cbr programı

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
merhaba dostlar;
kullandığım comic coverter programı ne olduysa çalışmamaya karar verdi. sildim tekrar kurdum (3defa) ama bana mısın demedi. önerebileceğiniz başka bir jpg den cbr ye çevirme programı varmı?
link olarak atabilirseniz daha da süper olur :)
rar dan uzantısını cbr olarak değiştir diye öneriyle gelen olmaz umarım :)

halgzl

Yeni Üye
18 Nis 2012
39
94
Öneri değil ama doğrusu merak ettim neden cbr ye çevirmiyorsunuz? ben hep rar ları cbr yapıyorum bu nedenle sordum .

Son düzenleme:

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Öneri değil ama doğrusu merak ettim neden cbr ye çevirmiyorsunuz? ben hep rar ları cbr yapıyorum bu nedenle sordum .
nedeni biraz karışık ama anlatmayı deneyeyim :)
bir jpg dosyasını pdf yapmaya çalışıyorum ama pdfe çevirirken resimleri bazen bozuyor program. ben de cbr programı ile cbrye çeviriyorum sonra cbr to pdf programı ile pdf çeviriyorum o zaman düzgün yapıyor :)
kullandığım program rar uzantısı cbr ile değiştirilerek yapılan dosyaları pdfe çevirmiyor :) yani asıl dersim cbr değil :)

ramo78

Süper Üye
11 Eki 2017
536
1,298
nedeni biraz karışık ama anlatmayı deneyeyim :)
bir jpg dosyasını pdf yapmaya çalışıyorum ama pdfe çevirirken resimleri bazen bozuyor program. ben de cbr programı ile cbrye çeviriyorum sonra cbr to pdf programı ile pdf çeviriyorum o zaman düzgün yapıyor :)
kullandığım program rar uzantısı cbr ile değiştirilerek yapılan dosyaları pdfe çevirmiyor :) yani asıl dersim cbr değil :)

Eski prgni kullanmak istersen
Başlata regedit yaz ara de çıkan regedit.exe tıkla açılan sayfada 5 dosya çıkacak kafan karışmasın ve yanlışlık yapma diye üste düzen yazan yere tıkla bul yerine comic converter tam adı neyse yaz bul de çıkan sonucu sil. tekrar sonrakini bul de çıkan sonuçları sil.Sonra sayfadan çık.
comic converter prg yi kur zehir gibi % 100 çalışacaktır.

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,183
3,521
Bilecik
Görüntü, yazı vb. dosyaları pdf yapmak için Adobe firmasının Acrobat adlı programını kullanabilirsiniz.
Ben işlerim için Adobe Acrobat XI sürümünü sürekli kullanıyorum.
Çeşitli dosyaları PDF yapmak yahut PDFleri diğer formatlara dönüştürmek için çok güzel işlevsel ve profesyonel bir program.
PDF dosyalar üzerinde kesmek, sayfa silmek-ayıklamak, metin eklemek, kırpmak, dosya boyutunu küçültmek vs. vs. vs. pek çok işlem yapmak mümkün.
Türkçe sürümü de var.
İnternetten bulabilirsiniz.
ÇD'nin kuralları gereği yasak değilse burada paylaşabilirim, bu konuda yöneticilerimizin onayını almak doğru olur, izin verirlerse linkini atarım.
Bilgilerinize.
Kolay gelsin.

vtnsvr

Yeni Üye
5 Tem 2009
25
27
cbr yi rara çevirdikten sonra...
rar içindeki tüm resimleri bir klasöre çıkartın...
oradan pdf ye çevirin...
image to pdf programı var...
image2pdf de olabilir...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Görüntü, yazı vb. dosyaları pdf yapmak için Adobe firmasının Acrobat adlı programını kullanabilirsiniz.
Ben işlerim için Adobe Acrobat XI sürümünü sürekli kullanıyorum.
Çeşitli dosyaları PDF yapmak yahut PDFleri diğer formatlara dönüştürmek için çok güzel işlevsel ve profesyonel bir program.
PDF dosyalar üzerinde kesmek, sayfa silmek-ayıklamak, metin eklemek, kırpmak, dosya boyutunu küçültmek vs. vs. vs. pek çok işlem yapmak mümkün.
Türkçe sürümü de var.
İnternetten bulabilirsiniz.
ÇD'nin kuralları gereği yasak değilse burada paylaşabilirim, bu konuda yöneticilerimizin onayını almak doğru olur, izin verirlerse linkini atarım.
Bilgilerinize.
Kolay gelsin.

