Yardım.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Sevgili Arkadaşlarım,

Win 10 Kullanıyorum.Sitemizden indirdiğim romanları cbr okuma programı ile okuyorum,dolayısı ile eserler,cbr simgesi ile gözüküyor , tıkladığımda açılıyordu.
Ancak ne oldu anlayamadım,cbr simgesi gitmiş,tüm çizgi romanların önüne fotoğraf makinesi resmi gelmiş,tıkladığımda da (ingilizcem yok kusura bakmayın)Adobe poto programı açılıyor ve doğal olarak okunamıyor diyor.

Bu konuyu bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum,tüm eserlerin önündeki bu simgeyi nasıl kaldırıp eski haline getirebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Ben Windows kullanmıyorum ama bu işlem hemen her işletim sisteminde genellikle şu şekilde yapılır:

Cbr dosyalarından birinin üzerine sağ tıklayın. 'Özellikler'i seçin. Açılan pencerede 'Birlikte Aç' seçeneğinin yanındaki butona tıklayın. Cbr okumak için kullandığınız programı seçip onay verin.

Kolay gelsin.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Teşekkür

Ben Windows kullanmıyorum ama bu işlem hemen her işletim sisteminde genellikle şu şekilde yapılır:

Cbr dosyalarından birinin üzerine sağ tıklayın. 'Özellikler'i seçin. Açılan pencerede 'Birlikte Aç' seçeneğinin yanındaki butona tıklayın. Cbr okumak için kullandığınız programı seçip onay verin.

Kolay gelsin.

Çok çok teşekkürler arkadaşım.Düzeldi.Allah razı olsun.Sevgi ve selamlar.

Son düzenleme:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Bir şekilde cbr okuma programı silinmiş olabilir. Yeniden yükleyin, hepsi düzelecektir.
Hepsi duzelmezse sembollerden birini sağ tıklayıp birlikte aç yapın ama tüm dosyalar için seçeneğini işaretleyin.

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Çok çok teşekkürler arkadaşım.Düzeldi.Allah razı olsun.Sevgi ve selamlar.

Her dosya için tek tek yapmanıza gerek yok. Üstte cbr'y açmak için görülen program simgesini tıklamayın, altta başka bir programla aç seçeneğini seçin, ardından gelen liste ekranında hep bu programla aşı tıkladıktan sonra cbr okumak için kullandığınız programı seçin, bu kadar bir kere yapmanız yeterli. İşlemi uygulamak karışık geldi ise kullandığınız programı yeniden kurmak da sorununuzu çözer.