Canım Annemi Kaybettim.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Canım Dostlarım,

Acımı paylaşacağım, sizler varsınız.Lütfen beni affedin.Sizleri de üzeceğim için.

Yüce Rabbim sıralı ölüm versin.Hepimizin gideceği yer orası.Allah'ım evlat,torun acısı göstermesin.

Ben daha vakit var zannediyordum.Bir anda kucağımda uçuverdi.

O benim hem annem, hem arkadaşım,hem dert ortağımmış.

Her gün en az bir kere telefonla arardım.Her Çarşamba, beraber , bazen de ben tek başıma verdiği liste ile pazar alış verişini yapardım.

Bazen kapışırdık,yarım kilo kivi için ,pazarda sokak tarifi yapardı.

Ben bozulurdum.Keşke sağ olsaydı da ,her istediği için sokak tarif etseydi..

Sevgili dostlar:Anne ve babaları sağ olanlar,lütfen ,her fırsatta, üşenmeden bol bol öpüp , koklayın onları.

Rabbim'in yanına gitmiş olanlara , hayır ve dualarımı gönderirim.Kalanlara da sabır ve metanet dilerim..İnşallah,gerçek yaşamda bir araya geliriz.(Ben biraz fazla günahkarım.Tabii ki yüce Rabbim bilir.)

Sizlerden tekrar özür dilerim.

Hala alışamadım,elim telefona gidiyor ,ne yapıyor diye aramak istiyorum.Sonra uyanıyorum.Tabii ki kötü uyanma.Yok ! canım annem.
Veya bugün Çarçamba,hadi anneyi pazara götürecen.Yok abi ne pazarı.Anne yok.YOK.

Evet ,karşılıksız paylaşmayı seven dostlarım.Lütfen,Anneniz ve Babanız yaşıyorsa bol bol öpüp koklayın,dertleşin,sevdiğinizi anlatın.

Rahmetli olanlara da Yüce Rabbim'den rahmet diler,kalanlara sabır ve metanet dilerim.

İnşallah gerçek hayatta beraber oluruz.

Hepinizi seviyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Tahmin ediyorum ki tüm arkadaşlar,yanıt verecek.Tek tek cevap yazarsam sitemizi meşkul edeceğim.Onun için,şimdiden,tüm cevap veren,vermeyen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili dostum acını yürekten paylaşıyorum. 15 gün sonra ben de annemi öteki dünyaya uğurlamanın 4. senei devriyesini yaşayacağım görürsem eğer. Dediklerine canı gönülden katılıyorum. Fırsatı olanlar ebeveynlerine sıkça sarılmayı uunutmasınlar. Sana sabır, anneciğine rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah.

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
523
Ankara/Batıkent
Başiniz sağolsun sevgili Necdet,Allah mekanini cennet eylesin annenizin.Acilar tabiki paylaştikça azalir ve katlanilir.Ve her ölüm erken ölümdür.Allah sabir versin..

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,182
Yazınızı okurken gözlerim yaşardı,
Anneler "bir" tanedir...
Nur içinde yatsın.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Allah rahmet eylesin. Başınız sağ olsun.

"Anne, babanıza her fırsatta sarılın," öğüdünüzün doğru olduğuna inanıyorum. Annemi 18 yaşımdayken kaybetmiştim. Bana haber etmeden toprağa vermişler. Sanırım bu yüzden, yıllarca anneme sarıldığımı gördüm rüyamda. Hep, "Anne, ölmediğini biliyordum," diye gözyaşı döküyordum.

Şimdi yıllar geçti ve (çok acı ama) ben annemin yüzünü hatırlamakta bile zorluk çekiyorum.

Dünya böyle işte!

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Sevgili Necdet öncelikle başınız sağolsun. Allah size sabır versin, Katlanılması çok zor bir acı. Annenizinde mekanı cennet olsun inşallah. Söylediklerinize katılmamak mümkün değil. Onlar bizim en değerli varlıklarımız. Ben de geçen sene babamı kaybettim ve şimdi annem ile birlikte yaşıyorum. Aynen söylediğiniz gibi onu her an öpüp kokluyorum ve elimden geldiğince her isteğini yerine getirmeye çalışıp mümkün olduğunca kırmamaya çalışıyorum. Çünkü biliyorum ki annelerin yeri hiç bir zaman dolmaz. O yüzden herkesin annesini el üstünde tutması lazım. Allah size dayanma gücü versin. Sizin acızı paylaşıyorum.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın anneciğiniz.
Boşuna dememişler: "Ana gibi yar olmaz" diye.
Size ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum...

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Allah rahmet eylesin. Başınız sağ olsun.Ana gibi yar olmaz Bağdat gibi diyar olmaz derler...Bende pederi kaybettim.Daha öncede annemi.Çok severdim kendilerini ama şunu unutma ateş düştüğü yeri yakar her zaman ilk önce.Allahtan sabır dilerim.Hepimizin yolculuğu orası.Kaçış yok sevgili necdet..

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Başınız sağ olsun necdet arkadaşım. Annenizin mekanı inşaallah cennet olur.
Anne acısını erken yaşayanlardan biri de benim. Daha ihtiyarlığını göremeden annemi kaybetmiştim. Ne yapalım, Allah'ın takdiri karşısında boynumuz kıldan ince.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Gönlünüzden taşan duygulu cümlelerle dolu yazınızı okuyunca annenizin hayırlı evladı olduğunuz zaten anlaşılıyor.Allah size sabır versin ve annenizden rahmetini eksik etmesin.Mekanı cennet olsun.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Çok üzüldüm Necdet bey, bu büyük bir acı. Size ve yakınlarınıza sabır, annenize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Söyleyecek çok şeyi olup da söyleyememek
Öyle anlardan birisi bu
Anne acısı
Yaşayan biliyor
Aynı şeyi yaşamanın etkileri
Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun sevgili Necdet bey
Allah geride kalanlara sağlık ve ömür versin

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Allah rahmet eylesin. Anne bizim en değerli varlığımız. Canımız, her şeyimiz. Bu büyük acınızı paylaşıyor, size ve ailenize sabırlar diliyorum, Necdet bey kardeşim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Başınız sağ olsun sevgili necdet bey.
Nur içinde yatsın anneniz, siz zaten en
güzel şekilde sevginizi göstermişsiniz,
ölene kadar yanında olmuşsunuz, bu da
bir mutluluk. Sabır diliyorum sizlere.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Başın sağolsun Necdet abi. Kaç zamandır aklımdasın biliyormusun? Seni aramamak için kendimi zor tutuyorum. Uygun olmadığın anda meşgul etmekten korktum. Maalesef aklıma gelen başımıza gelmiş. Allah'ın takdiri, sözün bittiği yer. Metin ol. Çok üzüldüm. Allah sevenlerine sabır versin.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Allah rahmet eylesin kardeşim. Elimizde ancak bu gelir, mekanı cennet olur inşallah.

sandokan

Süper Üye
25 Ocak 2010
3,288
2,736
Almanya-Hameln
Basiniz sagolsun Necdet Bey. Sevgili Annenize Allah Rahmet etsin.
Insallah mekani CENNET olur. Simdiye kadar Allahin rahmetine
kavusmus tüm annelerimize, babalarimiza ve tüm yakinlarimiza
Allah Rahmetiyle Muamele etsin. Amin...

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
717
Allah rahmet eylesin, taksiratlarını affetsin. Ne yazık ki kim olursa olsun, giden geri gelmiyor. Bu nedenle hayattayken her an elimizden kayacakmış gibi, yitirecekmiş gibi düşünmeli... Bu gerçekliği kabul etmekten başka çare de yok..!

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
977
Ne kadar duygulandim bilemezsiniz. Başınız sağolsun. Mekanı cennet olsun muhtereme annenizin. Sizlere de sabrı cemil niyaz ederim Rabbimden.