Bir Tüyap gezisi Klasiği Çizgi D.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Bir Tüyap Macerası
Bir gezinin can sıkıcı ve heyecanlı hikayesi
Çizgi D.

Her şey bakunin’in bensiz nasıl toplanırsınız diye ortalığı alt üst etmesi ile başladı..
Cuma günü oradayım, Cumartesi fuardayız dedi, aldı beni bir telaş ulan adam bakunin, anarşitin teki dedim kendime ulan Trabzon nere İstanbul nere, biraz zor gelir..Hatta işi sağlama almak için Cuma sabahı saat 10 gibi aradım, Hala Trabzon’da üzerinize afiyet yataktan zor kaldırdım, ben daha da rahatladım. Oh ne güzel tek başıma gider keyfini çıkarırım fuarın diye hayaller kuruyorum.. O da ne bir telefon Ankara’da Profesör’le buluştuk yarın geleceğiz.. Önce hafiften bir iç burukluğu ve hayal kırıklığı biraz nem ve sisten sonra kendime geldim..Hehe bunlar şimdi sabaha kadar alem yaparlar, yarına da gelemezler diye teselli buldum vurdum kendimi en koyusundan tavşan kanı çaya, emin olmak içinde gece saat 1-2 gibi aradım dediğim gibi beyler ud ve tanbur eşliğinde keyif çatmakta.. Artık kesin gelemezler diye ellerimi ovuşturarak uykunun güzel kollarına gönül rahatlığı ile kendimi bıraktım..Kitaplar arasında ve çizgi romanlar içinde geçen rüyalarım sabahın 8inde çalan telefon sesi ile bölündü. Tek gözümle şöyle bir baktım profesör iki gözümde birden açıldı. Duymazlığa vurarak ve görmemezliği gelerek rüyalarıma döndüm, dönmez olaydım. Bu seferde bakunin arıyor ben hala aymazlık içerisindeyim..Açtım telefonu kendimden emin şekilde ne var kardeşim sabahın köründe arıyorsunuz, geldik abi sen neredesin demez mi? Kahvaltı dedim, erken dedim kem dedim küm dedim..Yemediler.. İki saattir istanbul’dayız.. Dolaşmaktan sıkıldık..Hadi demezler mi? Baktım kaçış yok.. Ertuğrul benden masum, hazır ve nazır bekliyor.. Önce Küçük Çekmece ertuğrul’un yazıhanesinde topandık, çaylar, yenilen börekler, kaşar ekmek ve zeytinler, yine çaylar, içilen binlerce sigara sonrasında isyan ederek yeter artık gidelim şu fuara da olan olsun dedim ..Sonrası mı? Onu da fotoğraflı anlattım..

190axa.jpg

Ana!.. Bu kim? Adama yarım saat Ozaki (Murat) dedim..Meğersem Tsubasa (Hüseyin)miş! Forumlarda ilk!
191vcv.jpg

Haluk abi…Büyüğümüz..Yol haritası çıkarıyor..Ziyaret edilecek stand ve kitapevlerinin neler olduğunu bize dikte ediyor..
192knk.jpg

Ertuğrul nereden bu adamları buraya çağırdım..Orhan ağabeymizden Bir teselli ver şarkısını mırıldanmakta, çay boşlarını toplamakta ve sigara tablalarını boşaltmakta..
194.jpg

Bir garip bencileyin..Sarı çiçek ilahisi eşliğinde..
195beb.jpg

Karar verme arifesindeyiz..İçlerinde en küçük olan ben beklemekteyim verilecek kararı..
198.jpg

Çok meşgul adam bakunin de girdi kadraja, telefonda da colinmccay, artık karar verildi, dönüş yok, çıktık yola..
199.jpg

Olmaz böyle şey kapıdan girer girmez Büyülü Rüzgar standı önümüzde. Yüzümüzdeki ilk defa görmüş gibi bir tebessüm..
201.jpg

Hararetli şekilde çizgi romanın tarihsel gelişim sürecini anlatıyorum..İyi insanlar kalbim kırılmasın diye ne saçmalıyorsun demiyorlar bana..
202.jpg

Sonra yürüdük gittik mahşerin üç atlısı, diğer atlıları kaybettik bu arada..
203.jpg

Kibar adam Haluk abi şunlardan bir kurtulsam da kitaplarına arasına gömülsem diye düşünüyor amma velakin nezaketten söyleyemiyor..
205.jpg

Döndük 5 saat sonra Kürkçü dükkanına gelsin çaylar..
207.jpg

Hatıra olsun diye aile fotoğrafı çektirdik..
Soldan sağa Ertuğrul(Zeki), savok(Savaş), bakunin (İlker), Tsubasa (Hüseyin)
Oturan mı? Haluk Abi(profesör).

Çok güzel bir gün geçirdim. Çok iyi ve cömert insanlarla birlikte oldum. Tanıdığım için bir kez daha mutlu oldum. Hepsini ayrı ayrı sevgi ile selamlıyorum. Sağlıklı, mutlu ve uzun yaşasınlar.

