Ayhan IŞIK - Aşka İnanmıyorum (Çizgi roman)

bilgibilgi

Kıdemli Üye
26 Mar 2009
154
573
file

file

Ayhan Isik tarafindan cizilmis bir cizgi roman. Amerikan filmlerinden veya fotoromanlarindan kopya oldugunu saniyorum ama onemli degil. Isik'in aktorluk oncesi isi ve kisisel yetenekleri uzerine onemli bir eser bu..
Umarim begenirsiniz.. Sevgilerle..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
ama gerçekten çizimler çok kaliteli teşekkürler paylaşım için Bilgibilgi...seri olmadığı için tek olmanın tüm özelliklerini ve değerini bünyesinde barındıran bir eser...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Ayhan Işık'ın bu pek de fazla bilinmeyen özelliği için buraya bir bakın isterseniz.
Çok sağol dostum bu güzel paylaşım için.

Moderatör tarafında düzenlendi:

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,941
Ayhan Işık-Aşka İnanmıyorum

bmw8ldp6alp1cyj87.jpg

Ayhan Işık-Aşka İnanmıyorum

Ayhan IŞIK, (1926-1979)

Ayhan Işık, Güzel Sanatlar Akademisinde eğitimini aldığı resim sanatını Babıali basınında yaptığı karikatür, vinyet ve resimleme çalışmalarıyla profesyonelliğe taşımıştır. Dönemin bazı çocuk dergileri ve Türkiye Yayınevi'nden çıkan bazı mecmualara karikatür ve çizgiromanlar hazırlamıştır.

Amerika'ya yerleşip otomobil dizaynları çizme amacındayken, 1950'lerın başında Yeni İstanbul gazetesinde çizmeye başladığı ve konuları aşk öyküleri olan çizgiromanlarla dokuzuncu sanatla tanışmıştır. Bu ilk çalışmaları daha sonradan Yeni İstanbul Gazetesi tarafından 1966 yılında basılan Aşka İnanmıyorum adlı özel bir albümde bir araya getirilmiştir.(Kaynak Sevgili Bakunin)

Daha önceden Rahmetli Ayhan Işık'ın böyle bir çizgi ustası olduğundan bir çokları gibi benim de haberim yoktu.Tesadüfen gördüm ve forumda aratmama rağmen bulamayınca da sizlerle paylaşayım istedim.Tarayan ve hazırlayan arkadaşa teşekkürler.

Bir fotoroman kıvamında hazırlamış rahmetli Ayhan Işık.Herkese keyifli Okumalar.

Link En Hızlısından:

Bayram

Kıdemli Üye
26 Eki 2011
149
28
ben alternatif linki gormemisim ozur dilerim, rapid calismayinca ondan oyle yazmisim

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Bayram Kardeşim sırf mesaj olsun diye teşekkür bile etmeden yazı yazıyor ve mesajlar bölümünü gereksiz yere işgal ediyorsun.Ayrıca linklerin ölü olduğu durumlarda mesaj yazmana gerek yok bak aşağıda kırık link bölümü var oraya
hasbihalini yaz.

serhat

Yeni Üye
18 Eki 2011
18
2
Güzel bir "kim milyoner olmak ister" sorusu olur.

bu güzel bilgilendirme için teşekkürler

12 Şub 2010
15,006
543,642
Türk sinemasının en karizmatik aktörü rahmetli Ayhan Işık'ın ressam olduğunu biliyordum ama aynı zamanda çizgi roman yaptığı aklımın ucundan bile geçmemişti.

Bir gün, internette çizgi roman paylaşımı yapıldığını öğrendim ve bilgisayarda çizgi roman okumanın zevkini tattım. ilk zamanlarımda gözüme çarptı Ayhan Işık'ın bu eseri. İndirmem zor oldu, okumam ise çok keyifli. Ayhan Işık en sevdiğim aktördü, hala öyledir.

Çok sonra, bu arkeolojik değerdeki eseri gün ışığına çıkaran Tarihi Türk Çizgi Romanının en büyük paylaşımcısı olan üstad kolibri ile tanışma onuruna eriştim. Gurur duyduğum ender olaylardandır.

Yaptığı paylaşımlarla tarihi Türk çizgi romanlarına hayat verdi

Ratip Tahir Burak, sayısız tarihi çizgi roman yazmış ve çizmiş, bana göre gelmiş geçmiş en büyük çizgi romancımız. Ben yalnızca Barbaroslar serisinden bildiğim bu büyük değerimizin daha nice çizgi roman yazıp çizdiğini kolibri üstad sayesinde keşfettim ve bir çok eserini okuma mutluluğuna eriştim.

Suat Yalaz 'ın çok genç yaşında Karaoğlan'dan önce yazıp çizdiği harika bir aşk çizgi romanını da kolibri sayesinde öğrendim.

Adam gibi adam deyiminin tam tamına uyduğu müstesna bir insan
Mütevazı, sınırsız cömert bir paylaşımcı, rakipsiz tarihi Türk çizgi roman araştırmacısı
Sayfalar dolusu özelliklerini bir anda sıralamak mümkün, ama yine de tam olarak ifadeye yetmez

Üstad kolibri'ye buradan selam ve saygılarımı sunuyorum bu değerli eseri biz çizgi roman severlere tanıttığı ve paylaştığı için.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,881
Daha evvel indirdiğim bir çizgi roman...
Gerçekten değerli ve güzel bir paylaşım...
Sayesinde çok güzel tarihi çizgi romanları okuma ve arşivleme imkanı bulduğum değerli kolibri'ye minnetle teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
"Yazan çizen Ayhan Işık"
bende ilk okuduğumda
yok artık daha neler demiştim kendime..
Çok şaşırmıştım..
Bu çizgi roman siteleri olmasa
bunun gibi yüzlerce hiç duymadığım çizgi romandan
haberim bile olmayacaktı..
Birde bütün bunları tarayan ve paylaşan sevgili kolibri..
Haluk Ağabeyin ki onda da çizgi roman hazineleri vardır ben az insandan böyle hayranlıkla bahsettiğini duydum..
Sevgili kolibri sayesinde imkansızlar imkanlı hale geliverdi..
Sağol meslektaşım..
Saygı ve sevgilerimle..