Ankara Kitap Fuarı

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Selamlar
8-17 Ocak 2016 tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleşiyor olacak.
Benim niyetim ayın 16 ya da 17 sinde orada olmak. Ankara'lı
forumdaşlarla (başka bir programları yoksa) orada ayak üstü de olsa tanışıp görüşmek isterim.

Sevgiler
Sinan

12 Şub 2010
15,006
543,642
Pek ayak üstü bir görüşme değil de tam teşekküllü bir görüşme olacaktı sevgili dostum

Ama ne yazık ki, 16 ve 17 sinde İstanbul'da olacağım

Bir başka gelişinizde mutlaka görüşmek isterim

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Pek ayak üstü bir görüşme değil de tam teşekküllü bir görüşme olacaktı sevgili dostum

Ama ne yazık ki, 16 ve 17 sinde İstanbul'da olacağım

Bir başka gelişinizde mutlaka görüşmek isterim

Sevgili Profesör ben zaten Ankara'da yaşadığım için zaman mevhumu yok. Ustalar çağırdığı zaman çıraklar gelir zaten :)

Fuar ise bu işin hem duyurusu, hem de buluşmak için vesile yaratmak idi.

Forumun Ankara ayağı ile tanışmaktan mutluluk duyarım.

Sevgiler
Sinan

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Selamlar;
Bu gün fuara gittim. Geçen yıllara göre daha fazla ilgi vardı bu sene. Adım atacak yer yoktu standların önünde. Sahaflara da bu sene daha fazla alan ayrılmıştı. Buraya kadar her şey çok güzel; fakat bundan sonrası (benim şahsi görüşüm tabi) pek de güzel değil. Fiyatlar -bir fuar için- çok pahalı, çeşit ise bir o kadar azdı. Nerdeyse her standta aynı eserleri görebilirdiniz.
Marmara Çizgi'den birkaç çizgi roman, sahaflardan bir kaç dergi alp çıktım. Oysa geçen yıllarda çok cazip indirimler yakalamış ve hem sahaflardan, hem de diğer standlardan bir çok kitap almıştım.

Giden varsa onların da yorumlarını almak isterim. Benim mi negatif zamanıma denk geldi yoksa siz de mi böyle düşünüyorsunuz? Eğer aynı fikirde isek, herkes internetten alışverişe döner, o kalabalığı çekmek zorunda da kalmaz.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Selamlar;
Bu gün fuara gittim. Geçen yıllara göre daha fazla ilgi vardı bu sene. Adım atacak yer yoktu standların önünde. Sahaflara da bu sene daha fazla alan ayrılmıştı. Buraya kadar her şey çok güzel; fakat bundan sonrası (benim şahsi görüşüm tabi) pek de güzel değil. Fiyatlar -bir fuar için- çok pahalı, çeşit ise bir o kadar azdı. Nerdeyse her standta aynı eserleri görebilirdiniz.
Marmara Çizgi'den birkaç çizgi roman, sahaflardan bir kaç dergi alp çıktım. Oysa geçen yıllarda çok cazip indirimler yakalamış ve hem sahaflardan, hem de diğer standlardan bir çok kitap almıştım.

Giden varsa onların da yorumlarını almak isterim. Benim mi negatif zamanıma denk geldi yoksa siz de mi böyle düşünüyorsunuz? Eğer aynı fikirde isek, herkes internetten alışverişe döner, o kalabalığı çekmek zorunda da kalmaz.

2015 İzmir Kitap Fuar'ında da sizin yukarıda yazdığınızla benzer bir manzara vardı. Ne yazık ki yayın evleri yılda bir kere geldikleri bir şehirde internetten kitap satan siteler kadar bile indirim yapmıyorlar. İdefix sanal kitap fuarı - ki geçen yıla göre sanalda bile indirim yetersizdi - kitap fuarından daha uygun fiyatlıydı.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
İstanbul Kitap Fuarı'na (Tüyap) gitmiştim. Yer kiralarından olsa gerek, orada da kitaplar pahalıydı. Ancak 8-9 kitap alabildim.
Hemen ertesinde başlayan "İdefix Sanal Kitap Fuarı" nda, Tüyap'tan %10-15 daha ucuzdu. O nedenle almadığım kitapları (35 kitap) idefix'ten aldım.