezler justice league havası veriyor.

Zaten Avengers Justice League taklidi değilmi .

Marvel trollüğüne devam ediyorum Warner Bros yapımı DC animasyon filmlerini izleyin çok daha iyi işler çıkarıyor son çıkan Superman VS the Elite harika bir film
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
biraz ileri gidip Disney trollüğüde yaptım
cobra isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Haziran.2012, 17:28   #9
Çeviri Balonlama

tumo05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 11387
•Rep Seviyesi :
tumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond reputetumo05 has a reputation beyond repute
Sırf aynı sebepten ben de iki filme bir den gitmedim. Ama bana garip gelen göğsünde Amerika bayrağı taşıyan bir adamın "Yenilmez", onun yanında Amerika için savaşan şahıslara da "Yenilmezler" olarak adlandırılmasıydı.

Zaten Walt Disney bir şirket, sahipleri türlü türlü adamlar. Çizgi filmlerinin çoğunda +18 mesajlar verdiği ortaya çıktı.

Daha önce bu adamlar böyle mesajlar veriyorsa Orta Doğu halklarına 'na da "yenilmez" Amerika'ya direnmeyin mesajı veriyor olması mümkündür.

Halbu ki The Avengers filminin fragmanında Tony Stark "dünyaya bir şey olursa mutlaka intikamını alırız." diyordu- sanırım böyle bir şeydi.
''Yiğit'' bunu beğendi.
Alt 29.Haziran.2012, 20:32   #10
Yeni Üye

The Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 111
•Rep Seviyesi :
The Amazing will become famous soon enoughThe Amazing will become famous soon enough
Alıntı: tumo05´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sırf aynı sebepten ben de iki filme bir den gitmedim. Ama bana garip gelen göğsünde Amerika bayrağı taşıyan bir adamın "Yenilmez", onun yanında Amerika için savaşan şahıslara da "Yenilmezler" olarak adlandırılmasıydı.

Zaten Walt Disney bir şirket, sahipleri türlü türlü adamlar. Çizgi filmlerinin çoğunda +18 mesajlar verdiği ortaya çıktı.

Daha önce bu adamlar böyle mesajlar veriyorsa Orta Doğu halklarına 'na da "yenilmez" Amerika'ya direnmeyin mesajı veriyor olması mümkündür.

Halbu ki The Avengers filminin fragmanında Tony Stark "dünyaya bir şey olursa mutlaka intikamını alırız." diyordu- sanırım böyle bir şeydi.

Dünya mı? Sanırım bu sarı kırmızı zırhlı Iron Man için geçerli olabilir. Ama hiç dikkat ettin mi bilmiyorum bazı Süper kahramanların kıyafeti ister DC olsun ister Marvel olsun Amerika bayrağının renklerine sahip. Hem zaten bu çizgi romanlarda bence altan altan verilen bir mesaj var.

Olay gitgide illuminatiye gidiyor ama benim düşüncelerime göre bunlar hep amerikanın oyunu.
The Amazing isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil