Uluslararası Dünya Çeviri Günü

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
Biraz gecikmeli oldu fakat,
"30 Eylül Dünya Çeviri Günü" diyarda paylaşımlarıyla dünyamızı şenlendiren bütün arkadaşlara kutlu olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,615
hiçbiryerde :)
Gecikmeli de olsa güzel fikir.
Hem çeviri hem de farklı
paylaşımlarıyla diyarımızı
şenlendiren tüm dostların
gününü kutlar, teşekkür
eder ve saygılarımı sunarım.

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,827
İstanbul
Başlı başına bir dilden diğer bir dile çeviri zaten zor iş. Hele bir de çevrilecek metin, çizgi romana ait bir metinse, iş daha da zorlaşıyor. Cinsiyetçi söylemleri kullanmaktan çok hoşlanmam ama meramı kestirmeden anlatmak bakımından Can Yücel'e atfedilen şu söz gerçekten doğrudur: Çeviri, kadın gibidir; güzeli sadık olmaz, sadığı güzel olmaz.

Çok büyük emek ve gayretlerle hakkını vererek yaptıkları kaliteli çevirilerle paylaşımlarda bulunan başta gurcansarı üstat olmak üzere tüm üstatlarımıza sonsuz teşekkürler. Uluslararası Dünya Çeviri Günleri kutlu olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Çeviri; dillerin dilidir ve başka dillerin tanımladığı başka dünyaların tanıtılmasıdır. Farklı dillere sahip kültürlerin tek bir dili konuşmalarını sağlayarak aslında içinde "kültür ve dil çeşitliliğini barındıran ortak bir dünya dili" oluşturulmasına yardımcı olan ve uzak coğrafyaları birbirine yakınlaştıran çevirmenlerimizin 30 Eylül Dünya Çeviri Günü kutlu olsun!

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Demek böyle bir gün varmış. Ne güzel. Kutlayalım o zaman... Bir gün de balonlama için lazım. "Dünya Balonlama Günü". Yoksa da biz ikisini bir arada kutlayalım. :)

Çeviri - balonlama faaliyetleri bize neredeyse sonsuz seçenekler sunuyor. Çok geniş bir yelpazeden üretimlere ulaşmamıza olanak veriyor. Bu manada bizim için inanılmaz kıymetli.

Bu tür faaliyetlerle bizi farklı dünyalara taşıyan dostlarıma çok teşekkür ediyor ve muhtemelen pek çoğunun ilk kez duyduğu "günlerini" kutluyorum. :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,658
Kasımpaşa
Valla ben ilk kez duydum, niye diye sorun çünkü ben çeviremem...
Hayran olduğum çevirmenlerin ki onlar Çizgi Diyarının süper kahramanlarıdır günlerini kutlarım.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,028
Mersin
Vay ben de bilmiyordum yaaaa, o zaman hepimize kutlu olsun!

Moderatör tarafında düzenlendi: