ALPAGO - Kartallar Savaşı - Hürriyet Gazetesi - Fikret KOL/Metin SOYSAL

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,612
Merhabalar uzun süre sonra bir derleme yapmaya çalıştım, maalesef arada eksik kupürler oldu, No 44, 61 ,62, 65, 66 şu an için elimde yok, belki sizlerden elinde olan var ise zaman içinde tamamlayabiliriz.

Alpago tefrikaları önce Hürriyet Gazetesi içinde başlamış, sonrasında Kelebek ekine transfer olmuştu. Bu maceranın bir kısmı renkli, bir kısmı siyah beyaz'dır. Bunun sebebi, Kelebek eki Ön Arka Kapak ve kapak için sayfaları renkli baskı, ortadaki tek yaprak sayfası siyah beyaz baskıdır. Alpago tefrikası köşe kapmaca oynar gibi zaman zaman ön kapak içi, zaman zaman arka kapak içinde, bazen de ortadaki üçüncü sayfada yayınlanmıştır. Keyifle okumanız dileğiyle...

ByQRoG.jpg

ZOBA2z.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Sevgili ginobili uzun bir ara verdi ama mükemmel bir derleme ile aramızda...
İnsanın böyle dostları olması üzerine birde çizgi romansever dostları olması güzel...
Eksikler bir şekilde bulunur.
Çok teşekkürler sevgili ginobili...
Saygıyla...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,092
Sevgili dostum,muhteşem bir paylaşım.
Meraklıları için altın değerinde.
Eksik sayfalar mutlaka tamamlanır.
Paylaşım ve emeklerin için teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Bulunması çok zor olan harika bir paylaşım...
Eksik olan birkaç sayı ise nasılsa tamamlanır.
Arşivin en nadide yerinde çifte kayıt olarak yerini aldı bile...
Teşekkür ediyorum Sayın "ginobili";
selamlar ve saygılar...

52308R.gif

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Değerli dost..Türk çizgiroman tarihinde böyle o kadar çok kahraman var ki yeni nesil onlardan ancak sizin gibi gönül dostları sayesinde haberdar olabilecek.Paylaşımızın benim için yeri o kadar değerli ki..17 macera ismi saydınız az değil Fikret kol zamanında mükemmel işlere imza atmış.Şimdi merak ettim.Alpago dan sonra orkan ,orkun gibi fikret kol kahramanları da bir yerlerden gelir mi acaba...Kimbilir...

arminius

Yeni Üye
29 Kas 2017
42
18
Muhteşem bir paylaşım.Çok teşekkürler.87-88 yılları gibi Kelebekte yayınlanan Alpago Amazonlar macerasını keşke birileri bulup paylaşsa.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Üstadım hazine değerinde muhteşem bir paylaşım emekleriniz için teşekkür ederken eksik kalan sayfaların bir gün mutlaka tamamlanacağı umudunu taşıdığımı özellikle ifade etmek isterim.
Söz konusu olan Alpago olunca çizimleri ile dünya çapında bir eser.
Alpago derlemesi ile bir yitik hazine daha bana göre ölümsüzleşti.
Çizgi roman sanatına verdiğiniz destek ve katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz.
Saygılarımızla değerli üstadım.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,068
bugünün en güzel iki haberi birisi gazete tefrikalarından bir macera digeri ginobili kardeşin forumda olması...gazete tefrikası ve eski gazeteler üzerine konuşur paylaşımları zevkle takip ederdim..bugun forumda görünce dedim gazete tefrikaları merhaba demeye kalmadan alpago çıktı geldi..her zaman söylediğim gazete tefrikaları benim için önemli bir tek sayıda olsa bambaşka...teşekkurler kardeş..

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Tek kelime ile muhteşem.O kadar değerli ki bu paylaşımlar,kimine göre beşi bir yerde,kimine göre 2 metre köstek.Ne desek az.
Teşekkür ediyorum üstadım...

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Söylenebilecek bir şey yok.
Müthiş bir iş.
Zamanın acımasız rüzgarlarında oradan,oraya savrulan sayfalar eski gazetelerden özenle kesilip,toplanmış,saklanmış ve bugün itibarı ile sabitlenmiş oldu.
Tefrikalar en zoru.
Cildi yok,fasikülü yok.
Ancak,değerini bilen sabırlı bir arşivcinin elinde emek ile biraraya geldiğinde sonuç harika oluyor.
Ginobli bu son saniye 3'lüğü ile maçı uzatmayı başardı.
Eksik sayfaları bulduğumuzda, bu maçı da alacağız.