Canım Annem

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Sayın Diyar Arkadaşlarım,

Sevgi ve paylaşım dolu yüreğiniz olduğunu bildiğim için bir derdimi anlatmak istiyorum.

6 Ay önce annemi komple kontrole götürdüm.Hiç bir şeyi yoktu.Sadece normal grip.

15 Gün önce tekrar normal bir kontrole götürdüm,doktor az daha ağzından kaçırıyordu,eşim son anda önledi.Tüm organlar süper,ama karaciğere gelince,doktorun suratı kaydı ve direk söylüyordu.Karaciğer tümörlerle kaplanmış.

Aslında bu kanser karaciğerden değil başka bir yerden metastas yapmış.

Böyle bir hastanın ömrünün 0-6 ay olacağını söyledi.Anneciğim 84 yaşında olduğu için , ne ameliyat,ne ilaç,ne kemoterapi hiç bir çare yok.

Canım annem değil gün,saat saat gözümün önünde eriyor ve ben hiç bir şey yapamıyorum.

Niye anlatıp sizleri üzdüm.

1- Kafamı dağıtmak için sevgili siteme giriyorum,ancak teşekkür etmek için yazı yazamıyorum.Bu yüzden paylaşım yapan kardeşlerimden özür diliyorum.

2- Biliyorum,hepiniz annelerinize ,babalarınıza çok iyi davranıyorsunuzdur,ama lütfen bir kat daha iyi davranın.

3-Her yıl çekap yaptırın diyorlar ya ; hikaye imiş.

Doktora dedim ki,babam da kanserden gitti , annem de kanser oldu.Hiç görmediğim,dedeler,anneanneler,babaanneler de kanserden gitmiş, bana söyleyin ne tahliller isterseniz yaptırıp geleyim,ama geldim ,siz gerekli kontrolleri yaptınız ve dönüp bana kansersiniz dediniz .Ne olacak?Kollarını açtı;"Güle Güle" anlamında baktı.(Bunu sakın doktorun kötü niyeti olarak yorumlamayın , ben kendim öyle düşündüm)

Evet; onu yeme,bunu yeme,şunu içme,hikaye;çünkü Allah'ın verdiği güzel Dünyanın içine ettik.Üstüne stres işimizi bitirdi.

Sonuç;tanıştığım,tanışmadığım diyar arkadaşlarımdan annem için dualarını esirgememelerini rica ediyorum.

Selam ve saygılar.

Tüm sevdiklerinize sağlık ve mutluluklar dilerim.

Dediğim gibi bu aralar sadece like yapabileceğim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
Geçmiş olsun üstadım. Allah sabırlar versin.
Anne-babalarımızın kıymetini onlar hayattayken bilmek gerek.
Gurbette olduğum için sık sık arayıp konuşuyorum ama keşke yanlarında olabilsem diye de içimden geçiriyorum...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,598
hiçbiryerde :)
Üzülmemek mümkün mü. Ne yazık ki, aslında yazık
demek te ne kadar doğru bilmiyorum, bu hayatın bir
gerçeği. Bazı şeyler var ki insan çaresiz kalıyor. Her
şeye çare bulabilmek doğaya aykırı. Tabii ki hep umutlu
olacağız, annenize birlikte geçireceğiniz daha sağlıklı
ve uzun yıllar olur umarım necdet üstadım, dualarımız
sizinle.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
Sabır ve sağlık diliyorum. Kalan vaktinizi en iyi şekilde geçirmenizi önermekten başka bir şey söyleyemiyorum :(
Geçmiş olsun.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Zor bir durum. Allah hastaya da, size de sabır versin. Biz ne desek boş, yaşayan bilir. Acil şifa inşallah.

12 Şub 2010
15,006
543,755
Muhterem annenizin sağlığı ve sizin huzurunuz için dua ediyorum sevgili Necdet bey dostum.

Keşke elimizden başka şey gelse...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Sevgili dostum necdet..Acını anlıyorum..Ben 24 yaşımda annemi kaybettim..Üzüleceğiz lakin pes etmeyeceğiz..
Allah'ım daha uzun ömürler versin anne'nize..Gene de hayatta Allah herkese anne ve baba'sını defnetmeyi nasip etsin..Bu zordur,acıdır.Lakin kimseye evladını defnetmeyi nasip etmesin..Bunun zorluğuda acısıda ölçülemez..Allah sizlere dayanma gücü versin..

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Allah Şifa versin sevgili Necdet Ağabey,bir annenin yaşı kaç olursa olsun fark etmiyor,çünkü çocukluğumuzun en güzel anılarında hep o oluyor....Ve bir anne ölünce sadece onu değil tüm çocukluğumuzuda kaybediyoruz bir anlamda...:( Dualarım sizin için....

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,148
İSTANBUL
Sevgili Necdet Allah'tan sana ve ailene sabır metanet diliyorum.
Değerli dostum Ahmet duygularıma tercüman olmuş sanki,anne kaybedilince çocukluğumuz da kayboluyor bir anlamda,doğru sarılıp öptüğümüz,kokladığımız gül yüzüne bakmaya doyamadığımız annemiz düştüğümüzde kaldırıp çocuğum varmı bir şeyin diye bizden fazla canı yanan analarımız canım analarımız.
Allah'ım güzel Allahım canım annenizin ciğerlerini nur yüzü gibi tertemiz yapar inşallah hastalığına inşallah yüce rabbim bir şifa verir.
Saygılar sevgiler

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Annelerimizin değerini tam olarak onları kaybedince anlarız. Yaşadıklarında hiç ölmeyeceklermiş gibi düşünürüz. Ama her canlı elbette zamanı gelince o yola gidecek. Çok yaşasalar da biraz daha aramızda kalsın isteriz. Ama olmuyor işte. Ben de 1984 yılında annemi daha 58 yaşında iken kaybettim. Annesizlik nedir bilirim.
Allah'tan annenize mümkün olabilecek kadar ömür ve sağlığını vermesini dilerim.

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Değerli kardeşim,

Uzun zamandır diyara giremiyordum. İlk gözüme çarpan "Canım Annem" konusu oldu. Okudum. Duygulandım. Cuma saatinde elimden gelen sadece samimi bir dua.

İçten duygularını paylaştığın için teşekkür eder. Allah c.c. acil şifalar versin.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,003
Rabbimden acil şifalar diliyorum üstadım.Allahtan umut kesilmez.İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur...

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,475
Necdet bey Allahım şifa versin validenize.
Anne cennet demek,anne herşey demek.Bunu,annesini Alzheimer'den kaybetmiş biri olarak çok iyi biliyorum.Dualarım annenize inşaallah.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,913
İstanbul
Sevgili Necdet bey 2 haftadır sitemize giremiyordum, girer girmez benim de ilk dikkatimi çeken ve ilk tıkladığım konu bu oldu; zira bir yerde anne lafı geçiyorsa, annelerimiz bizler için en kutsal varlıktır. Kültürümüzde "Allah'tan ümit kesilmez" ve "Çıkmadık candan ümit kesilmez" diye sözler vardır. Sevgili teyzemizin durumu ölümcül halde de olsa iyileşeceğinden umut kesmeyelim zira ben bu dünyada mucizelere ve duanın gücüne de inananlardanım. Rabbim sevgili teyzemize acil şifalar ve de sizlere de sabırlar versin.