Atamızı şükran ve özlemle anıyoruz...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
ata.jpg

Aramızdan ayrılışının 72. yılında, Cumhuriyetimiz'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını şükran ve minnetle anıyoruz. Ulu Önder'in göstermiş olduğu 'muasır medeniyet'e ulaşma hedefindeki azim ve kararlılığımızın, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da süreceğine kimsenin şüphesi olmasın. Büyük Türk milleti, Atatürk'ün ilke ve devrimleriyle aydınlattığı uygarlık yolunda ilerleyişini sürdürecek ve dünyada hak ettiği konuma kısa zamanda ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder ile silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Eminim, Allah onu cennetinin en güzel köşesine almıştır. Nur içinde yatsın...

Aşağıdaki bağlantıda Gimp kullanarak hazırladığım 1440x900 boyutunda bir duvar kağıdı var. Beğenip kullanmak isteyenler olabilir.

Saygılarımla.

ilhanx

Süper Üye
15 Ağu 2009
5,401
178
Hiçbir savunma aracına sahip olmasak bile, dişimiz tırnağımızla zayıf ve dermansız kolumuzla mücadele ederek
şeref ve haysiyetimizi, namusumuzu
korumayı kaçınılmaz görüyorum.
Tarih, bize vatan uğrunda
canını, malını esirgemeyen milletlerin
asla ölmediklerini göstermektedir.
Ben hayatımı, hiçbir zaman milletimizden üstün görmedim ve görmeyeceğim.
Her an memleketim için şerefimle ölmeye hazırım.’

Mustafa Kemal Atatürk...

--

mizahicizgi

Aktif Üye
26 Eyl 2010
403
921
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla ve özlem ile anıyoruz.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bir demircinin oğlu
bugün İngiltere Kraliçesinin elinden ödül alıp
onur konuğu olarak karşılanıyorsa
İşte bu Atatürk ve onun kurduğu Cumhuriyet ile mümkün olmuştur.
Benim 7 yaşındaki kızım
onun ölümü ile ilgili okul filmini izleyip ağlayabiliyorsa
bu ülkede her zaman bir umut olacaktır.
Onu rahmet, minnet, şükran ve sevgi ile anıyorum.

...
Dağlarda tek
tek
ateşler yanıyordu.
Ve yıldızlar öyle ışıltılı, öyle ferahtılar ki
şayak kalpaklı adam
nasıl ve ne zaman geleceğini bilmeden
güzel, rahat günlere inanıyordu
ve gülen bıyıklarıyla duruyordu ki mavzerinin yanında,
birdenbire beş adım sağında onu gördü.
Paşalar onun arkasındaydılar.
O, saatı sordu.
Paşalar : «Üç,» dediler.
Sarışın bir kurda benziyordu.
Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı.
Yürüdü uçurumun başına kadar,
eğildi, durdu.
Bıraksalar
ince, uzun bacakları üstünde yaylanarak
ve karanlıkta akan bir yıldız gibi kayarak
Kocatepe'den Afyon Ovası'na atlıyacaktı.
...

Nazım Hikmet
Kurtuluş Savaşı Destanından...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,510
Bugünün anısına ...Ruhun şad olsun ....Türk olmanın onur ve gururunu yaşattığın için.

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Hamasi nutukları herkes atıyor, benim herkesten tek bir isteğim var, ondan sonra gelen tüm yöneticilere baksınlar, hatta yabancı liderleri de buna dahil etsinler o'nunla kıyaslanabilecek bilgi, kültür, öngörüşlülük, zeka, insanlık, tevazu seviyesine azıcık yaklaşabilen var mı? tüm bu nitelikleri bünyesinde toplayabilmiş tek bir lider?
O'nunla gurur duymamak mümkün mü?

12 Şub 2010
15,006
543,638
Milleti için yaşadı ve çok şeyler kazandırdı. Milleti söz konusu olduğunda orta yolu seçmedi ve asla taviz vermedi. Maceracı asla olmadı. Akıl, bilim ve sağduyuyla, milletine olan sarsılmaz inancıyla hiç kimsenin ummadığı şeyleri başardı. Bunları yaparken elbette kimilerinin husumetini kazandı. Bu husumetler birer şeref madalyasıdır. Sevenleri ve takdir edenleri kadar hasımları, kıskananları, düşmanları da oldu. Milletinin O ' nu ne kadar sevdiğini anlayamayan bir zihniyet, O ' nu korumak için kanunlar çıkardılar, bir kısmı ise O ' nu putlaştırmaya kalktı. Ne olur O ' nu insan olarak bıraksalardı da O ' nu korumayı milletine bıraksalardı. Gerçek sevgiden bihaber olan bu zihniyet bana, akılsız dostun olacağına akıllı düşmanın olsun daha iyi sözünü hatırlatıyor. O ' nun aleyhine yazılan kitapları yasaklayarak O ' nu koruduğunu zanneden ahmaklar, asılsız şehir efsanelerine çanak tuttular. Aleyhine olan kitapları çürütecek kitaplar yazacaklarına, hiç bir anlamı ve etkisi olmayan gereksiz nutuklar attılar. Ben, O' nun aleyhine yazılmış ve yasaklanmış kitapları okuduğumda O ' nu daha çok sevdim. En ağır yazan Rıza Nur ' un kitaplarını sansürsüz olarak okudum. O ' na olan sevgimde azalma olmadığı gibi, muarızlarının ve düşmanlarının ne kalitede olduklarını bizzat gözlemiş oldum. İnsan olan O 'nu daha çok sevdim ve takdir ettim. Ne zaman Ergün AYBARS ve Turgut ÖZAKMAN o kitapları yazdılar, ben de bu iki yazara içten teşekkür ettim ve bu kitaplar yazılmadan önce benim düşünmüş olduğum düşünceleri, O ' nun muarızlarına getirdiğim eleştirileri özellikle Ergun AYBARS'ın da dile getirmiş olduğunu gördüm. Fikir namusuna sahip ve bilim adamı kimliği olan sevenleri oldukça O ' nun kanunlar tarafından korunmaya ihtiyacı yoktur. Böylesi kanunlar, kapasitesiz, embesil bir düşüncenin ürünüdür. O ' nun herkes tarafından sevilmesini beklemek ne kadar saçma. Savaşçılar, film artisti veya futbolcu değildir, herkesin sevmesi şart değildir. O ' na, sevenleri yeter. Sevenlerine Falih Rıfkı ATAY ' ın Çankaya kitabını naçizane tavsiye ediyorum. Selam ve saygılarımla...

subotay

Kıdemli Üye
30 Haz 2009
244
501
İzmir
Atamız seni her geçen gün daha bir özlüyor ve daha bir arıyoruz. senin getirdiğin hürriyet, demokrasi ve laiklik günümüzde giderek zayıflatılıyor... biz ölene kadar sana ve senin ilkelerine bağlı olarak yaşayacağız her ne kadar günümüzde sana ve ilkelerine saldırmak moda olsa da... ruhun şad olsun...