Yayınevlerinin "ZAM" Çılgınlığı!

Yayınevlerinin "ZAM" Çılgınlığı!

Genel Duyurular

Like Tree347Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07.Ocak.2022, 20:47   #1
Çeviri Balonlama

Dindar Diker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 172092
•Rep Seviyesi :
Dindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond repute
Standart Yayınevlerinin "ZAM" Çılgınlığı!
Selamlar, forum ahalisi...
Benim de yaptığım gibi güncel yayınları aylık olarak takip eden arkadaşlarımız mutlaka vardır.
Şimdi haberler...
Geçen ay içerisinde Gerekli Şeyler'in başlattığı "Zam Bombardımanı" kasırgası, bu ay Marmara Çizgi, Çizgi Düşler, Presstij ve daha birçok yayınevini de içine alarak ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor...
İşin şakası bir yana; tüm yayınevleri neredeyse % 100'e varan zamlarla bizleri şoke etti.
Tüm kitaplar, iki misliye varan zamlarla dudak uçuklatıyor.
13 TL'den satılan Mangalar, en düşük 22 TL oldu.
20-25 arası comicsler, en düşük 38.50 TL oldu.
30-40 arası comicsler en düşük 70-80 TL arası oldu.
Gerekli Şeyler'in bazı ciltlerinin etiket fiyatı 100 TL. % 30 gibi bir ek indirimle 77 TL'den satılıyor.
Marmara Çizgi'nin en sevdiğim serisi olan Örümcek Adam ciltleri, maalesef 55-65 TL arası oldu.
Allahtan 30'luk serinin bitmesine 1 cilt kaldı. Onu mecburen alacağım. Ama diğer yayınlar için aynı şeyi düşünmüyorum artık mecburen.
Çünkü bu fiyatlarla kitap alıp okumak resmen "Utopia!" Scott Summers beni de alır mı acep oraya?
Bol çizgi roman dolu günler dilerim...
Her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa...
Her nasıl alınıyor ve okunuyorsa...
Güzel forumlar!
Ücretsiz kitaplarımızın tadını çıkarın!!!
% 100 ÜCRETSİZ!!!

Konu Dindar Diker tarafından (07.Ocak.2022 Saat 20:49 ) değiştirilmiştir.
Dindar Diker isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07.Ocak.2022, 20:51   #2
Çeviri Balonlama

Dindar Diker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 172092
•Rep Seviyesi :
Dindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond repute
Fumetti grubu olan Lal ve Hoz Comics'e henüz bakma fırsatım olmadı.
Ama onlarda da bir zam olma olasılığı muhtemeldir diye düşünüyorum.
Dindar Diker isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07.Ocak.2022, 21:27   #3
Onursal Üye

orgunvaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 15022
•Rep Seviyesi :
orgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond repute
dostum. Bak yeminle büfeye gittim 20tl uzattım sigaramıaldım. para üstü bekliyorum. birde 3 tldaha istedi.
demem oki
1 sigarayı bıraktım.
2 kitaplarpahalı değil.kagıt cok pahalı
orgunvaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07.Ocak.2022, 22:21   #4
Onursal Üye

murats - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 40686
•Rep Seviyesi :
murats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond repute
Kağıdın hammaddesi wood pulp ihtiyacının %95'i ithal edilidiği sürece, hem yabancıların biçtiği fiyat etiketlerine, hem de dolar'daki değişime göre, kağıt ve dolayısıyla kitap fiyatları artacaktır.
Üretmiyorsan, ithal edeceksin..
murats isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07.Ocak.2022, 22:23   #5
Yeni Üye

Gibigibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5010
•Rep Seviyesi :
Gibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond reputeGibigibi has a reputation beyond repute
49 yaşımdayım hayatımda bu kadar berbat bir dönem yaşamadım çocuktum 80 darbesini ve öncesini çok iyi hatırlarım o zamanları bile arar oldum (olduk) bizim insanlarımız değil hükümeti destekleyen kişiler ütopik veya bilim kurgu gibi gelebilir ama uzaylı bir ırk beyni gelişmemiş insanların beyinleri zaptetmiş sanki gerçekten tuhaf durumlar oluyor yola köprüye tapanlarmı ararsın hastane fetişlerimi ararsın ayağında yırtık ayakkabısına bakmadan milyar dolarları cukkalayanları desteklemek için kendini parçalıyor bunlar hiç normal değil 60 70 80 yaşındaki adamcıklar kadıncıklar yollarda sabi sübyan çocuklar ile kavga ediyorlar hiç utanmyıyorlar bu ne kepazelik bunları normal insanlar kesinlikle yapamaz ..kesin uzaylı bir ırk bunlar.okuduğunuz için teşekkür ederim.
Gibigibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 07.Ocak.2022, 22:38   #6
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1345861
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Yoo, bence ülkemiz gerçekten çok ucuz, benzin 1 dolar değil, yurtdışında 30-40 euro olan kitaplar bizde 6-7 euro, markete gidiyorsun arabayı ful dolduruyorsun verdiğin para 30-35 doları geçmiyor, valla ucuz...
Bizdeki sıkıntı maaşlar TL, ah bir euro, dolar üzerinden para kazansak var ya, bu ülke kadar ucuzu yok...
İnanmıyorsanız ucuzluğu Bulgarlara sorun...
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Ocak.2022, 02:13   #7
Süper Üye

ed86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5024
•Rep Seviyesi :
ed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond reputeed86 has a reputation beyond repute
Yaşasın cbr o zaman...
ed86 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Ocak.2022, 11:23   #8
Yeni Üye

Okan Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
Okan Sönmez is on a distinguished road
bi arkadaşım yurtdışına çalışmaya gitti,geçen konuştuğumuzda hasbelkader 2 sene daha burada çalışsam (beyazyaka) ülkeye döndüğümde ömür boyu çalışmadan yaşayabilirim gibi bir laf etti. belki ütopik bir konuşmaaydı ama gelinen nokta özetle bu.
Okan Sönmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Ocak.2022, 18:31   #9
Çeviri Balonlama
Yönetici
E-Dergi

büyük beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1307946
•Rep Seviyesi :
büyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond reputebüyük beyaz has a reputation beyond repute
Arkadaşlar zamlar gayet normal. Etin 150 tl, mazotun 14 tl olması da normal. Anormal olan, almanız gereken ücretin yarısını bile almıyor olmanız.
Alt 08.Ocak.2022, 19:27   #10
Çeviri Balonlama
Yönetici

The_DarknesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 813473
•Rep Seviyesi :
The_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond repute
Ben zaten hep 50 liralık alıyorum.

The_DarknesS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil