İDEFİX Sanal Kitap Fuarı Başladı

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Hemen liste yapıp eksikleri tamamlamalı....
Arkadaşlar gözden kaçan çizgi romanlar için önerileri beklerim...
Özellikle adı sanı duyulmayan yayınevlerinin çıkardığı çizgi romanlar...

Fiyatını düşmesini beklediğim ilk başta Alfa Yayınevi'nin 3 ciltlik Gizli Tarih'i.
Ayrıca; Lal ve Çizgi Düşler'in son iki ayda çıkan kitapları. Tex, Dampyr, MM, Dylan Dog, Mister No. V.S.
Aksoy Yayıncılık'tan; Boigie Denen Adam ve Bir Yalancıyla Birkaç Gün.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Hemen liste yapıp eksikleri tamamlamalı....
Arkadaşlar gözden kaçan çizgi romanlar için önerileri beklerim...
Özellikle adı sanı duyulmayan yayınevlerinin çıkardığı çizgi romanlar...

Hemen benim listemi yazayım o zaman:

Suicide Squad 2 - JBC
Watchmen - İthaki
Sandman 2 - İthaki
Thor Klasik 7 - Büyülü
Harbinger 4 - Büyülü
Secret Wars - Gerekli Şeyler
Infinity Gauntlet - Gerekli Şeyler
Oldman Logan - İhtiyar Logan - Gerekli Şeyler
A Bebekleri ve X Bebekleri - Marmara Çizgi
Bouncer 2 - Marmara Çizgi
Marvel Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey - Beta Kids
Hayatım Çizgi Roman - Çikolota
Injustice Yıl 3 Cilt 2 - Çizgi Düşler

İdefix'te henüz olmayan:
Green Arrow 1 - Çizgi Düşerler
Partide Kızlar İle Nasıl Konuşulur? - Çizgi Düşerl
Scalped 5 - Çizgi Düşler
Hush - JBC
The Walking Dead 25 - Marmara Çizgi
Superior Spiderman 3 - Marmara Çizgi
Çiftlikten Öyküler - Marmara Çizgi
Spiderman Venon'um Doğuşu 1 - Marmara Çizgi
Spiderman Venon'um Doğuşu 2 - Marmara Çizgi
Amazing Spiderman 20 - Marmara Çizgi
Daredevil 8 - Arka Bahçe
Enki Bilal - Bugünün Efsaneleri 1 - Marmara Çizgi
Enki Bilal - Bugünün Efsaneleri 2 - Marmara Çizgi
Enki Bilal - Bugünün Efsaneleri 3 - Marmara Çizgi

Liste çok ama bakalım hepsini alabilecek miyim?

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
0000000572547-1.jpg

Aha bunu almak istiyom da gözüm kesmiyor ya hoşuma gitmezse...
Ederi mi?
%45 indirimli 179 TL

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
0000000572547-1.jpg

Aha bunu almak istiyom da gözüm kesmiyor ya hoşuma gitmezse...
Ederi mi?
%45 indirimli 179 TL

Alma derim.
Üç dört yıl önce bir takım yayınevlerinin çıkardığı klasik romanların çizgi uyarlamaları vardı. Bazıları manga türü filandı. Büyük boyutluydu.
Bir kaç tanesini aldım. Çok kötüydü. Hatta bir Jack London uyarlaması vardı kötünün kötüsüydü.

Baştan çizgiroman olarak tasarlanmayan hiç bir çizgiromanı almayın derim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Şimdi bakıyorum 4-5 arkadaş alacağımız kitapları paylaştık, paylaşmayan ama yine almayı düşünen onlarca arkadaş var buna da eminim.
Yayınevleri çizgi romanda %35 ve üzeri indirim yapıyorlar.
Örneğin büyülü dükkan için idefix %38 indirim yapıyor.
Ben İlyas'ın yerinde olsam bu platformu kullanır, yaparım %45 indirim hatta kredi kartına 3-5 taksit, nakit ödemeye %2-3 ek indirim, alırım siparişleri var mı yanlışım...
Herkes kazansın, idefix kazanmasın...
Bu arada ben de idefix'ten alışveriş yapıyorum...

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,960
idefix'den ağzı yanmış biri olarak sizleri uyarmak isterim sevgili "Çizgi Diyarı" Sakinleri!

