Beyoğlu Sahaf Festivali başlıyor!

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Beyoğlu Sahaf Festivali başlıyor!
Düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri ile İstanbul’a damgasını vuran Beyoğlu Belediyesi İstanbullu sahaflarla el ele veriyor.

3361c5c6.jpeg

Kültür hayatımıza büyük katkılar sağlayacak “4.Beyoğlu Sahaf Festivali” 14-28 Eylül 2010 tarihleri arasında İstanbul’un orta yeri Taksim Gezi Parkı’nda gerçekleşecek

Beyoğlu Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali 14 Eylül 2010 tarihinde Taksim Gezi Parkı’nda başlıyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen festivale, Kadıköy, Moda, Sarıyer, Ortaköy, Beyazıt, Şişli ve Beyoğlu başta olmak üzere İstanbul’un birçok ilçesinden ve semtinden toplam 74 sahaf katılacak.

Uluslararası Altınelller El Sanatları Festivali ile başlayan Beyoğlu kültür ve sanat günleri, Sahaf Festivali ile devam ediyor. Birbirinden değerli koleksiyonların, asırlık kitapların ve eserlerin Taksim Gezi Parkı’nda kurulan standlarda yerini alacağı festivalde bu yıl bir de kitap müzayedesi olacak. 120 değerli kitabın müzayedesinin yapılacağı festival 28 Eylül 2010 tarihine kadar açık kalacak. Kitapseverler her gün saat 10.00-24.00 arası kitaplarla hemhal olma fırsatı bulabilecek.

2010 İstanbul Avrupa Başkenti vizyonunda en önemli kültür etkinliklerinden biri olan “4.Beyoğlu Sahaf Festivali”nin kahvaltılı basın toplantısı ve açılışı 14 Eylül Salı günü gerçekleştirilecek. Açılışa Beyoğlu Kaymakamı Hasan Şenses, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve Gazeteci-Yazar Doğan Hızlan konuk olarak katılacak.

Tarih: 14 Eylül 2010
Saat: 10.30
Yer: Taksim Gezi Parkı

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
e hadi çizgidiyarı severler pazar günü bu toplantıda bizde buluşalım ne dersiniz??
fırsatta ayağımıza gelmiş bulunuyor nasılsa??

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
e hadi çizgidiyarı severler pazar günü bu toplantıda bizde buluşalım ne dersiniz??
fırsatta ayağımıza gelmiş bulunuyor nasılsa??

Sevgili arkadaşım,
Ne yazıkki İstanbul'dan çok uzaktayım. Eğer giderseniz, benim adıma da gezin ve izlenimlerinizi burada yazın. En azından nasıl oldu kafamızda canlandırırız.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,229
Yeni bir başlık açmak istemedim. Bir sorum olacak,

Burada 2017 sahaflar festivali için
Sahaf Festivali - 18 Eylül - 1 Ekim 2017
arası tarih verilmiş.
Bu bilgi kesin midir? Kesin ise hangi tarihte gitmeyi tavsiye edersiniz? İlk gün 18 Eylül'de gidilse her şey oturmamış ve karmaşık mı olur yoksa gayet düzgün mü olur? Bir günlüğüne gidebileceğim ancak (yeni bir sorun olmaz ise) ve 19 Eylül'de gitmeyi düşünüyorum. Tek gün olacağı için nokta atışı yapmak istiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların cevaplarınıza göre kendimi ayarlayacağım. İlgilenirseniz çok memnun olurum.