Çizgi Roman Okulu Başlıyor!

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,617
hiçbiryerde :)
Galip Tekin ile Hortlak Çizgi Roman Okulu
belki de çok güzel işlere olanak sağlayacak.
Kayıtsız kalmayın, kaydolun, çizmeyi, çizmeyi
derken giyilen çizme değil, hayır İtalya da değil,
çizim işini sevenler :D:D:D...

file

Ayrıntılı bilgi (pek te ayrıntılı sayılmaz), bu ayın Hortlak dergisinde...

Moderatör tarafında düzenlendi:

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Kaçırılmayacak, harika bir etkinlik... Çizimle uğraşan, İstanbul'da yaşayan ve zamanı uygun olanlar için gerçekten nefis bir ortam...
Güzel paylaşım için, teşekkürler sevgili Yeryüzü (Ben de Çizme'nin, Sicilya taraflarını seviyorum :) )

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,148
İSTANBUL

"Zararın neresinden dönülürse kârdır."

enger66 yada katılıyorum sizede katılıyorum ama gerçekten de çok geç kalındı artık.Çizgi roman okuyan son dinazor biz kaldık.
Şimdiki gençler çizgi roman okumadıkları için çizgiroman ne onu bile bilmiyorlar.Hatta dahada vahim bir konuya değineyim resim sanatı ile bile ilgilenmiyorlar.
Yetenek sizsiniz programında sevgili Abidin YURDAKUL 4 dakikadan kısa bir sürede Atatürk'ün portresini çizdi.
İzleyenlerin çoğu öğrenci kesimiydi oylamada dans edenlere oy verdiler resim çizen Abidin bey elendi.
Şimdi o oy veren gençlere ben desemki bu yetenek değil ne varki 4 dakikada Atatürk portresini hepiniz çizersiniz.
Biraz zor çizerler bırak 4 dakikayı 8 saat bile uğraşsalar çizemezler.
Eli biraz yatkın olanda benzetemez o kadar kolay değil o işler.Yetenek ister işte.
Yabancı ülkelerdeki sokak ressamları bile Türkiye'deki çok ünlü ressamdan daha fazla kazanıp itibar görüyor.
Durum ortada.Türkiye'de sanata ve sanatçıya gereken değer verilmediği gibi birde kötüleniyor.
Şimdi bu çizgi roman okulu aslında çok geç kalınmış bir şey ha kötümü tabikide değil ama bu ressamlar,yazarlar,çizerler neden çizgi romanın çizgi roman olduğu dönemlerde 70 ler 80 lerde böyle güzel şeylere ön ayak olmuyorlardı?
Dikkat ederseniz Galip TEKİN bile espiri bir şekilde resimde çizmiş yazmış.Bu kalemmi,bu silgimi,bu tarama ucumu diye:)
Güldüm ama niye aslında ağlanacak halimize güleriz biz. Bu gün bir üniversite öğrencisi zorla yazıp çizdiği ve sildiği için kurşun kalemi ve silgiyi bilir.
Ama tarama ucunu çoğu bilmez.Aslında suç kendilerinde niye zamanında iğneyi kendilerine batırmaktan korktular ama bize kocaman çuvaldızı sokuyorlar şimdi niye suçlusu benmiyim sizmisiniz yoook.
Bende sizde ıkıla sıkıla babamızdan annemizden dayak yiyerek ama yinede severek okuduk çizgi romanı ve kendimizde çizdik bir şeyler.
Ama baktıkki çizmek karın doyurmuyor halada doyurmuyor niye önden gidenler bastığım yerden gelin demediler.
Bizde sağa sola dağıldık kimi tornacı,kimi avukat,kimi inşaatçı,kimi bakkal vb. oldu ama yazar çizer olamadı.
Şimdi gelmişler bastığım yerden sende bas gel diyorlar ama amca sen bastığın yerdeki buzu çatlattın ben bastığımda göle düşücem yüzme bilmediğim gibi de gölün soğuk sularında ölücem.Olsun sen yinede gel ben seni kurtarırım diyorsun.
Ama amca içimdeki o korkusuz zagor öldü çiko öldü.
Hatta En kahraman rıdvan'da öldü.
Karabalayı düşün oğlum 40 yıl sonra arkamdan geldi hadi sende gel bir şey olmaz dikkatli bas buza.
Hadi bari dedi içimdeki o çizgi roman okurken dayak yiyen çocuk.
Attım adımımı buz çatırdıyordu ama yinede içimdeki çizgi roman aşkı ve çizme sevgisi ile çatırdayan yolda yürüyoruz.
Arkama baktım ama ne kendi çocuklarımı gördüm nede başka çocuk?Neden acaba dedim.
Sonra buz yine çatırdadı buz ikiye ayrıldı.Korktum sağdaki
buzmu soldaki buzmu?
Önümdeki amcayıda ayak izlerinide tipiden göremiyordum.Tam soldaki buza basacaktımki
tipinin içinden bir el bileğimi kaptı ve sağdaki buza bas ve devam et dedi.
Gençlerin elinden tutup sağa bas diye yol gösteren bulunmazsa
işiniz 100 elli şanşa kalır ama yolu bilen bir usta yol gösterirse 100 de 100 doğru yoldan gidersiniz.
Yapılan işlerde de kazancın 50 insanken 100 insan ve gençler olur.
İnşallah şu kaygan buzlu yoldan kurtuluruzda gençlerin önünü açar ufuktaki o gökkuşağının güzel renkli dünyasına
doğru ulaşırız.
Saygılar sevgiler.muratusta

Son düzenleme: