Halit Kıvanç vefat etti..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Hatıralarımız bizi maalesef teker teker hızla terk ediyor. Radyo ve televizyon tarihimizin kıymetli gazetecisi, futbol yayıncılığının duayen ismi, Halit Kıvanç 97 yaşında vefat etti. Sevenlerinin; radyo, televizyon ve spor camiasının başı sağ olsun. Mekanı Cennet olsun.

Halit-K-van.png

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Çok üzüldüm. Sabah sabah benim için çok kötü bir haber oldu. Baltimora'nın dediği gibi "Hatıralarımız bizi maalesef teker teker hızla terk ediyor." Sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
281
410
Mekanı cennet olsun. 23 Nisan Çocuk bayramlarında bizleri o güzel sesiyle ve coşkusuyla TRT1 ekranına çekerdi, çocukluğumuzun güzel yanlarından biriydi. Birde o muhteşem Asteriks çevirileri ile kalplerimizi kazandı. Ruhu şad olsun!

jeriko67

Süper Üye
28 Kas 2015
125
377
Çok büyük değerdi Allah rahmet eylesin..

82 Dünya kupasındaki bu Eder çok şey eder lafını 40 senedir unutmadım..

Mekanı cennet olsun inşallah..

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Beyefendilik, nezaket denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisiydi benim için. Kimileri için 23 Nisan Çocuk Bayramı spikerliği ile kimileri içinse Dünya Kupası ile özdeşleşmişti. Ben 2002 Dünya Kupasına katıldığımız yıl maçlarımızdan birinin spikerliğini yapmasını çok istemiştim. Allah rahmet eylesin. Unutamayacağım isimlerden biridir.

karlıova

Yeni Üye
9 Ocak 2019
78
444
Halit Kıvanç ülkemizin aydınlık yüzünün geri kalan son neferlerindendi. Gençlik ve çocukluk dönemimizin demirbaşlarındandı. Gerek Asteriksteki tercümeleri gerek spikerliği esnasındaki doğaçlama esprileri keskin zekası ve kültür düzeyine işaret eder. Biraz daha eksildik. Işıklar içinde uyusun