Çizgi Roman Çevirmeni İnci Dinç Aslıer Vefat Etti.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,880
inci.jpg

Lal Kitap'ın kuruluşundan beri çevirileriyle, çizgi romanların bize
ulaşmasında emeği olan sevgili İnci Dinç Aslıer'i kaybettik.
Merhumeye Allah'dan rahmet, yakınlarına, sevenlerine,
Lal Kitap ve çizgi roman camiasına başsağlığı dileriz.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Mekanı cennet olsun.
Bir sürü kitapta, özellikle de Martin'lerde onun çevirileri vardı.
Çizgi roman camiasının ve ailesinin başı sağ olsun.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,154
Verdiklerin için teşekkürler.
Yüce Tanrı'nın sonsuz âleminde huzurla uyu İnci Hanım...

akak

Kıdemli Üye
12 May 2009
147
206
Fani dunya ,,ne kadar iz bırakırsan o oranda akılda kalınır,,çevirdiklerini okuyanlar elbette hatırlatacak, rahmetle anacaktır, Allah amelince ıyi muamele etsin

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Dün ben de facebookta görmüştüm. Ancak sonra o paylaşım kaldırıldı, bugün yeniden gördüm. Erkeklerin dünyası olarak görülen çizgiroman çevirmenlerinin iyilerinin içinde kadınlarında olması bana hep ilginç gelmiştir. o da çok iyi bir çevirmen idi. Merhum İnci hanımın mekanı cennet olsun, Martin'i de onu da çok seviyorduk.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,719
Kıbrıs
Oğlak Altın Teks Serisi'nden eski maeraları tekrar okurken İnci Hanım'a
da rahmet okuyacağım.Sevdiklerine ve ailesine sabır dilerim...

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Mekanı cennet olsun. Allahuteala rahmet eylesin, ailesine ve sevenlerine sabırlar versin. Son yıllarda Türk Çizgiromancılığına çeşitli kulvarlarda emek vermiş çok fazla değerli insan vefat etti maalesef. Allah kalanlara sağlıklı ve uzun ömürler versin inşallah.

halgzl

Yeni Üye
18 Nis 2012
39
94
Büyülü Rüzgarı toplu olarak indirip bir kaç gün önce bitirdim, yazdığı yazıları verdiği bilgileri hep okudum, sanırım İnci isminden dolayı hep genç birisi olduğunu düşünmüştüm bu nedenle haberi okuyunca çok şaşırdım. Allah rahmet etsin,hayatımıza kattığın güzellikler için çok teşekkürler İnci hanım.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,727
Geçmiş yıllarda İnci hn'la bir süre yazışarak dost olmuştuk. Kendisi Ay hn'la birlikte Tay Yayınları'na uzun süre emek verdiğinden özellikle Kızılmaske ve Mandrake çevirilerinde çok zorlandıklarından bahsederdi. Hailhazırda evinin her yerinde çizgi roman sayfalarının dağılmış halde durduğunu yere uzandığında bile bir şeyler cevirdiğini anlatırdı.

Sadece çevirmen değil iyi bir yazardı aynı zamanda. Mesajlarındaki duru Türkçe ve canayakınlık, çağdaş bir Türk hanımefendisinin engin havası, çok belirgin hissediliyordu. Haberi duyunca öz ablamı kaybetmişim gibi hissettim. Mekanı cennet olsun, Haluk beyle, Şadi amcayla, Ferri'yle ve daha niceleriyle Manitu'nun çayırlarında mutlu yaşasın dilerim.

Başımız sağolsun...
Lami

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
İsmini bir kitapta ilk gördüğümden itibaren saygı
duyduğum, emekleriyle insanlara çok şey katmış
insanlardan biriydi, huzur içinde uyusun...

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Çizgi sanatına çok büyük değerler katmış bana göre ölmez eserler bırakmış çok kıymetli bir insanı kaybettik.Bizlerde artık belirli yaşlardayız zaman hepimiz için ilerliyor.Sevdiklerine Allahtan sabır merhumeye rabbimden rahmet diliyorum.