İlk Türk Feza Pilotu Apo ve Galaks sayı 2

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
İLK TÜRK FEZA PİLOTU APO VE GALAKS SAYI 2
TOMBRAKS'A EK OLARAK BİRKAÇ SAYI VERİLMİŞTİR.İLK 3 SAYIYI
PAYLAŞACAĞIM.SONRADAN TOMBRAKS'IN İÇİNDE DOLGU OLARAK DEVAM ETMİŞTİR.

Başlangıçta 1970 yılında Tay Yayınları tarafından yayınlanmaya başlayan ilk çizgiroman başlığı olan Tom Braks'ın içinde dolgu malzemesi olarak kullanılan Apo, basılmış maceraları birikince, ilk sayısı 2 Ağustos 1971'de çıkan kısa ömürlü ve kendi bağımsız başlığını taşıyan haftalık bir yayına dönüşmüştür. Aslında başlık Türkçeleştirilirken adı Galax'dan Apo'ya çevrilen bir Fransız çizgiromanıdır. Roger Lecureux'un yazdığı ve Roland Garel ile Annibale Casabianca'nın çizdiği Galax 1962'de Marco Polo dergisinde ortaya çıkmıştır. İlk Türk Feza Pilotu Apo adını alan seride, bu logonun yanında bazen orijinal başlığı da kullanılmıştır.

Apo/Jems, Tom Braks'ın ilk kez 110'lu sayılarında gözükmüştür ve -bir tesadüf eseri olarak- XXI. yüzyılda yaşamını sürdüren 110 yaşını aşmış bir uzay pilotudur. 1950 yılında doğmuş olan Apo, seride sürekli arkadaşları Janet Dolçe isimli cazibeli sarışın bir kadın ve ona aşık Galaks adlı iki uzay pilotuyla birlikte İnterkos adlı özel bir birimde çalışmaktadır. 2060'lı yılların sonunda geçen maceralarda uzay ve zaman yolculukları, farklı gezegenleri keşif, değişik yaşam normları, robotlar, gelecek kentleriyle dolu senaryolarla tam bir bilimkurgu çizgiromanı atmosferi yakalanmıştır. Uzun ve uçları yukarı kıvrık bıyıkları, koyu renk saçlarıyla tam bir Türk erkeği görünümündeki Apo, sürekli eski atasözü ve deyimler kullanarak konuşmaktadır. Kendisine sık sık, "Koca Türk," şeklinde hitap edilmesine karşın Türk milliyetiyle ilgili bir konusu olmamıştır.

İlk Türk Feza Pilotu Apo ve Galaks sayı 2 Boxca CBR:

İlk Türk Feza Pilotu Apo ve Galaks sayı 2 Mediafire CBR:

newpdfdocument3pdf000jpj.jpg

newpdfdocument3pdf002zsz.jpg

newpdfdocument3pdf005nsn.jpg

newpdfdocument3pdf014hfh.jpg

BAYHUN ÖNTÜRK_ZAMANGEZGİNİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Teşekkür ederim sevgili zamangezgini,

Bir zamanlar uzayda yaşamayı düşlüyorduk.Bu güzel çizgi romanlar neden olmuştu buna.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Bu sefer "like" butonunu daha kolay buldum..
Eline sağlık..
Ancak ben inadımdan vazgeçmem..

"Ceylan 4.seri 61, 64, 65 için taranmasını bekliyorum.."

Sevgiler..

12 Şub 2010
15,006
543,734
İlk ve son Türk feza pilotumuz Apo
Sonrakiler uzay pilotu oldular
Turist Ömer, Cüneyt Abimiz (Dünyayı kurtarmıştı:) ) ve Astronot Niyazi:D gibi

Sevgili dostum zamangezgini'ni Ceylan stresinden uzaklaştırmak için geyik yapayım dedim
Ceylanları paylaşana kadar savok üstadımdan kurtulmasının mümkünatı:D yok