Günaydın Gazetesi (17 Eylül 1974) Yıl 6 Sayı 2091

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,626

Ne gariptir ki; Bu gazete bugün çıkmış gibi (Çizgi Romanlar hariç.Zira onlar o güzel Siyah-Beyaz atlara binip yittiler). Hadi biraz Gazete içeriğinden "tüyo" lar vereyim: Erken seçim, Suçlanan sanatçılar, İntihar, Kadın Cinayeti, Evde Rakı yapımı.:)
12 Tam sayfadır. İyi okumalar. Saygılarımla.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Rahmetli dedemin her gün aldığı gazete idi, erken çocukluk dönemimde okuma yazma bilmediğim halde bile resimlerine ve de özellikle "Kara Murat"ın resimlerine bakmaya bayılırdım. Teşekkürler üstadım, beni o güzel günlere götürdünüz bu paylaşımınızla..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,607
Çocukluğumda bizim eve pek fazla gazete girmezdi, genelde gazeteleri toplu olarak alıp üzüm ve elma sandıklarının içerisine döşerlerdi, o alınan toplu (kilo işi) gazetelerin fotoroman, çizgi roman ve hikayelerini okumaya bayılırdım. Ne günlerdi.

Çok sağolasın abi.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,068
Her gün bir heyecanla "bugün acaba hangi gazeteyi okuyacagım?" diye bakıyorum. Ne güzel paylaşımlar! Teşekkürler. Kara Murat cabası tabi ki... Sabah-Günaydın-Tan-Bulvar tefrikalarını biriktirmiştim seksenlerin sonunda. Kara Murat-Durakoğlu-Burakbey-Karaoğlan-Tarkan favori kahramanlarımdı...

Moderatör tarafında düzenlendi:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Çirkin yazmaya elim varmıyor; Kral Yılmaz Güney yine manşette!

Üstadım çok doyurucu paylaşımlarınız var, zaman makinesi gibisiniz. Çok teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Gazetenin içeriği ile ilgili verdiğin tüyolar enteresan, üstadım. :) Mevcut gündemimizle pek de farkı değil sanki. Belki o dönemde sınırlarımızın dışına çıkma hususunda pek hevesli olmamamız bugünle olan belirgin farkımızdır. Ama Kıbrıs var... Çok taze üstelik... Gerçi aynı kefeye koymamak lazım.

Bu paylaşımınla biraz umutlarımızı kırdın üstadım... :) 46 yıl sonra dönüp dolaşıp geldiğimiz yer aynı :)

Latife bir yana çok kıymetli katkılar veriyorsun, üstadım. Teşekkürlerimi iletiyorum