BAYKARA - Mavleno'nun Dönüşü

12 Şub 2010
15,006
543,642
BAYKARA_MAVLENO_000.jpg

Çizgi romanla basın özgürlüğünün ne alakası var diyeceksiniz.Ama kazın ayağı öyle değil dostlar.
Baykara'nın bu macerası Halkçı Gazetesinde başlamış. Halkçı Gazetesi ise, kapatılan ULUS Gazetesi'nin devamı olarak yayınlanıyordu zaten. Bu kez Halkçı Gazetesi de kapatılınca arkasından Yeni Ulus Gazetesi adıyla çıkmaya başlamış ama sadece 4 sayfa olarak yayınlanmış Yeni Ulus Gazetesi. Bu durumda çizgi roman yayınlamamış Yeni Ulus. Aradan 6-7 ay geçtikten sonra sayfa sayısını arttırmış ve Baykara dahil bir çizgi roman daha yayınlamaya başlamış ama eski yarım kalan maceradan değil, bambaşka bir macera ile...

Özetle maceranın sonuna çok yaklaşmışken maalesef gazetenin kapatılması nedeniyle bu maceranın sonunu burada bulamıyoruz.
Umarım orijinali bulunur ve sonunu hep birlikte okuruz.
Saygılarımla​

abartman dostumuzun paylaştığı eksik sayfalara ait link :
Burada..."] ...[/URL]

Göz açıp kapayana kadar eksik sayfaları paylaşarak maceranın devamını okumamızı sağlayan sevgili abartman'a şükranlarımı sunuyorum.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Orijinal yayın sırasında 25. macera "The Return of Malveno", Kasım 1953, Mayıs 1954... Bu da hayli "kalın" bir serüvenmiş.

Orijinali ile kıyasladığımda sondan 11 bant kadar eksik olduğunu gördüm. Eksik kısmı çevirip balonlama sözü vereyim şimdiden. :) Ama bir vade koymayayım, işin ucunda mahçup olmak var netekim..

Haluk Hocam, ellerinz dert görmesin...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Haluk abimiz başını verdi abartman sonunu tamamlayacak imece ve çizgiroman dostluğuna en güzel örnek bu forumda mevcuttur her zaman.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Serüveni öksüz bırakmamak için son bölümdeki eksik bantları çevirip balonlamak gerekiyordu. Netekim, oldukça düşük çözünürlüklü Daily Mirror taramaları üzerine çalışıldı, ama arayı fazla soğutmadan eldeki malzemeyle yapılabilecek bu. Yine de ihtiyacı karşılar sanırım...

...

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Teşekkürler abi,

maceranın devamı hazırlayan sayın abartmanın mesajını da ana başlığa ilave ettim, kendisine sonsuz teşekkürler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Serüveni öksüz bırakmamak için son bölümdeki eksik bantları çevirip balonlayarak gerekiyordu. Netekim, oldukça düşük çözünürlüklü Daily Mirror taramaları üzerine çalışıldı, ama arayı fazla soğutmadan eldeki malzemeyle yapılabilecek bu. Yine de ihtiyacı karşılar sanırım...

...

Zaten ben biliyordum dayanamaz garth bu abartman hemen halleder çok sağol dostum güzel bir bayram diliyorum sana.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sevgili gandor08 ile aynı anda eksik sayfalara ait linki ekleyince çifte kavrulmuş lokum gibi oldu. Atom karınca gibisin sevgili Selahattin.

Sevgili abartman sayesinde bu maceranın tamamını okumak mümkün oldu. Emekleri için tekrar şükranlarımı sunuyorum.

Bayılıyorum Çizgi Diyarı'na:)