Necati Derya ile “Dünden-Bugünden Adana” Resim Sergisi 19 Şubat 2018

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Necati Derya ile “Dünden-Bugünden Adana”

*Adanalı ressamın, çini mürekkebi, fırça ve rapido kalemle çizdiği, kentinden unutulmayacak
görüntüler, 75.Yıl Sanat Galerisi’nde, 19 Şubat’tan itibaren sergilenecek

Çalışmalarını 5 yıldır İstanbul’da sürdüren Adanalı ressam Necati Derya, Adana’nın
unutulmayacak görüntülerini içeren tarihi fotoğraflarını, çeşitli kurum, kuruluş,
kolleksiyonerler ve şahısların da yardımıyla toplayarak başlattığı çizim çalışmalarını tamamladı.

Yüzlerce eski, yıpranmış, solmuş fotoğraflardan yetmiş adedini özenle seçerek, orijinallerine
sadık kalıp, kendi tarzını da ön plana çıkartarak çini mürekkebi, fırça ve rapido kalem
kullanarak yeniden ve siyah beyaz olarak çizen Necati Derya, çalışmalarını sanat sever
hemşerileriyle buluşturmaya hazır hale getirdi.

Adanalı ressam, büyük önem verdiği bu koleksiyon için, beş ay boyunca aralıksız çalıştı.

Adana 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 19 Şubat Pazartesi saat 18.00’den itibaren, Necati
Derya’nın ilk kişisel sergisi olarak Adanalılara sunulacak koleksiyon, şimdiden ilgi ve heyecan yaratmış durumda.

Necati Derya sergisi için, “bu koleksiyonla amacım, unutulmaya yüz tutmuş, bazıları yok
olmuş mekanların görüntülerini, günümüz kuşağıyla buluşturmak, anımsatmaktır.
Sergimi izleyen herkes, kentinden, kendinden ve ailesinden çok şeyler bulacak
” diyor.
(Basın bülteninden)

02_Musabali_konagi.jpg

07_Buyuk_saat.jpg

Necati Derya üstadımızın sergisinin haberi yerel basında ilk sayfa haberleri arasında
yer almaya başladı.

haber.jpg

Çizgi Diyarı olarak onursal üyemiz olan üstadımıza
başarılı ve bol ziyaretçili bir sergi diliyoruz.​

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Demo katalogdan görebildiğim kadarıyla harika resimler ve sıra dışı bir çalışma...
Keşke şartlar uygun olsaydı da bu resim sergisini canlı gezebilseydim.
Sayın Necati Derya dostumuza başarılar diliyor, kalben daima kendisiyle birlikte olduğumuzu belirtmek istiyorum...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Resimlerin bir kısmını ben de görmüştüm.
Emek dolu harika çizimler.
Sergiye dostların gitmesini tavsiye ederim.
Bahtı açık olsun.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Tebrik ederim. Eskiden ben de sever ve yapmaya çalışırdım tarama ucuyla çinileme yapmayı (yapmaya çalışmayı) Üstada başarılar dilerim. İlginin çok olmasını temenni ederim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Mükemmel çalışmalar.
Kendi adıma üstadı tebrik ederim.
Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Saygılarımla.