Lanfeust des Etoiles #3 - Les Sables d'Abraxar (ÇB)

Gaston

Çeviri & Balonlama
27 Haz 2019
148
4,684
Çöl gezegen deyince akla elbette ilk olarak Arrakis gelir ya da Dune, sonra hayatımıza Tatooine girdi, elbette biraz Arrakis kopyası. Şimdi de yine bunların bir kopyası olan Abraxar (Abraksar) girecek hayatımıza. "Abraxar'ın Kumları"nda dostlarımız asilerin üssüne ulaşmaya çalışıyor. "Lanfeust Yıldızlarda"nın üçüncü bölümü, ikinci bölümüne nazaran biraz daha hızlı bitti.

Kısa bir Moby Dick esintisinin de olduğu bu albümdeki konuk oyuncuları tanıyabilecek misiniz bakalım!

Kaptan deyince aklınıza hangi çizgi roman karakteri/karakterleri gelir? Yazarsanız sevinirim!

Keyifli okumalar!

poCJvtm8j

pokBibTpj

pnPussrFj

plAU673Yj

87.4 Mb

Moderatör tarafında düzenlendi:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,873
52,430
Kendi Koltuğunda
Dudak Sevdalısı, Doğuştan Korsan: Edward Lowe
Kafası Dumanlı Deniz Şeytanı: Blackbeard (Karasakal)
Kibarlıktan Ölen Korsan: Edward England
Kaptan-ı Derya Kızıl Sakal: Barbaros Hayrettin Paşa
Bonus: Tabii ki Kaptan Jack Sparrow:)

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Kaptan deyince aklınıza hangi çizgi roman karakteri/karakterleri gelir? Yazarsanız sevinirim!

Kendine has küfürleri, gözünü budaktan sakınmayan cesareti, bilgeliği, çalkantılı aşk(!) hayatı, dostlarına bağlılığı, alkole olan düşkünlüğü ve asla yolundan döndürülemeyecek inadı ile;

wIzQ5N.jpg

Elbette ki Kaptan Haddock !

Özverili emeğiniz ve değerli çalışmanız için teşekkür ederim Sevgili Gaston. Çalışmalarınızı hevesle takip ediyoruz...

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Sanırım en ünlü kurgusal kaptan Jules Verne'nin yarattığı Kaptan Nemo karakteridir.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Bizden biri var, artık ne kadar uyarsa, Kaptan Venüs :)
Ve Zagor serisinin meşhur Kaptanı Fishleg.

Keyifli kitap için çok teşekkür ederim sevgili üstadım.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Sürprizi ben bozayım mı o hâlde ? Eh, bozayım...

ecU4Gc.jpg

Ayrıca; dostlarımızı gemisine kabul eden Kaptan Grundwund'un hikayesinin de tamı tamına bacağını yutan Moby Dick'in peşinde intikam için yanıp tutuşan Kaptan Ahab'dan ilham alınmış olması da çok yerinde ve renkli bir gönderme olarak sayfalarda yer alıyor.

Hemen ardından sinsi bir yaratık olarak karşımıza Star Wars aleminin Sith uşağı Darth Maul'un çıkması da ayrı bir renk katıyor. Genel olarak asilerin çizimleri de bana bol bol Moebius'u anımsattı. Baştan sonra hikaye ve çizimler hem eğlenceli hem de akıcı. Sizin çeviri ve balonlamanızla birleşince daha da keyifli olmuş....

Değerli çalışmanız için bir kez daha teşekkür etmek isterim Sevgili Gaston, lakin eserin tamamını baştan sona okudum ve bir tane dahi imlâ hatası yapmamışsınız. Ayrıca çevirinizde anlam bozukluğuna rastlamak mümkün değil. Sizi bir kez daha tebrik etmek isterim...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Çok teşekkürler üstadım, arkadaşlar kaptanları sıralamışlar.

Tabi kaptan venüs vazgeçilmezim ama fransızların Kaptan Haddock unuda okurum.

sentooki

Yeni Üye
25 Ara 2016
79
269
Gaston Üstadım:
Capitan Miki cevaptan sayılır mı?

Gerçek bir "kaptan" değilse de, güzel ülkemde bir kültüre (Çizgiroman) isim olmuş başarılı, genç bir delikanlı ne de olsa. :p

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Bu kadar saat geçip güzel cevaplar da verildiğine göre bize teşekkür etmekten başka çare kalmıyor. Elleriniz dert görmesin üstadım. Yaşasın Kaptan Nemo :)