19 Mayıs 1919... Bayramımız Kutlu Olsun!

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
2017-19-Mayis.jpg

Son düzenleme:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Aziz Atatürk'ü sevgi ve saygı ile anıyorum.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,165
4,978
Eşe-dosta, yaşlıya-gence, dedeye-toruna, tüm Türkiye'ye; 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

Amonopsis

Yeni Üye
19 Ara 2011
61
210
ULU ÖNDERİMİZ VE ARKADAŞLARI TARAFINDA KURULAN SON TÜRK DEVLETİ , LAİK ve DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN SAHİBİ VE KORUYUCUSU DEĞERLİ ARKADAŞLARIM, BEN ve BENİM GİBİ DÜŞÜNEN TÜM ARKADAŞLARIM DA SİZLERİN ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZI KUTLUYOR, TÜM DÜŞÜNCELERİNİZİN EN KISA ZAMANDA GERÇEKLEŞMESİ DİLEKLERİMİZİ SUNUYORUZ...MUTLU YARINLARA...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318

Hepinizin bayramını kutluyorum. Nice 19 Mayıs bayramlarında buluşma ümidiyle.

Eski_19_May_s.jpg

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Sevgili Atatürk, ben, gençlerin zeki, çevik ve ahlaklısını severim demiştir. 19 mayıs Gençlik ve Spor bayramını gençlere armağan etmiştir. Hepimize kutlu olsun.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Atatürk’ün 16-19 Mayıs 1919 İstanbul’dan başlayan yolculuğu Türk Milleti için bir dönüm noktası, kutlu mücadelenin başlangıç günüdür. Atatürk "Türk milleti esaret altında yaşamaktansa ölmeyi tercih eder" diyerek, Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a ayak bastığında, Samsunluların hal ve durumlarında gördüğü vatanseverlik ve fedakarlık; ümidini inanca dönüştürmeye yetmiş, memlekete ve millete ait düşüncelerinin yerine getirileceğine dair kuvveti bulmuştu. "Rica ile, merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır." derken, aldıkları terbiye ve kültürle, gelişmelere açık gerçek inanç ve insanlık değerleriyle yetişmiş, vatan ve hakikat aşkıyla parıldayan temiz bir gençliği ümit etmiştir. Çünkü her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. Yetiştirmesini bilirsek...

Şu ibretlik sözleri hepimize ilham kaynağı olmalıdır: "Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin!.. Bu belli. Fakat zekânı unut!.. Daima çalışkan ol..."

Bu duygular içerisinde, yeni kitabımdan bir sahneyle milletimizin ve gençlerimizin bu mutlu gününü kutluyorum.

Milletimin gücüne inanarak, bağımsızlık, özgürlük, cumhuriyet ve demokrasi ile, ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirmek hedefinde olduğumuzu beyan ediyorum.

.

Son düzenleme:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Kurtuluş savaşının başlangıç kıvılcımını oluşan 19 Mayıs 1919 ruhu, tüm esir yüreklere ışık ve hepimiz gibi mazlum milletlere de kutlu olsun.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun.Bu
vesile ile Ulu Önder Atatürk'ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,141
19 Mayısları Atatürk’ün emanetine daima sahip çıkarak kutlamalıyız.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,911
İstanbul
19 Mayıs, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Atatürk ilke ve inkilaplarını benimseyen,onun devrimleri ve görüşlerine sahip çıkan,19 Mayısı,Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor bayramı olarak canı yürekten kabul edenlerin bayramını kutlar,saygı ve selamlarımı sunarım..