Acı Tesadüf!.. Suat YALAZ, Bir büyük usta daha Hakk'ın rahmetine kavuştu!..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Türk çizgi roman sanatının ustalarından sinemacı, yayımcı, gazeteci Türk çizgi roman sanatının usta ismi SUAT YALAZ ustayı kaybettik!..
Mekanı cennet olsun.

Cenazesi 04 Mart 2020 Çarşamba günü Zincirlikuyu camiinde öğle namazına müteakip Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecektir.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Aaa, Allah Rahmet eylesin, çok acı bir tesadüf. Işıklar içinde uyusun. Mekanı cennet olsun.

Hala inanamıyorum ve çok üzüldüm.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Acı kayıplar... Çizgi Roman sanatımızın köşe taşları... Abdullah Turhan'dan sonra Suat Yalaz'ın kaybı ikinci bir büyük şok oldu. Allah her ikisine de rahmetiyle muamele eylesin, mekanları cennet olsun.

merkal

Kıdemli Üye
3 Ocak 2012
131
289
Ankara
Çok değerli bir sanatçı ve insanı kaybetmenin şaşkınlığı ve hüznü içindeyim. Allah gani gani rahmet etsin mekanı cennet kabri nur olsun. Ülkemiz bir değerini daha kaybetti başımız sağolsun. Yakınlarına başsağlığı dilerim. Sanatı ve kişiliğiyle eserleriyle kalbimizde daima bir yeri olacaktır.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Türk Çizgiroman Tarihinde koca bir Kılıçlı Kahramanlar Dönemi bir gün içinde tamamen sona erdi maalesef. Çizgiromancılığımızın en kara günü bu olmalı. Yerleri doldurulamayacak iki büyük ustayı aynı günde kaybettik. Allahuteala rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Ne yazık ki; Abdullah TURHAN Usta'nın acısı gönlümüze yeni düşmüşken Suat YALAZ Usta'nın acı haberini aldık. Allah rahmet eylesin. Asla yeri doldurulamayacak, Türkiye'nin en büyük sanatçılarından birini kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Dostlarıyla, sevdikleriyle öte alemde kavuşsunlar...

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,307
30,074
İzmir
Ülkemizin yetiştirdiği en büyük ustaları kaybetmiş olmak büyük acı...
Yerlerinin asla dolmayacak olması bir başka acı...
Çizgi roman dünyasının, dolayısıyla da diyarımızın başı sağ olsun...
İki üstadımız da ışıklar içinde uyusun...

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Abdullah Turan'a üzülürken Suat Yalaz'ın vefat haberini almak darbe üstüne darbe gibi. Her ikisine de gani gani rahmet diliyorum. Işıklar içinde uyusunlar.

bigmaster

Onursal Üye
21 May 2010
356
1,844
Hayal dünyası bu yalan dünyaya veda, sonsuz hayata selam eden ruhlara hayır dualarımızı eksik etmeyelim. Ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun. Allah rahmet eylesin.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
İnanamadım. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Bir ustanın yasını tutamadan,diğerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin...

Moderatör tarafında düzenlendi:

yturan

Onursal Üye
28 Ağu 2009
1,047
4,628
Denizli
Abdullah Turhan'dan sonra Suat Yalaz'ı da kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Ustalarımıza Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
İki büyük ustamızı aynı zamanda kaybettik. Büyük ustaya Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Sevenlerine sabırlar dilerim.

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Rahat uyu büyük üstat, Mekanın cennet olsun, Allah rahmet eylesin.

xJ0fdwDT2sBOIAwcVnlfz0yXspLJMytE3r4SMOwEeszNSkmNO_QjeGFSqwjGtp7Y68ZGSE2Dy9AMY_OqUBEib3OzCfk8

saruhandurmaz

Kıdemli Üye
1 Şub 2018
126
429
Huzur içinde yatsınlar.Bana önce okumayı,sonra yaşamdan keyif almayı öğrettiler.Eserleri ile sonsuza kadar adaletsizliğe kılıç çalacaklar.Çok üzgünüm.Başınız sağolsun arkadaşlar.

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
İki büyük ustayı arka arkaya kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

arigato

Yeni Üye
1 Nis 2013
40
186
Her ikisi de çocukluğumuzun idolleriydi. Yaşamımıza renk kattıkları gibi çoğumuz ilk tarih derslerini kendilerinden aldık; bize Tarihi sevdirdiler. İyi ki vardılar. Işıklar içerisinde uyusunlar.

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,351
Kütahya

Suat YALAZ, 1960 lı yıllardan ölümüne kadar hep yeni çizerler yetiştirme gayreti içerisinde olan olan özel bir insandı.
Özel Ulak, Okuyucu Fırçası gibi bölümlerde hep gençlere bu mesleği anlatmış, bugün çizer olan birçok kişinin yeteneğinin alevlenmesini sağlamıştır.

Ölüm sözün bittiği yerdir.
Toprağı bol olsun.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Çok önemli bir sanatçı, yeri doldurulmayacak müstesna bir insandı. Duyduğumda çok üzüldüm. Mekanı cennet olsun.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
Her iki üstadımıza Allah'tan rahmet diliyorum, çizgi roman dünyasının başı sağolsun.