Baykara - Moğollar Ülkesinde (derleme-düzenleme)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,310

Baykara - Moğollar Ülkesinde
Derleme-Düzenleme
Tarama-Kaynak: profesör
Derleme-Düzenleme: scanfan
41 sayfa, 2927 piksel, 300 dpi

Baykara_Mo_ol_lkesinde_kapak.jpg

(Mega)
(Mega)

İki versiyondan iki örnek sayfa: biri normal diğeri sepya tonlu
Baykara_Mo_ol_lkesinde_rneksayfa.jpg

Sevgili "profesör" üstadımız'ın temin edip büyük emeklerle taradığı bir başka "Baykara" ("Garth") tefrikası. Ulus gazetesinde yayımlanmış. Gazete tefrikaları 6 bant halindeydi Diğeri gibi bunu da 3 bant haline getirdim (bu da bilardo terimi gibi oldu!), marjları ayarladım, başlık ekledim. Aslında bu macera diğerinden önce tefrika edilmiş. "Firavunlar Çağında" ise bunun hemen arkasından tefrika edilmiş. Hangi maceranın hangi sırayla yayımlandığını bilmediğim için öncekinin cilt kapağına sıra numarası koymamıştım, iyi ki de koymamışım. Profesör üstadımızın Baykara tefrikalarının sıralı listesi Şurada. Diğer bölümde bahsetmeyi unutmuştum. Sevgili "savok" bunları bastırtıp "Talat Güreli" ustaya armağan edeceklerinden bahsetmişti. Ben de bunu göz önüne alarak, baskıda boyut değişmemesi için her sayfanın hem piksel hem de dpi'larını eşit yaptım (2927 piksel, 300 dpi). Saygılarımla.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,426
hiçbiryerde :)
Mükemmel bir düzenleme.
Asıl zor olan, beceri ve zaman
isteyen bu düzenleme yıllar
boyunca saklanacak güzellikte.
Sunumdaki sohbeti de keyifle
okuyorum ayrıca.
Teşekkür ederim sevgili üstadım.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa

Baykara - Moğollar Ülkesinde

... Gazete tefrikaları 6 bant halindeydi Diğeri gibi bunu da 3 bant haline getirdim (bu da bilardo terimi gibi oldu!), marjları ayarladım, başlık ekledim. Aslında bu macera diğerinden önce tefrika edilmiş. "Firavunlar Çağında" ise bunun hemen arkasından tefrika edilmiş. ...
Diğer bölümde bahsetmeyi unutmuştum. Sevgili "savok" bunları bastırtıp "Talat Güreli" ustaya armağan edeceklerinden bahsetmişti. Ben de bunu göz önüne alarak, baskıda boyut değişmemesi için her sayfanın hem piksel hem de dpi'larını eşit yaptım (2927 piksel, 300 dpi). Saygılarımla.

Öncelikle günaydın arkadaşlar.
Sevgili üstadım ne istedimse yapmış ama beni iyice de afişe etti.
Artık kimselerden bir şey isteyemem...
İşte baskıda böyle bir anlayış çok önemli..
Bizim edergi de bile atlanan bir husus...
Baskıda boyut değişikliğini öngörmek gerekir..
Bu yüzden sizden rica ettim üstat...
Teşekkürler..

12 Şub 2010
15,006
543,709
Talat ağabey bayılacak bu düzenlemelere
Ben ilkinde bayılmıştım:) zaten

Kapaklar çok yakışmış
Sevgili scanfan'ın izni olursa facebook'taki paylaşımlarda bu kapakları kullanacağım