Çizgi Roman Diyarı

Çizgi Roman Diyarı (http://www.cizgidiyari.com/forum/)
-   Genel Duyurular (http://www.cizgidiyari.com/forum/genel-duyurular/)
-   -   The Avengers Rezaleti (http://www.cizgidiyari.com/forum/genel-duyurular/57080-avengers-rezaleti.html)

vakanuvis 29.Haziran.2012 09:13

The Avengers Rezaleti

Captain America "The First Avenger" filmini vizyona girerken "İlk Yenilmez" olarak duyurduklarında filmi protesto ederek sinemaya gitmemiştim. Ardından her ne kadar fragmanındaki güzel görsellerine bayılmış, en çok gişe yapan üçüncü film olma özelliğine nail olmuş "The Avengers" filmi hakkında özendirici bilgiler paylaşmış da olsam filme inatla gitmedim. Çünkü bu defa da Avengers'ı "Yenilmezler" olarak çevirmişlerdi. Ama bu da yetmemiş olacak ki Walt Disney'in çocuklar için çıkardığı çizgi film cd'lerinde iş hepten saçmalamış. Türkçe dublajlı cd'lerin kapaklarında "The Avengers" yazıyor, film başlangıcında "Yenilmezler", dublajda ise grubun adı "Kurtarıcılar"!
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Walt Disney'in ve Marvel'ın umursamadığı bir olaya neden bu kadar taktım diye düşününce aklıma gelen tek yanıt: "Çizgi Romana Onlardan Çok Saygım Var" oldu, umarım abartmıyorumdur.

abdullah 29.Haziran.2012 09:53

Zaten Walt Disney aldı alalı paradan başka bir şey düşünmez oldu Marvel. "Nasıl daha iyi işler çıkartırız" değil "Nasıl daha fazla popülerleştirip ekmeğini yeriz" diye düşünüyorlar.

ElimeS 29.Haziran.2012 11:22

Kardeş Tamam Hataları Bulmuşsun Fakat Bu Hatalarda Dolayı İzlenmiyecek Bir Film Değil Bide 3D İZledinmi Tamamdır.Bunları Kafana FAzla Takmıcaksın :)

büyük beyaz 29.Haziran.2012 11:43

Olur böyle vakalar.:)

WebHead 29.Haziran.2012 12:21

Alıntı:

büyük beyaz´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 216601)
Olur böyle vakalar.:)

Aynen. Yıllardır çoğu insan Captain America'yı "Kaptan Amerika" diye telaffuz ediyor, ben sesimi çıkartıyormuyum :Ğ:Ğ:Ğ:Ğ

The Amazing 29.Haziran.2012 13:28

Ben filmi sevdim ama çizgi romanların çizgi filmlere dönmesini bende sevmiyorum. Bir ara marvel çizgi romanların animasyon serilerini yayınlıyordu. Onları hala severim. Ama çizgi filmler çizgi romanı gerçekten öldürüyor. Örneğin Spectacular Spider man ve (ve başka aklıma gelmiyor) diğer iyice çizgi romandan çıkmış çizgi filmler gibi. Bu yüzden bence Avengers nerde avengers olursa olsun çizgi romana bakılmalıdır. Ne kadar bir çizgi romanı katledip sırf bu projeden kazanacağı maaliyeti düşünen absürt firmalarda olsa biz Avengersımıza bakalım.(saçmalıyorum)

Son olarak: Ben yenilmezler lafını duyunca ilk olarak hiç aklıma bizim avengerslar gelmedi. Hatta ne yenilmezi anlardım ne de kurtarıcıyı. İntikamcı değil miydi bunlar ya? Hem intikamcılar daha güzeldi, ironik duruyordu. Şimdi yenilmezler justice league havası veriyor.

abdullah 29.Haziran.2012 14:56

Alıntı:

The Amazing´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 216623)
Son olarak: Ben yenilmezler lafını duyunca ilk olarak hiç aklıma bizim avengerslar gelmedi. Hatta ne yenilmezi anlardım ne de kurtarıcıyı. İntikamcı değil miydi bunlar ya? Hem intikamcılar daha güzeldi, ironik duruyordu. Şimdi yenilmezler justice league havası veriyor.

Aynen,mesela bende yenilmezler ismini duyunca polisiye-mafya filmi gibi bişey mi o demiştim :D Google Translate'e bakmayı deneselermiş ora bile intikamcı diye çeviriyor :D

cobra 29.Haziran.2012 15:05

Alıntı:

The Amazing´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 216623)
Şimdi yenilmezler justice league havası veriyor.

Zaten Avengers Justice League taklidi değilmi :D.

Marvel trollüğüne devam ediyorum :D Warner Bros yapımı DC animasyon filmlerini izleyin çok daha iyi işler çıkarıyor son çıkan Superman VS the Elite harika bir film
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
biraz ileri gidip Disney trollüğüde yaptım :D

tumo05 29.Haziran.2012 17:28

Sırf aynı sebepten ben de iki filme bir den gitmedim. Ama bana garip gelen göğsünde Amerika bayrağı taşıyan bir adamın "Yenilmez", onun yanında Amerika için savaşan şahıslara da "Yenilmezler" olarak adlandırılmasıydı.

Zaten Walt Disney bir şirket, sahipleri türlü türlü adamlar. Çizgi filmlerinin çoğunda +18 mesajlar verdiği ortaya çıktı.

Daha önce bu adamlar böyle mesajlar veriyorsa Orta Doğu halklarına 'na da "yenilmez" Amerika'ya direnmeyin mesajı veriyor olması mümkündür.

Halbu ki The Avengers filminin fragmanında Tony Stark "dünyaya bir şey olursa mutlaka intikamını alırız." diyordu- sanırım böyle bir şeydi.

The Amazing 29.Haziran.2012 20:32

Alıntı:

tumo05´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 216653)
Sırf aynı sebepten ben de iki filme bir den gitmedim. Ama bana garip gelen göğsünde Amerika bayrağı taşıyan bir adamın "Yenilmez", onun yanında Amerika için savaşan şahıslara da "Yenilmezler" olarak adlandırılmasıydı.

Zaten Walt Disney bir şirket, sahipleri türlü türlü adamlar. Çizgi filmlerinin çoğunda +18 mesajlar verdiği ortaya çıktı.

Daha önce bu adamlar böyle mesajlar veriyorsa Orta Doğu halklarına 'na da "yenilmez" Amerika'ya direnmeyin mesajı veriyor olması mümkündür.

Halbu ki The Avengers filminin fragmanında Tony Stark "dünyaya bir şey olursa mutlaka intikamını alırız." diyordu- sanırım böyle bir şeydi.

Dünya mı? Sanırım bu sarı kırmızı zırhlı Iron Man için geçerli olabilir. Ama hiç dikkat ettin mi bilmiyorum bazı Süper kahramanların kıyafeti ister DC olsun ister Marvel olsun Amerika bayrağının renklerine sahip. Hem zaten bu çizgi romanlarda bence altan altan verilen bir mesaj var.

Olay gitgide illuminatiye gidiyor ama benim düşüncelerime göre bunlar hep amerikanın oyunu.:9

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:37