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Bende diyorum kulağım niye çınlıyor :)
Ah siz çılgın gençler.. Anlayamıyorum.. Gece paylaşım yapan adam sabah Ankara'ya geliyor.. Akşam Ankara derken ertesi gün İstanbul'da oluyor ?
Bakalım yarın nerden çıkacak karşımıza :)
Hüseyin gerçekten şaşırttı.. Bende ilk defa görüyorum kendilerini..
İddasına girerim 10 kelimeden fazla laf etmemiştir :)
(10 dakika arıyayımmı abey) (esprimi anlar)
Haluk abime laf edemiyeceğim, biliyorum kızgındır/kırgındır bana.. Sözümü tutamadım :(
Ama Hüseyin bile bilir yaklaşık 1 aydır annemin dişleri için koşturup duruyorum..
Bir dişçi, birde profesör :) görmek bile istemiyorum... Ne zor işmiş şu prof'lardan randevu almak :)
Ve kınama, hani nerede "filmografi" "serifengin" ? diğerleri ?
Birde mutluluk mesajı yazayım bari.. Şu altından bile değerli "Zeki abinin harttiskini" resimdende olsa görebildim sanırım :) İnşallah bir zaman elleme ve bak kuş uçuyor diyip aşırma şansınada erişebilirim :p
Birde soru... Yahu colinmccay aylık kaç para telefon faturası ödüyor :) Bu adamın kendi yok sesi var herbi yerde :D
Huyum kurusun takılmadanda edemiyorum... Savaş abi 9. resimde vermiş gazı arkadan.. Zeki abinin elinde torba... İlker'in elinde torba.. Savaş abi ise 4 köşe...
Son resim = Kurtlar vadisi (diyarı) :d

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Ne yaparsın ki son anda iş çıktı:(
İşim olmaz olmaz hep böyle iyi bir olay olduğu zaman çıkar:(
Kahrımdan bütün gece hırslandım nerdeyse ağladım...
İnşallah bir daha ki sefere..
not:İllaki gideceğim sizsizde olsa.
not2: Colin fotoları çektide siz niye onu çekmediniz?
not3: Yok canım o kadarda çirkin değildir???
not4: Kendime not colin ifşa edilecek:D

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Gülen dost yüzleri (tanımadan) görmek mutluluk verici.Değişik kentlerden buluşma sağlayabildiği için çizgiromana teşekkür.Bu arada zeki,ilker fazla kilolara dikkat.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Fuara yetişemeyeceğimi biliyordum ama en azından akşam bir organizasyon yaparız diyordum kısmet değilmiş :(. Neyse önümüzdeki maçlara bakacağıza artık :Z

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Dostlar harika bir gün geçirmişsiniz belli.
Sevgili savok ' un şiirsel anlatımıyla günün hikayesi daha bir ilgi çekici olmuş.
Altay1944 ün yorumunda Zeki ve İlker kiloya dikkat deniliyor , iyi ki bu kareye ben ve Şerif Engin girmemişiz yoksa kilo nedir görürdüm abi ben sizi.:)
Ne yazık ki işlerim sebebiyle aranızda bulunamadım dostlar ama fotoğraflardan da olsa sizleri görmek keyfimi yerine getirdi.
Ne diyelim inşallah bir dahaki sefere Ozaki , börtecinefb , serifengin , filmografi ve diğer dostlarda bir araya geliriz.
Hepinizi sevgiyle kucaklarım.
Saygılar.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Bu güzel insanları ben de ilk defa yakından tanıma fırsatı buldum.Ya hu ben de sizi bir hayli yaşlı başlı ihtiyarlar zannediyordum.

Bu dost sohbetlerine katılımın artmasını dilerim.

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,326
istanbul
dostlar çok güzel geçmiş belli...
ama işim önceden planlanmıştı (belki olur diyordum bir boşluk, aksilik :) ) gelemedim artık başka zamana... :)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,916
NeverLand
Çok hızlı ve hareketli geçen bir hafta sonuydu.
Tekrarını daha kalabalık yaşayabilmek dileğiyle.
Olan ve olmayan resimler için teşekkürler Savaş abi. :)

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,946
Ahahahah:Ğ:Ğ:Ğ:Ğ:Ğ

Yahu! bu görüntüler düşman çatlatır vallahi.Resimlere bak kardeşim, kelli felli biraz da sakallı , kocaman adamlar Teksas-Tommiks peşinde ahahahaha:Ğ:Ğ:Ğ:Ğ

Harikasınız vallahi.Profesör ağabey tam tahmin ettiğim gibi yine karizma konuşuyor.Hürmetle ellerinden öperim.

Kadim dostum Ertuğrul, ben ismini ertuğrul olarak biliyordum, adı ZEKİ çıktı:Z:Z:Z:Z hayretler içinde kaldım.
Dostum senin ilk takma adın ertuğrul25 değilmiydi?:D:D:D

Yahu! Ertuğrul nere , Zeki nere hay Allahım:Ğ:Ğ:Ğ:Ğ

Sevgili kardeşim Savaş bey sizin tevellüt kaçtı? Hemen,hemen ben yaşlardasınız, ayrıca sakal yakışıyor, kim ne derse desin.

Bakunin zaten bizim Bakunin .Karizma on numara.

Hüseyin'i ilk defa gördüm, ve tam tahmin ettiğim gibi.Kafamda canlandırdığım şekilde buldum.Sessiz ,sakin ancak yakışıklı, genç dinamik aktif ve heyecanlı:):):):) onun da gözlerinden öperim.Foruma emeği tartışılmaz.

Velhasılı kelam, belliki hoşça bir vakit geçirmişsiniz.

Gönül ister ki bizlerde size takılalım.Maalesef imkanlar ve şartlar buna müsait olacağa benzemiyor.

Hemen şunu da belirtmeden edemeyeceğim; bu tip toplantılar , buluşmalar mutlaka forumda yayımlansın.

Yazının başında dedik ya düşman çatlatacağız.

Evet sevgili Bakunin; bak bir kaç kişiyle çıktığın yolda ne kadar mesafe kaydettin, daha doğrusu kaydettik.

Kutlu olsun arkadaşlar.

Sağlıcakla.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Veee Haluk bey buraya gelmiş ama bir alo dememiş :( Geziniz için sevindim ama Haluk beyi yemeğe davet edemeyişime üzüldüm.

Gerçi oradaki herkesle tanışmak vardı ya... Kısmet artık.

Ümit