WhatsApp, İnstagram ve Facebook çöktü mü?

ShadowMan :)

Yeni Üye
25 Ocak 2021
72
277
SON DAKİKA HABERİ: Aynı şirket bünyesinde faaliyet gösteren sosyal medya platformları Whatsapp, Instagram ve Facebook'a erişim sorunu yaşanıyor. Dünya genelinde yaşanan soruna ilişkin şirketten yapılan ilk açıklamada, "En kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" denildi.

Dünya genelinde yaşanan internet kesintileri, Çin'de az kalsın büyük bir faciaya sebep oluyordu. İnternetteki aksaklık sebebiyle, görev halindeki onlarca İHA insanların üzerine düştü.

Global İnternet kaynaklı arızayı facebook tek taraflı gidermeye çalışmış ama ters tepince bu aptallıklarını gidermeye çalışmışlardır....

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
Facebook'a saatlerdir giremiyorum, ilk defa böyle oldu. Sanırım bu sefer problem büyük! Az önce WhatsApp'ı da denedim, ondan da tık yok. Bakalım ne zaman erişim sağlayabileceğiz. :)

Yeni Üye
25 Ocak 2021
72
277
Facebook sosyal grubu serverlarından kaynaklanmıyormuş!
Tüm dünyada internet alt yapısı çökmüş.
Çoğu sitelere ulaşmak mümkün değil ve/veya kısıtlı!

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
Bundan maalesef Çizgi diyarı da etkilenmiş gözüküyor zira sadece tek bir mesaja "Like" yapabilmek için 5 dakika uğraşmak zorunda kaldım. Sizde öyle mi bilmiyorum ama bende site hareketleri çok yavaşladı.

emekli

Aktif Üye
17 Eki 2015
268
568
arkadaşlar ulozto.net sitesine giremiyorum. turkwest.blogspot.com sitesi filmleri ulozto.net sitesinde yayınlandığından film indiremiyorum. site bloke edildi mesajı alıyorum.sizler ulozto.net sitesine girebiliyormusunuz.teşekkürler.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490

Öyle bir dünya çapında altyapı sorunu yok, Uydunet kullanıcısı olarak bugün hiçbir şekilde yabancı veya Türk sitelerle ilgili bir sorun yaşamadım ama anladığım kadarıyla Türkiye içerisindeki bazı servis sağlayıcılar nedeniyle internet açısından sorun yaşayanlar var. Onun haricinde Facebook, Instagram ve Whatsapp aynı şirkete bağlı olduğu için genel olarak o sitelere bir ulaşım sorunu mevcut.

Son düzenleme:

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
arkadaşlar ulozto.net sitesine giremiyorum. turkwest.blogspot.com sitesi filmleri ulozto.net sitesinde yayınlandığından film indiremiyorum. site bloke edildi mesajı alıyorum.sizler ulozto.net sitesine girebiliyormusunuz.teşekkürler.

Ben denedim site açıldı normal. Sitenin adresi uloz.to yalnız, ulozto.net değil, belki yanlış adres girdiğinizden ulaşamadınız.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
830
1,631
WP, İnsta, Facebook üçlüsü dışında bir sorun olmadı bende. Ulozto.net sitesi de sorunsuz açılıyor şuan için.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,890
İstanbul
Facebook, yaklaşık altı saat süren ve 3.5 milyar kullanıcının WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi sosyal medya ve mesaj servislerine erişimine engel olan kesintinin “ayar değişikliği hatasından” kaynaklandığını açıkladı.

İnternet erişim gözlem grubu Downdetector verilerine göre Facebook kesintisi bu zamana kadar kayda geçen en büyük kesintiymiş..

Neyse.. hepimize geçmiş olsun.. Umarım bu yaşanan son büyük kesinti olur..

Yeni Üye
25 Ocak 2021
72
277
Facebook, yaklaşık altı saat süren ve 3.5 milyar kullanıcının WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi sosyal medya ve mesaj servislerine erişimine engel olan kesintinin “ayar değişikliği hatasından” kaynaklandığını açıkladı.

İnternet erişim gözlem grubu Downdetector verilerine göre Facebook kesintisi bu zamana kadar kayda geçen en büyük kesintiymiş..

Neyse.. hepimize geçmiş olsun.. Umarım bu yaşanan son büyük kesinti olur..
Dünya genelinde yaşanan internet kesintileri, Çin'de az kalsın büyük bir faciaya sebep oluyordu. İnternetteki aksaklık sebebiyle, görev halindeki onlarca İHA insanların üzerine düştü.

Global İnternet kaynaklı arızayı facebook tek taraflı gidermeye çalışmış ama ters tepince bu aptallıklarını gidermeye çalışmışlardır....

Son düzenleme:

Yeni Üye
25 Ocak 2021
72
277

Öyle bir dünya çapında altyapı sorunu yok, Uydunet kullanıcısı olarak bugün hiçbir şekilde yabancı veya Türk sitelerle ilgili bir sorun yaşamadım ama anladığım kadarıyla Türkiye içerisindeki bazı servis sağlayıcılar nedeniyle internet açısından sorun yaşayanlar var. Onun haricinde Facebook, Instagram ve Whatsapp aynı şirkete bağlı olduğu için genel olarak o sitelere bir ulaşım sorunu mevcut.

Global İnternet kaynaklı arızayı facebook tek taraflı gidermeye çalışmış ama ters tepince bu aptallıklarını gidermeye çalışmışlardır...

Son düzenleme:

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490

Global İnternet kaynaklı arızayı facebook tek taraflı gidermeye çalışmış ama ters tepince bu aptallıklarını gidermeye çalışmışlardır...

Verdiğiniz adres 404 ulaşılamıyor mesajı veriyor, ayrıca ben yabancı kaynaklarda Çin'de facia filan gibi bir habere rastlamadım. Gene birileri ilgi çeksin diye kafasından haber uydurmuş anlaşılan sonra da silmiş... Türk haber sitelerine çok güvenmeyin derim.

Son düzenleme:

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Buna inanırsınız herhalde: :)

O videonun ne zaman, nerede veya neden dolayı çekildiğine dair güvenilir bir bilgi olmadığından dolayı herhangi inanılır bir tarafını göremiyorum. Öyle bilindik ve güvenilir bir hesaptan da yayımlanmamış zaten. Siz büyük resmi gören sitelere inanmayı seçebilirsiniz ben de güvenilir kaynaklara, herkes istediğine inanmakta özgür. Bu tartışmadan sıkıldığım ve vakit kaybı olarak gördüğüm için bu başlığa yazdığım son mesajımdır.

Son düzenleme: