BAŞVEKİLİN MAHDUMU - Hadon (H.Adil Dönmez)'un Kitabı Çıktı

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,032
317,722
BAŞVEKİLİN MAHDUMU - Hadon (H.Adil Dönmez)

Onursal üyemiz Hadon (H.Adil Dönmez)'un yazdığı güldürü öykülerinden oluşan bu eseri okumanızı tüm Çizgi Diyarı'na tavsiye ediyorum.

“Başvekil’in Mahdumu”, yaklaşık yirmi beş yıldan beri yazmakta olduğu güldürü öykülerinden oluşan, altı kitaplık bir serinin yayımlanan ilk kitabıdır. Hadon, kitabı ile ilgili olarak şunları anlatıyor:

“Dünyaya gelen her insan mutlu olmayı mı hedeflemelidir, bilmiyorum. Belki de öyledir. Eğer amaç mutluluksa insanların büyük çoğunluğu için ona ulaşmak, yaygın inancın aksine, hiç de zor değil bence. Yaşamdan aldığımız keyif veya duyumsadığımız sıkıntı, yaşama nasıl baktığımızla çok fazla ilişkili. İşte bu yüzden gülmeyi de güldürmeyi de seviyorum. Çünkü gülmek mutluluğun varlığını kanıtlıyor. Yazdıklarımın tamamı klasik güldürü öyküsü olarak tanımlanamasa da hepsinin bir yerlerinde, yaşama muzip bir gözle bakan adamın parafını mutlaka göreceksiniz.

Bu kitaptaki öykülerin bir kısmını, Antalya’daki ulusal gazetelerde muhabirlik yaparken kaleme almıştım. Emekli olup memleketim Kastamonu’ya yerleştikten sonra hepsini bir kitapta toplamak istedim. İlk yazdığımla en son yazdığım arasında yaklaşık 20 yıllık büyük bir zaman dilimi var. Bu kadar zamanda sadece insanlar değil şehirler, ülkeler, kültürler bile değişir. Doğal ki mizah da değişti. Bu yüzden eski ve yeni öyküleri bir arada sunmanın okuyucu için ilginç olabileceğini düşündüm.”

Başvekil’in Mahdumu kitabı D&R, Idefix, Kitapyurdu ve Nadir Kitap gibi İnternet sitelerinde satışta bulunuyor.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Sevgili dostumuz Adil (hadon) bir yeteneği ile daha karşımızda, gerçekten gurur verici...
Çizgi Diyarında daha ne yetenekler vardır muhakkak...
Ama ilk iş hemen sevgili dostumun kitabından edinmek olacak...
Okuyanın çok olsun sevgili Adil...

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,094
İstanbul
Sevgili dostum, kitabının bahtı açık olsun.
İdefix'den hemen siparişini verdim.
Keyifle okuyacağıma eminim.
Kutluyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
İlk fırsatta edinip okuyacağım.

Sevgili hemşehrimin başarılarının devamını diliyorum.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Öykü yazmak zordur.Bu anlamda başarılar diliyorum.Gülmek ve güldürmek en zor alan olunca yolunuz açık olsun

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,396
6,522
Ankara
Boşa konuşmak kolay, yazıp piyasaya sürmek zordur. Böylesi zorlu bir işe el attığı için tebrik eder, başarılar dilerim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Adil üstadım, ellerinize, yüreğinize sağlık.
20 yıllık emeğin araya gitmemesi adına geleceğe bıraktığınız eseriniz inşallah bol bol satar.
Kitapyurdu'ndan siparişi vereceğim ama imzalı istiyorum, nasıl yapacağız? :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Beni de çok sevindiren bir haber.
Hemen alıp okuyacağım Adil üstadımın
kitabını. Eminim ki çok güldürdüğü gibi
güzel bir şeyler katacak bize bu kitap.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Sevgili dostlara çok teşekkür ediyorum.

Biraz aceleye geldi. Azıcık daha zamanım olsa on yıldan eski olanları bu ilk kitapta toplar, yenileri ayrı bir kitaba saklardım. Böylece “Genç Hadon” ve “Yaşlı Hadon” tarafından yazılan, dönemine göre farklı tarzlardaki öyküler, olması gerektiği gibi ayrı ayrı kitaplarda sunulmuş olurdu.

Kitabın bilgisayar metnini gönderirken, sayfa numaralarını bile unutmuşuz. Paragraf girintileri çok derin oldu. İçindekiler sayfası ve beni tanıtan iki üç cümlelik bir yazı eklemeyi akıl edememişiz. Matbaa da uyarmayınca bunlar eksik oldu ama dostlarımın tüm hataları görmezden geleceklerine eminim.