Cemal Ragıp Derin Ustadan Son Haberler

12 Şub 2010
15,006
543,642
Cemal Ragıp Derin ustamızın kızı facebook sayfasında ustanın son resimlerini paylaştı.

Cemal Ragıp Derin ustamızı en son sevgili Murtaza5 dostumuzun onu bizzat ziyaretindeki haliyle görmüştük. Sevgili Murtaza bey dostumuza bu vesile ile bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Çizgi Roman dünyasının en sevilen isimlerinden olan ustamız için şifa dilekleri ve içten sevgiler dile getirildi.

Bu resimleri paylaşıyorum.

15741181_10206421676855652_2580786775760409499_n.jpg

Bir başka haber de, ünlü yayıncımız sevgili Fuat Aktüre dostumuzdan geldi.

Fuat Aktüre, Cemal Ragıp Derin ustanın yıllar önceki bir dileğini yerine getirmek için kollarını sıvadı. Ona da teşekkürlerimi sunuyorum.

15697942_1170209343028382_6494681523285043979_n.jpg

Arkadaşlar merhaba,
2011 yılında Ragıp Derin bana bir kısım çizdiklerinin fotokopilerini getirip (orijinaller kayıpmış)
“şunları tarayıp temizlet ve bir kitap olarak bas da şu ölümlü dünyada benim de bir kitabım olsun”
demişti.
O ara yayıncılığa ara verdiğim için bu isteğini yerine getirememiştim Ragıp abinin.
Bugün kızları ile birlikte çekilmiş fotoğrafını görünce aklıma geldi hemen eski hard disc’ leri çıkarttım ve yayına hazırlanmış dosyayı buldum.
Tüm çizgi roman severlerin katkısıyla şimdiye kadar yapılmamış bir şey yapmak istiyorum şöyle ki;
Öncelikle hemen kitabı basacağım sonra İlyas ERKUL ile konuşup dağıtımını yaptıracağım ve kitabın gelirini de tamamen Ragıp Abinin çocuklarına vereceğim.
Sadece kapak ihtiyacım var. Birkaç çizerimizin çizdiklerinden kolaj bir kapak yapmayı düşünüyorum ve katılmak isteyen çizerlerimizin acilen bana ulaşmasını bekliyorum.
Acil şifalar dileğiyle…

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Öncelikle selam için teşekkürler Haluk abi..
Senin bize, çizgi roman sanatçılarına ve çizgi roman dünyasına attığın insani temeller gerçekten önemli..
Bir teşekkürüm de buna...
Derhal Fuat abinin isteğni yerine getirip bir an önce basalım şu kitabı..
Hadi ressam dostlar...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Öncelikle Sayın üstada acil şifalar diliyorum;
umarım en kısa zamanda hem sağlığına kavuşur
hem de dileği yerine gelir...
Sevgi ve saygılarımla...

52308R.gif

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,351
Kütahya
Cemal Ragıp Derin ustamıza Allah C.C.'tan şifa diliyorum.

Ulu gönüllü dostum. Üstlendiğin proje çok güzel.

Bir hastanın en çok ihtiyacı zor gününde dostlarını yanında görmektir.​

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,076
Cemal Ragıp ustamız şu anda DENİZLİ-TAVAS-NİKFER-BAKIM VE HUZUREVİNDE tedavi görüyor.Dileyen ziyaret edebilir,mektup yazabilir.
Cemal Ragıp Ustam seni seviyoruz.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
Cemal Ragıp üstadımıza acil şifalar diliyorum.Umarım dileği kısa zamanda gerçekleşir...

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722
Uzun zaman sonra tekrar yazmak bu sayfaya nasip oldu.
Haluk abiye söz verdim;yeni yılda üzerimdeki pası atıp ,çizgiroman dostlarıyla forum koridorlarında daha sık karşılacağız.

Dünya iyisi, Ragıp abime geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.
Nasıl, Durakoğlu'nun öldürülmesini kabullenmeyip yeniden canlandırdıysa;ve maceralarına kaldıkları yerden birlikte devam ettilerse,
Ragıp abide hep maceranın içinde olacaktır.

Yıllar önce birkaç arkadaş biraraya gelerek kurduğumuz Çizgiroman Derneği değerlerimizi,ustalarımızı,kahramanlarımızı yaşatmak amacı ile hayata geçirilmişti.Malesef devam ettiremedik.Tekrar faliyete geçmesini çok arzu ediyorum.

Fuat AKTÜRE'nin Ragıp abinin çizimlerini kitap haline getirmek için nasıl heyecanla uğraştığına tanık oldum.En kısa sürede raflardaki yerini alacaktır.

Kapak konusunda Aslan ŞÜKÜR yada Ömer MUZ'dan destek alabiliriz.