3. Ulusal Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu

12 Şub 2010
15,006
543,642
Uzun isimli sempozyum gerçek bir edebi şölen oldu.

Ankara Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi ( ÇOGEM ) ni kutluyorum

Beni asıl ilgi alanım Ümit Kireççi'nin Kendi Çizgiromanımızı Üretelim konulu Atölye Çalışması'ydı.

Ümit Kireççi inanılmaz biri

Ortamı bir anda ısıtan, şenlendiren tarzı, konuşmaları, esprileriyle herkesi büyüledi

Gırgır'ın,Hıbır'ın, Leman'ın canlı canlısı

Karı koca kavgasına, kaynana dırıltısına, elektrik ve doğalgaz zammına ve doların yükselmesine karşı birebir iyi geliyor

Ve gerçekten büyük bir eğitimci

Çok keyifliydi

Ümit'i durduracak tek süper kahraman, dünyalar tatlısı afacanı, sevgili oğlu

Allah bağışlasın

Diyaloglarına gıpta ettim, Ümit kadar mükemmel bir baba görmedim

Böyle etkinliklerin daha sık olmasını temenni ediyorum

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Bilgisayar başında geçirdiğim zamanla sanırım gitgide a-sosyalleşiyorum..
Benki edebiyat oldumu kaçırmayan.. Benki birde çocuk...
Benki Ankara..
Hukuksal yaşım "çocuk ve genç" olarak algılanmasada yazılarımla (ruhumla) orada olmak isterdim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Mükemmel bir anlatım sevgili profesörden gelince
insanın canı çekiyor orada olmayı
resimlerde artık Ümit'ten gelir
Tebrik ederim..

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Arkadaşlar merhaba,

Kaçıranlar adına üzgün olduğum (ozaki valla üzgünüm) muhteşem bir sempozyumda yer almanın mutluluğuyla yazıyorum. Benim için olağanüstü bir deneyim oldu. Fantastik edebiyattan, çizgi filmlere, çocuk çizgi romanlarından edebiyatın her alanına kadar bildiriler sunuldu yetkin ağızlardan. Bu arada etkinliğe katılan çocuklara Prof. Dr. Nilüfer Tuncer'in "Çocuk ve Çizgi Roman" adlı kitabı ücretsiz dağıtıldı bolca. Doktora tezi özetini çocuklar anlamayacak muhtemelen ama umarım anne-babalar okurlar kitabı.

Profesör abimizle ilk bildiri sunumumdan sonra buluştuk. Biraz hanımın yorgunluğu biraz oğlanın delilikleri sohbetimiz kısa kesildi. Ertesi gün de atölyede bir araya geldik. Yukarıda yazdıkları için ona çok teşekkür ediyorum. Çizgi roman adına elimizden geleni yapıyoruz olan bu :O)

Pazar günü kalkıp taaaa Gölbaşı'na Bahadır'ı ziyarete gittim kahvaltıda. "Heyooo çizgi roman konuşacak adam" sevinciyle o gün Gölbaşında biz çocuklar gibi şendik sanalsız manalsız :)

Dilerim ben veya başkası çizgi roman adına etkinlik düzenlediğinde müsait olanlar ziyaretlerini arttırarak gövde gösterisinde bulunur çr sanatının gücünü el birliğiyle gösterirler. Her yaştan ve her meslekten sanatseverin bir araya gelmesi özellikle çocukların yönlendirirlmeleri bakımından önemli olacaktır.

Aşağıda büyük beyaz'la savok'un beklentisini karşılayacağını umduğum fotoğrafları ekliyorum. En tembel öğrencimiz en alttaki fotoğrafta :) İzledi izledi çizmedi...

Ümit

32385320.jpg

35207459.jpg

54962569.jpg

11915447.jpg

43619612.jpg

3haluk.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,642
Görevli kızlarımız tüm sınıfa kağıt dağıttılar, sonra kurşunkalem ve silgi.

Bana sadece kağıt verdiler, kalemi de yoktu, silgim de.

Ders sırasında telefonumu sessize almıştım

Ders bittikten sonra arayan numaraya döndüm

İşte o anda hocaya yakalanmışım:)

Görevli kızlar hocadan fırça yemesin diye de kalemim olmadığı için çizemediğimi söylemedim

Ders için bir kez daha teşekkürler, çok zevkliydi

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Görevli kızlarımız tüm sınıfa kağıt dağıttılar, sonra kurşunkalem ve silgi.Bana sadece kağıt verdiler, kalemi de yoktu, silgim de.Ders sırasında telefonumu sessize almıştımDers bittikten sonra arayan numaraya döndümİşte o anda hocaya yakalanmışım:)Görevli kızlar hocadan fırça yemesin diye de kalemim olmadığı için çizemediğimi söylemedimDers için bir kez daha teşekkürler, çok zevkliydi

Varlığınız yeterdi profesör gönlünüze sağlık :)