Yeşilçam'ın Yaşayan Efsanesi Cüneyt Arkın vefat etti!

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Türk sinemasının yaşayan efsanesi Cüneyt Arkın’ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle
öğrenmiş bulunuyoruz. Usta oyuncumuza Allah'tan rahmet; başta kederli ailesi
ve sevenleri olmak üzere tüm sanat dünyasına başsağlığı dileriz.

C-neyt-Ark-n-izgi-Diyar.png

Son düzenleme:

sekonme

Kıdemli Üye
8 Eki 2009
151
336
Vaaaay be... diyecek söz bulamadım... Allah rahmet eylesin. Yeri doldurulamayacakların belki de en özeliydi. Bütün Yeşilçam'ın da bir özetiydi aslında.. Başımız sağolsun...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Dünyanın en büyük sanatçılarından birisini kaybettik.
Başımız sağolsun.
Güzel değerler üreten eşsiz bir insandı.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir
Çok üzüldüm. En sevdiğim Yeşilçam sanatçısıydı diyebilirim. Ağlamak geliyor içimden. Işıklar içinde uyusun.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Allah rahmet eylesin. Çocukluğum ilk gençliğim onun filmlerini izlemekle geçti. Ben, onun Türk Sineması'nın efsane kadın sanatçıları ile oynadığı aşk filmlerini; tarihi filmlerinden daha çok beğeniyordum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,639
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Çocukluğumuzun idolü, onun kahramanlık filimlerini izleyerek büyüdük. Mahallede tahta kılıçlar, oklar yapıp, kale benim oyunları oynardık. Tekrar tekrar filimlerini izlemekten bıkmadan bu yaşlara geldik. Oynadığı her karaktere yakışan yakışıklı bir insanımızdı.

Çok üzüldüm, hepimize sabırlar diliyorum.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,461
Kendi Koltuğunda
Allah rahmet eylesin. "İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn"
Müslümanlar ölüm, deprem, musibet, üzüntülü veya sıkıntılı bir haber aldıklarında “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn” demeleri buyrulmuştur.
Bu duanın Türkçe anlamı; “Onlar; başlarına bir musibet gelince, Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz, derler.” Şeklindedir.

Son düzenleme:

seneca66

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
189
594
Büyük Usta

Yapraklar dökülüyor. Izdırap içindeyim.
Nedenini bilmesem de genç iken Büyük sanatçıyı sevmezdim ama filmlerini de pek beğenirdim.

Daha bir Kanuni- Fatih filmi çeviremedik. O çevirmişti. İster Bora, isterse babası olsun ne yakışmışlardı.

Büyük sanatçı idi. (Günümüzün büyüklerinden Cem YILMAZ'ın toplam 8-9 film çevirdiğini düşününüz.)

Zamana bu açılardan bakınca üzüntüm daha da artıyor.

Büyük Türk Allah günahlarını affetsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,212
3,864
Osmaniye
Allah rahmet eylesin, ruhu şad makamı cennet olsun.
Sevdiğim büyük bir sanatçıydı, Türk sinemasının dinamiği ne yapsa yakışan bir insanndı. Hiçbir zaman politik olmadı. Bu haliyle bile takdir edilesi idi.
Üzüldüm.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Genellikle insanlar tanımadıkları kişilerin ölümüne üzülmezler. Bazı kişileri ise şahsen tanımasanız da bir şekilde sizin hayatınıza girmiş ve duygusal bir bağ kurmuştur.
Bu kişilerden biri de Cüneyt Arkın'dı.
Cüneyt Arkın çocukluğumuzun kahramanıydı,
Biz büyük o halen kahramandı.
Ve gönlümüzde hep kahraman olacak.
Nur içinde yat büyük adam.
Allah rahmet eylesin.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Sinema önemli değerlerini bir bir kaybediyor. Çok üzüldüm. Ailesi ve sevenlerine sabırlar dilerim.

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
514
2,651
Büyük kayıp

Öneri:

Cüneyt Arkın hakkında (EĞER YOKSA) bir ÖZEL başlık açıp imece usulüyle "mini" kaynak hazırlamaya ne dersiniz?

Bugünkü Gazete Pencere de Bülent Vardar ın hazırladığı yazıyı paylaşayım bu arada:

MALKOÇOĞLU, BATTAL GAZİ VE KARA MURAT: CÜNEYT ARKIN’LA SONSUZLUĞA GÖÇTÜ!

Bülent Vardar
3 Temmuz 2022
Gazete Pencere Pazar

Son düzenleme:

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Sevgili Cüneyt Arkın'ın anısına, PES 2013 video oyununda hazırladım.

Blender programına geçince daha profesyonelini yaparım. Bu da fena olmadı. Grafik işleriyle uğraşanlar bilirler, video oyunlardaki karakterlerin tasarımı zor iştir. Öyle internetten yüz ve saç fotosu indir ve kopyala-yapıştır olayı değil. Hareketli ve 3D tasarım olduğu için Photoshop, kodlama vs. gerektiriyor.

Kahpe Bizans'ın yiğit güzeli Elanora'nın sevgilisi. Malatya Serdarı Hüseyin Gazi'nin oğlu Seyyid Battal Gazi.. Allah rahmet etsin. :(