Kitapları kafasına göre gönderip göndermeme kararı alabiliyor.
Uzun bir süre önce bu siteden alışveriş yapmayı kestim.
Neredeyse davalık oluyorduk sonra biraz araştırma yaptım ve bu siteyi Doğan Grubu'nun satın aldığını tespit ettim. D&R bünyesinde konumlandırılmış sanırım.

Ben idefix ile sorunumu çözemeyince (kitaplar gelmedi/para iadesi de yapılmadı) direkt D&R/Doğan Grubu ile iletişim kurdum. Dolaylı yoldan sorunum halledildi.

Para iadesi yapıldı "kitaplar gelmedi". :)

'u da incelemeyi unutmayın. :)
Sevgilerimle...

İdefix Doğan Holding tarafından uzun zaman önce satın alınmıştı. İlk başlarda bir sorun yoktu eski işleyişiyle devam ediyordu fakat daha sonra D&R sitesi de (o da Doğan'ın) işin içinde olduğu için tasarımı ve işleyişi d&r'a çevrildi ki Böylece;
- daha az yazılımcı, analist, testçi çalıştırabiliyor.
- d&r kobo e-reader firması ile anlaştı !!! böylece e-kitap temelli bir satış politikası izlenmeye başlandı
- Yabancı kitapların satışına daha fazla yer verilmeye başlandı.
- veeeeee zurnanın zırt deliği asıl burası; stoksuz çalışmaya başladılar. Az sayıda bir stok tutuyorlar, fakat bu sitelerinde belirtilmiyor. Siz sipariş veriyorsunuz ama aslında kitap ellerinde yok. Arıyorlar, tarıyorlar piyasadan bulabilirlerse ikinci seferde gönderiliyor. Yoksa para iadesi yapılıyor.

Ben tasarım değişikliği sonrası hiç alışveriş yapmadım. Çok sevdiğim ve takip ettiğim bir siteydi.

Stoklu çalışan www.eganba.com sitesini tavsiye edebilirim Yeni favori sitem. Odakitap.com sitesini işleten firmayla aynı. Arasta Dağıtım. Tasarımını çok beğeniyorum, eksiklikler var ama mesaj atınca düzeltiyorlar mesela, sizi muhatap alıp cevap yazıyorlar. Bu bile büyük iş Türkiye'de :) İlerde tasarımda değişikliğe ve yeniliğe gideceklerini söylediler ama henüz yapmadılar.

idefixden liste oluşturun ne kadar tutuyor, bi de bu siteden oluşturun karşılaştırın. Ben öyle yapıyorum ve hep eganba kazanıyor, bakalım sanal fuarda kim kazanacak :)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Stoklu çalışan www.eganba.com sitesini tavsiye edebilirim Yeni favori sitem. Odakitap.com sitesini işleten firmayla aynı.

Dediğiniz doğru.
Oda Kitap'a üye de olmuştum.
Yalnız eski yayınlar idefix'ten daha ucuz.
Ama yeni kitaplar daha pahalı.
Örneğin GİZLİ TARİH idefix'te 16.25 TL, Oda kitapta 18.75 TL.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
Ben elimle dokunmadan kitap alamıyorum. Önce kitabı alacağım, karıştıracağım, ondan sonra satın alacağım. Ya da direkt kindle olarak alıyorum.

Şimdi idefix listesine baktım, gizli tarih'in 31 cilti çıkmış, Türkçe'ye 4'ü çevrilmiş. Saga'nın 6 ciltinin 3'ü çevrilmiş, Cin serisinin 13 kitabı çıktı, 4 kitapta kaldı, ben tamamlıyorum :) Dune serisi yarıda kaldı, Drizzt serisi yarıda kaldı. Şimdi ben güvenip nasıl Türkiye'den kitap alayım? Para harcıyorum, seri yarıda kalıyor.

Yapı Kredi yayınları gibi el attıkları seriyi tamamlayanlar da var ama genelde Türkiye'de durum bu ne yazık ki.

Krom!

Yeni Üye
8 Ara 2010
34
46
Watchmen
Sandman 2
Batman Hush
Thor Klasik 1-3
Infinity Gauntlet
Hellboy: Geceyarısı Sirki
Hellboy: Yaşayan Ölüler Evi

Alacaklarım bunlar. Normalde JBC'nin kitapları %38 yediği halde, Batman Hush %27 indirim yemiş. Umarım düzeltirler.

Gelecek ay da indirim bitmeden, Can Yayınları'nın bastığı Rus Klasiklerini almayı düşübüyorum.