Link verin sorun değil.:)

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Başlata regedit yaz ara de çıkan regedit.exe tıkla açılan sayfada 5 dosya çıkacak kafan karışmasın ve yanlışlık yapma diye üste düzen yazan yere tıkla bul yerine comic converter tam adı neyse yaz bul de çıkan sonucu sil. tekrar sonrakini bul de çıkan sonuçları sil.Sonra sayfadan çık.

tamam bunu becerebilirsem süper olacak :)
sonucu bildiririm

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. bende adobe pdf maker var ama zaman zaman nedendir bilmem dosyaları bozuyor.
yoksa rutinde her türlü cbr>jpg>pdf>rar varyasyonunu yapabiliyorum. sıkıntı yok :)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Abby fine reader işinize yararmı bilmiyorum üstadım bir deneyin isterseniz.Bu proğram jpg, PDF yada Word ,Excel dosyası haline getirebiliyor.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
malesef halen aşağıdaki hatayı veriyor :(

Screenshot-1.jpg

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,183
3,521
Bilecik
Adobe Acrobat linkten indirilebilir.

Dosyayı sağ tıklayıp 'yönetici olarak çalıştır' ile kurmaya başlayın yoksa hata verir.
Kurulması uzun sürer, sabırla bekleyin.
Kurulum tamamlandığında sağ alt köşede uyarı bilgisi gelir.
Umarım birilerinin işine yarar.

kolay gelsin.

Son düzenleme:

ramo78

Süper Üye
11 Eki 2017
536
1,298
A.sefası kullandığın prg degilde convertr yaptırdığın dosyalarda sorun olmasın
Güzellce üninstal yaptınmı yaptıktan sonra dediklerimi yap çalışacaktır.Yoksa işlediğin dosyalarda hata olmasın
Pcyi yoran en kötü ve ağır prg Adobe akrobat tavsiye etmem
Online bunu kullan

Son düzenleme:

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
A.sefası kullandığın prg degilde convertr yaptırdığın dosyalarda sorun olmasın
Güzellce üninstal yaptınmı yaptıktan sonra dediklerimi yap çalışacaktır.Yoksa işlediğin dosyalarda hata olmasın
Pcyi yoran en kötü ve ağır prg Adobe akrobat tavsiye etmem

farklı dosyalarda da deniyorum yapmıyor malesef . :'(

koralp

banned
10 Kas 2018
134
291
rar dosyasının içine gir... klasörü masa üstüne çıkar... o klasörü tekrar rar yap...
daha sonra rar uzantısını cbr yap çalışır...

ramo78

Süper Üye
11 Eki 2017
536
1,298
Senin prg verdiği hata dosya uzantı parametrisi yanlış görünüyor o parametriyi değiştir başka bir dosya aça bakalım pr hangi hatayı verecek.

Akşam sefası tam olarak yapmak istediğin nedir
resimleri bir klasörde sırasıyla toplamak istesen 000-001-002-003 diye numaralandırarak klasörü rarla sonra uzantsını cbr yap.Sıra ile gidecektir ne yapmak istediğini anlayamadık yukarıda beymeliklinin linkini verdik 100 tanede dosya olsa bir tıklayınca cbr oluyor saniyede bir tıkıyorsun 1 saniyede rar oluyor. Tam ne istediğini yaz.

Son düzenleme:

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
Senin prg verdiği hata dosya uzantı parametrisi yanlış görünüyor o parametriyi değiştir başka bir dosya aça bakalım pr hangi hatayı verecek.

Akşam sefası tam olarak yapmak istediğin nedir
resimleri bir klasörde sırasıyla toplamak istesen 000-001-002-003 diye numaralandırarak klasörü rarla sonra uzantsını cbr yap.Sıra ile gidecektir ne yapmak istediğini anlayamadık yukarıda beymeliklinin linkini verdik 100 tanede dosya olsa bir tıklayınca cbr oluyor saniyede bir tıkıyorsun 1 saniyede rar oluyor. Tam ne istediğini yaz.
verdiğin linkle hallettim teşekkürler.

Edip

Süper Üye
12 Mar 2009
254
2,250
jpg veya jpeg dosyalarini direk rar yaptiginizda bunu hic acmadan okuyabileceginiz bir program. Ayrica pdf dosyalarinzida ufak bir ekleme ile rahatlikla okuyabileceginiz bir program, yillardir ben bunu kullaniyorum ve cokda memnunum.

site adi: