En sevdiğiniz karakterler ve nedeni?

birdy101

Yeni Üye
27 Nis 2010
20
5
İstanbul
:wbtr: :)

Herkese selamlar;
Merhaba.Ben bugün şunu merak ettim:Çocukluğumuzda bir sürü çizgi roman okuduk ve burdaki karakterler hayatımızın bir parçası oldu.Ama illaki bazılarını diğerlerinden ayrı tuttuk.Ama hangilerini???En sevdiğiniz 3 çizgi roman karakteri nelerdir,merak ettim?Bu konuya yoğun ilgi göstermenizi bekliyorum arkadaşlar...Sevdiğiniz 3 çizgi roman karakte-
rini yazarken,nedenini de yazarsanız çok sevinirim?Herkese zevkli okumalı,iyi günler dilerim...

Sevgilerle

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
batman-resimleri%20%2821%29.jpg
Batman - normal bir insan olarak sabır ve çalışarak neler yapılabileceğini gösterdiği için...

DeadPool.jpg
Deadpool - okuduğum açık ara en eğlenceli karakter olduğu için...

3. tercihimi şu an aklıma gelmeyenler için rezerve ediyorum :D

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
1. CONAN : Çizgi roman okumaya onunla başladım, çizgi romanı onunla sevdim. Neredeyse tüm sayılarını okumuşumdur. Conan hep 1 numara.
637421-13021.jpg

2. BATMAN & WOLVERİNE : Çizdikleri anti kahraman ve cool imajları hoşuma gitmiştir hep. Batman Superman'ın aksine DC evreninde hep sert adam olmuştur. Wolverine için fazla söze gerek yok zaten.
1147768-re6_large.jpg
1194966-wolverine1_revised_02_large.jpg

3. The DARKNESS & SPİDERMAN: The DarknesS yıllardır o rumuzu kullandığımdan. Örümcek ise hikayelerinde yaşadıkları herkezin başına gelebilecek seyler. Süper güçlerini çıkın bizimki acıların çocuğu olmuşur çoğu kez.
834931-darkness_large.jpg
885613-2_amazing_spider_man_608_dj_large.jpg

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
1.Spiderman:Her zaman çok eğlenceli ve çocukluğumun kahramanı okumaya onla başladım
imgres

2-Deadpool:Yeni favorim çok espirili ve karakterin hikayesi de hoş
imgres

3-Punisher:Her kahraman gibi değil.Hatta kahraman değil.İnsanları öldürüyor.Ama Ravage'in çevirdiği Max çok güzel.Aynı zamanda o maske takma ihtiyacı duymuyor.Her kahraman gibi büyük güç büyük sorumluluk demiyor.İskeleti ve hikayesi de ayrı güzellikte.

Son düzenleme:

TheKillingJoke

Yeni Üye
2 Ağu 2011
3
0
joker - anarşist kimliği ve o tip tavırları yüzünden
wolverine - çok cool ne bilim işte :D
cyclops - küçüklükten beri severim gözünden ışıuk sacıyo falan :D

yexer

Yeni Üye
19 Mar 2012
74
34
İzmir
1. Batman: Predator olması, doğrudan savaşmaz çoğu zaman avlanır, tam bir paladin özellikleri taşıması yani kötülükle savaşıp hiç bir zaman öldürmemesi. Zaten hiçbir "süper" gücü olmamasına rağmen diğer süper kahramanlardan gördüğü saygı hatta onlara liderlik etmesi neden en iyi kahraman olduğunu göstermek için yeterli benec :)

2. Punisher: Tam bir anti-kahraman. Belki ilk anti-kahramanlardan değildir ama gördüğüm en iyilerinden biri.

3. Dylan Dog: o olayları "kanıksamış" halleri falan en sevdiğim karakterlerden :)

4. Conan: Destansı olması. video oyunlarında God of War neyse benim için çizgi romanda da Conandır.

ELMINSTER

Yeni Üye
15 Haz 2011
9
14
Benced 80 s deyince ilk akla gelen CONAN ve SPIDERMAN ilk okumaya başladığım çizgi kahramanlarım...

kersel

Yeni Üye
24 Eki 2009
90
41
saymaya başlayınca 3'te duramam ki :)
Zagor ,Tex,Mister No,Spider-man ,Batman,Martin Mystere,Magico Vento,X-Men

gerek çizimleri gerek öyküleriyle okurken insanı başka dünyalara götüren çizgiromanlar herzaman hayatımın bir parçası olmuştur ve olacaktır...

lycan81

Yeni Üye
28 Ara 2011
1
0
batman
iron man
hulk:hepsi de kendi çalışmalarıyla kahraman oluyor.yani mutant felan doğmuyorlar

joker:kötü ama bir sebebi var

ÇAKAN EMMİ

Kıdemli Üye
9 Haz 2011
116
294
İstanbul
En sevdiğim üç kahramanın üçü de süper gücü olmayan kahramanlar :

1- CONAN : Fazla söze gerek yok, sadece bileğine güvenen ve etten kemikten olduğu sürece rakip tanımayan, medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavarın en büyük düşmanı, Kimmeryalı Barbar !

2- PUNISHER : Cezalandırılması gereken herkesi gözünü kırpmadan cezalandırır. Hatta bir sayısının sonunda kendisini taklit eden bir grup vigilanteye kahramanın hepsini suç işledikleri için öldürmesi muhteşemdi :D

3- BATMAN : Özellikle ruhundaki karanlık taraf ortaya çıktığı zamanlarını ve dedektiflik yönünü çok seviyorum.

aneptun2

Yeni Üye
14 Şub 2011
86
120
1.Ghost Rider
2.Spawn
3.Deadpool
4.Spiderman
5.Batman
6.Wolverine
7.Iron Man
8.Cap. America
9.Thor
10.Green Lantern
daha çok yazacağım var ama olsun herzaman favorim Jokerdir ama süper kahraman olarak kesinlikle Ghost Rider.Çünkü acımasız kişiliği tam bana göre :D

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,930
İstanbul
cBtB2.jpg

1) Thorgal (Yıldızların Çocuğu Thorgal Aegirsson)
2) Zagor (Baltalı ilah ya da Zagor Tenay)
3) Tengiz (Tengiz Han)

Bu üç kahramanın ortak temel özelliği; üçünün de akıllı, dürüst, mert, onurlu, kuvvetli, yürekli, adil ve barışçıl kahraman olmalarıdır. Hayat denen bu yolda, onların birbirinden güzel maceralarından, insanlık adına verilen mesajlardan bana da bir şeyler düştüğü için kendimi çok şanslı hissediyorum.. Sanal alemde de olsa, iyi ki varsınız Thorgal, Zagor ve Tengiz..

Son düzenleme:

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
226
1)Martin Mystere; Maceralarıyla yeni şeyler keşfettiğim için.
2)Silver Surfer; İnsanın evrendeki yalnızlığını ve çaresizliğini betimleyen bir kahraman olduğu için.
3)Ken Parker; İdeal insan kimliğini tasvir ettiği için.

Yukarıda yazdığım isimler Çizgi Diyarı sayesinde eskilerin yeniden keşfini yaşayıp güncellediğim listemdir. Sayı 3'le sınırlandırılmasa daha yazacağım çok kahraman var.

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Zagor, Mister No, Nathan Never ve Red Kit

Zagor'un maceraları her zaman sürükleyici ve/veya gizemlidir yanında birde Çiko gibi biri olunca aynı zamanda eğlenceli de oluyor.
Mister No hep özgürlüğün peşindedir kafasına göre takılır ne isterse onu yapar.
Nathan Never bilimkurgu türünü sevdiğim için (gerek sinemada gerek kitaplarda) benim için özel bir kahramandır.
Red Kit ise çizgifilmi dolayısıyla tanıştığım ilk çizgiroman kahramanıdır.Düldül'üyle Rintintin'iyle Daltonlar'ıyla benim için her zaman en özel kahramanlardandır ve öyle kalacaktır.

Fizban

Yeni Üye
22 Ağu 2011
12
18
80'ler hmm.
1- Tommiks - Tombraks : bunlarla başlamıştım,iyidir.

2- Conan : adamım,Kimmeryalı yeniçeri diyesim geldi,o bizden biri, büyüden nefret eden savaşçı,az kahrımı çekmedi vakti zamanında.

3- Martin Mystere : en keyiflisi,bumerangın nasıl atıldığını maceralarından birinden öğrenmiş ve yazlıktaki kızlı-erkekli arkadaşlar arasında iki günlüğüne de olsa amma populer bir velet olmuştum.İki gün sonra bumerangı sazlıklar arasında kaybedip,sahibi olan paragöz arkadaşa tüm haftalığımı vermiştim.Peki o olaydan sonra bıraktım mı okumayı? Hayır ! Tam tersi! Daha azimli bir okur oldum! Koş Java!

Aralarında M.Mystere gerek gizem unsurları içermesi gerekse hemen her macerada birşeyler öğretiyor oluşu ile favorimdir ki sıralamada sonuncu oluşu,tamamen kronolojiktir,okunma sırasına göre yani.

Son düzenleme:

Norrin_Radd

Yeni Üye
1 Eki 2012
11
9
İstanbul/Şişli
Öncelikle;

1)Silver Surfer: O kadar güce sahip olmasına rağmen gücünü kullanmamak istemesi.Dışlandığı dünya da insan ırkı için hiç bıkmadan usanmadan,teklikelerin karşısında durabilmesi.

2)Punisher: Silver Surfer seven birisi için sevdiği diğer karakterin tam tezat olması birçok arkadaşım tarafından sorgulanır.Bence nedeni;

''Bazen bazı şeylerin ne kadar yapılmaması gerekse de bile son çare olarak yapılmak zorunda kaldığını anlatması''

The_immortal

Yeni Üye
2 Eyl 2012
88
237
1- Hulk : Yenilmez yapısı ve muhteşem deha olması.

2-Wolverine : Ne kadar umursamaz olsa bile iyilik için doğmuş gibi.

3-Flash : Hız tutkunu (Benim gibi)

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Conan, Mister No ve Corto Malte.

-Üçü de genelde tek tabanca takılmayı seviyor
-Üçünün de kendi doğruları var
-Üçünün de kahraman olmak gibi bir derdi yok
-Üçü de kendi kaderini kendi yazıyor
-Üçü de para sever gibi gözükseler de paraya köpeklik etmiyorlari bir fiyatları yok
-Üçü de benim kahramanım

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
dicktracywow.jpg

DİCK TRACY ,Dedektif nik..
Bir çeşit komiser Kolombo..
Gizemli olayları çözmek için kafa patlatmak tam bana göre.
Araştır,araştır,araştır..Bingoo:D

Son düzenleme:

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,850
Navajo Köyü
zagor nedeni çok çr da gerçek bir efsane olması
judas suçlulara karşı acımasız olması
wolverine benim gibi yanlız ve mutsuz olması
ha birde betty var kaptan swingin sevgilisi bayılırım ona

Son düzenleme:

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,298
LÜLEBURGAZ
teksas - tom miks - tom braks - kaptan swing - zembla... hepsinde üç arkadaşlar, dostlukları ölümsüz... daha da önemlisi hepsi çocukluk günlerimin neşesi :)

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
okumayı en sevdiğim çizgi roman conan, fantastik dünya,
çizgi kahramanlara sevgi beslemem, beni hikaye ilgilendirir..

bekirk

Yeni Üye
14 Eki 2012
17
30
1-spiderman-çizgi roman ve çizgi filmleri bakımından en iyi karakter
2-kızılmaske-ilk okuduğum ve hayran kaldığım çizgi roman karakteri
3-batman-karanlık tarafıyla ve kara mizacıyla hep ilgimi çekmiş olan çizgi roman karakteri

Excalibur

Yeni Üye
21 Şub 2010
63
24
En Sevdiğiniz Çizgi-Roman Karakteri!

Daha önce böyle bir Konu açıldı mı bilmiyorum. Yerinin burası olup olmadığını da tam olarak bilemiyorum. Eğer daha önce böyle bir konu açıldıysa, yöneticiler lütfen kusuruma bakmasın ve bu konuyu silsin. Ama eğer açılmadıysa, sizlerden bilmek istediğim bir şey, daha doğrusu iki şey :) var:

1. En sevdiğiniz Çizgi-Roman Karakteri kimdir (veya hangi Çizgi-Roman karakteri olmak isterdiniz)?

ve

2. Neden?

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard