10 TL lık Hediye İstiyorum

12 Şub 2010
15,006
543,719
file

19 Kasım Cumartesi günü TÜYAP ' ta saat : 11.00-13.00 arasında Abdullah TURHAN ustamızın hayatının İstanbul günlerini anlattığı HAYATIM ÇİZGİ ROMAN isimli kitabı ile yazarı başkası çizgileri Abdullah TURHAN ' a ait olan 2 kitabı daha imzalayacak.

Abdullah TURHAN usta bana telefon açtığında bu kitabı imzalayarak bana göndereceğini söyleyerek adresimi istedi. Ben de geçiştirdim. Çünkü kitabı parayla almak istiyordum.

Şimdi fikir değiştirdim:)

Yaşı 90 'a yakın olan ve imza gününden sonra İstanbul'u terk ederek DATÇA'ya yerleşecek olan Abdullah TURHAN ustamıza vefamızı göstermenin tam zamanı diye düşünüyorum.

Yayınevlerine çizgi roman sevdiğimizi ve benzer kitapların satın alındığını gösterelim.

Ayrıca, bizi çocukluğumuzdan beri sevindirmiş olan Abdullah TURHAN ustayı sevindirmek sırası bizde.

TÜYAP ' ta ustayı yalnız bırakmayalım. Kuyruğa girelim ve en az 2 tane kitap alarak imzalatalım.

İkinci kitabı hediye edecek kimseniz yoksa ben talibim. Benim adıma imzalatarak bana hediye edin.

Bana kaç adet hediye kitap gelirse ben de onun iki katını ayrıca satın alacağım ve kitabın satılmadığı bölgelerde ikamet eden çizgi roman severlere armağan edeceğim.

Haydi dostlar bu Cumartesi günü fuara, TÜYAP'a ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
Sayın abim oraya gidebilsem emin ol ki 2 değil 4 tane bile alırdım.Senin isteğin bir emir sayardım.Ama gidemiyorum.
Saygı ve hürmetlerimle.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
İstanbul'da olsaydım ben de büyük bir mutlulukla giderdim.
Umarım İstanbul'da oturan ve o gün acil işi olmayan tüm diyar dostları sayın profesörün bu anlamlı ve özel çağrısına uyar da Abdullah Turan'ın imza kuyruğu hiç boş kalmaz.

yuzbasivolkan

Aktif Üye
31 Ocak 2012
200
609
İstanbul'da veya yakın şehirlerde olsaydım ben de katılırdım sevgili üstadım.. Düşüncelerine canı gönülden katılarak madden olmasa bile manen yanınızda olmakla beraber saygılarımı sunarım

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
İstanbul'lu dostlar..Tüm çizgi roman severler adına görev sizlere düşüyor..Göreyim sizi..Tüyap'ı zaptedin..

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
3-4 yıldır Sonbaharda kitap fuarına veya ÇD çeşitli etkinliklerine katılma şansım olmuştu.
Bu sonbahar, eşim İzmir/Aliağa'ya torunumuzu görmeye gitmemiz için ısrar etti. Böylece İstanbul ziyaretimiz suya düştü.
Neyse ki ÇD kuruluş etkinliğinde Abdullah Turhan Usta'ya bir TOLGA albümü imzalatmıştım.
Kısacası İstanbul dışında yaşayanların mutlaka bir bahanesi vardır.

Katılma olanağı bulanlar resim çekmeyi unutmasın :)

Son düzenleme:

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
[QUOTE=profesör;

19 Kasım Cumartesi günü TÜYAP ' ta saat : 11.00-13.00 arasında Abdullah TURHAN ustamızın hayatının İstanbul günlerini anlattığı HAYATIM ÇİZGİ ROMAN isimli kitabı ile yazarı başkası çizgileri Abdullah TURHAN ' a ait olan 2 kitabı daha imzalayacak.

Yayınevlerine çizgi roman sevdiğimizi ve benzer kitapların satın alındığını gösterelim.

Ayrıca, bizi çocukluğumuzdan beri sevindirmiş olan Abdullah TURHAN ustayı sevindirmek sırası bizde.

Sayın profesör..Benim için 3 kitap imzalatırsan sevinirim.Biri size,biri bana,diğeride Oktay için..Ücretini ilk görüşmemizde taktim ederim..Şimdiden teşekkürler,saygılar sevgiler..

12 Şub 2010
15,006
543,719
Ben imza günü için İstanbul'a gidemiyorum sevgili Kandraks53
Bu nedenle sizin için imzalatamayacağım
Ben gidebilmiş olsaydım arkadaşlardan benim adıma imzalı kitap istemezdim zaten

Ama daha sonrası için çare tükenmez:)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
Bir mani olmazsa ben gideceğim.
Bir mani olursa da gerekirse Datça'ya gider
görürüm ustamızı:)... Hayatının ilk yıllarını
anlattığı kitabını çok sevmiştim bu kitapta
ise çizgi romanlı yıllarının önemli noktalarını,
altmışlı yetmişli yılların çizgi roman camiasını
kendi gözüyle anlatıyor mutlaka üstat, yarını iple çekiyorum...

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Maalesef, çok önceden yapılmış bir program gereği İstanbul dışında olacağım. Fuara da sanırım Pazar günü gidebileceğim.
Ancak çizgi dostlarının, sayın Turhan'ın imza standını hınca hınç dolduracağından eminim...
Büyük ustaya saygılar, sevgiler...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Değerli dostlar,
Fuara gidemeyen şehir içi veya şehir dışı dostlarımız
yayınevini arayıp imzalı kitap edinebilirler diye düşünüyorum.
Arayan arkadaşların bilgilendirmesi iyi olur.
Ustaya en azından böyle de olsa sevgimizi ve saygımızı belli etmiş oluruz.

Yayınevinin adresi ve telefon numarası,

Adres:Çikolata Yayınevi Molla Gürani Mah. Millet Cad. Lütufpaşa Sok. No: 48/A
Fatih İSTANBUL
Telefon:0212 532 00 98
Fax:0212 491 10 75
Email:bilgi@cikolatayayinevi.com

12 Şub 2010
15,006
543,719
İstanbul'daki dostlara hatırlatma:)

Abdullah Turhan'ın imza günü bugün saat : 11.00-13.00 arası TÜYAP'ta
İmza süresi muhtemelen uzayacaktır
O nedenle geç kaldım, yetişemem demeyin, gidin:)

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Değerli dostum, çizgi roman sever profesör,
idefix'den sipariş verildi. yanında Karabala ve ilgi alanım gereği 4 adet de çocuk eğitimi ve edebiyatı ile alakalı başka kitaplar da eklendi.

Selamlar saygılar

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
İstanbul'da yaşayan ve fuara gidebilecek dostlara şimdiden iyi eğlenceler diliyorum...