5 sayılık Chaos War serisine çevirmen aranıyor

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Ana hikayenin 5 sayı sürdüğü aşağı yukarı 150 sayfa süren bu seriyi çevirmeye gönüllü olabilecek birileri var mı? Çeviremeyince de balonlayamıyorum. Tamam diyen olursa en kısa zamanda bu seriyi siteye kazandırmak isterim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Gözünüzü seveyim önce bir Türkçe karakter destekli bir klavye edinin ondan sonra bu isteğinizi yineleyin derim yazdıklarınızın çoğu anlaşılmıyor.

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
dostum, hiçbir sitede Türkçe destek sorunu yaşamadım. Bu sitede her sayfada yeniden giriş yapmak zorunda kalıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Bu siteden çevirmen bulamazsın bence hiç uğraşma. Çeviri ciddi emek isteyen bir iş olduğu için hemen herkes kendi seçtiği ve sevdiği işleri çevirmeyi tercih ediyor ve bu türde istek çevirilere sıcak bakmıyor. Çevirmeni geçtim yapması daha kolay olan ve çeviriye kıyasla daha fazla kişinin yaptığı balonlama için bile gönüllü bulmak zor.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Yoo öyle kestirip atılması yanlış. Bence gayet doğal bir soru sormuş tek sıkıntı Türkçe olmaması neyse. Konuya ilgi duyan birileri bu çağrınıza kulak verebilir.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Valla ben olanı söyledim çevrilmesini istediği serinin fumetti ya da frankofon olmaması da şansını iyice azaltıyor.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Valla ben olanı söyledim çevrilmesini istediği serinin fumetti ya da frankofon olmaması da şansını iyice azaltıyor.

Valla o sizin düşünce tarzınız ben burayı sadece fumetti ya da frankafon olarak bir gözle bakmadım. Ki bakılmamalı da. Bu tarz düşünceler ÇizgiDiyarını ileriye götürmez anca geriye götürür. Eğer ki yeni ve genç üyeler talep ediliyorsa ve ÇizgiDiyarı internet aleminin Marvell ı ya da DC Comics i gibi bir yayıncılık daha da açık konuşmak gerekirse Türkiyede ki en geniş kapsamlı ÇizgiRoman sitesi olmak istiyorsa sadece sizin demiş olduğunuz türlerle ya da, sadece çizgi roman taramayla bu KESİNLİKLE olmayacaktır.
Ha sitenin azıcık aşım kaygısız başım tarzında bir niyeti varsa orası ayrı konu ona eyvallah derim.
Ancak güzelce bir istekde bulunan bir üyeye böyle afedersiniz ama at gözlükleriyle ve bu kadar SERT ve kesin bir dille bunların söylenilmemesi taraftarıyım.
"Merhaba arkadaşım çok güzel düşünmüşün, ama bu forumda yeni dönem Marvel çizgiromanlarından ziyade Fumetti ve Frankafon çevriliyor (veya seviliyor) Bunun dışında bir seriyi yapabilecek biri bulamayabilirsin." demek mi daha üsturuplu olur, yoksa direk davulun ortasına vura vura sizin dediğiniz gibi mi?
Biraz daha sakince yorumlar yaparsak bu hem yeni gelen üyeler için hem de forum huzuru için daha iyi olacağı kanısındayım.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Benimde muzdarip olduğum bir konu site sürekli üyeliğimi kapatıp duruyor.Yazdığım yazılarda sürekli bozuluyor.Bu sorun geçen haftadan beri var.Nedenini bilmiyorum belki antivirüs proğramlarından kaynaklanıyor diye düşünüyorum ancak zaman zaman halen farklı bilgisayarlardan denememe rağmen devam ediyor.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490

Ancak güzelce bir istekde bulunan bir üyeye böyle afedersiniz ama at gözlükleriyle ve bu kadar SERT ve kesin bir dille bunların söylenilmemesi taraftarıyım

Demek ben doğruyu söyledğim için at gözlüklü oluyorum. :Ğ Sen de bayağı komik bir üyeymişsin, aynen devam et, hehe.

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
dostum, hiçbir sitede türkçe destek sorunu yaşamadım. Bu sitede her sayfada yeniden giriş yapmak zorunda kalıyorum.

dveuo0t4c80j8fsy5.jpg

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
yalniz degilmisim. Sayin Peter Banner, dedigin yontem hic aklima gelmemisti, bende boyle Turkce karakter kullanmadan yaziyorum. Nedense turkce karakterleri gostermiyor.

Tabii kisa yorum yazarken bu sekilde yazilabilir de uzun yorumlarda epey yorucu olur hem yazan hem de okuyan acisindan. Hangisi isimize gelirse oyle yapacagiz artik sorun duzelene kadar :)

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Sizin adınıza üzüldüm doğrusu cidden benim başıma gelse tam kafayı yemeklik bir durum olmuş. İnşallah en yakın sürede düzelir.
Ufak bir önerim olacak belki işe yarayabilir.
Resim çekmekle uğraşmak yerine not defterine yazıp sonra ordan kopyala yapıştır yaptığınızda yine aynı etkiyi mi veriyor?
Eğer ki sadece sitede klavyeden yazdığınızda bu sorun çıkıyorsa bu yolun işe yarayabilmesi mümkün olabilir gibi görünüyor.
Çünkü her yorumda resim yükle koy bir yere kadar, özellikle şu sıcak havalarda fenalık getirebilir.

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
Sizin adınıza üzüldüm doğrusu cidden benim başıma gelse tam kafayı yemeklik bir durum olmuş. İnşallah en yakın sürede düzelir.
Ufak bir önerim olacak belki işe yarayabilir.
Resim çekmekle uğraşmak yerine not defterine yazıp sonra ordan kopyala yapıştır yaptığınızda yine aynı etkiyi mi veriyor?
Eğer ki sadece sitede klavyeden yazdığınızda bu sorun çıkıyorsa bu yolun işe yarayabilmesi mümkün olabilir gibi görünüyor.
Çünkü her yorumda resim yükle koy bir yere kadar, özellikle şu sıcak havalarda fenalık getirebilir.

dvgrhakc0ybw1xwlp.jpg

Ekleme: "Sizden alintiladigim yaziyi bile bozmus baksaniza :Ä" diyecektim ki alintidaki harfleri teker teker duzeltince duzeltti ne hikmetse :) Alinti olmayan kisimlarda bu yontemi uygulayinca ise yaramiyordu :)

Ikinci Ekleme: Sanirim yorumu yukleyinceye kadar sifre sifirlanmis olursa karakterleri bozuyor; tekrar giris yapmaya gerek kalmayacak bir surede yazinca bozmuyor. Ilginc :-D Direkt "Cevapla"dan da olmuyor; gelismisi acmak mecburiyetinde kaliniyor.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Sİteye girişte geçen hafta çok büyük sıkıntı yaşadım.Sİte sürekli üyelik girişi istedi.Yine yazılarda bozulmalar yüzünden yorum yazamadım uzun süre.Nedenini bilmiyorum ancak ben Chrom ( krom ve mitra adına ) kullanıyorum.Zaman zaman site her sayfada üyelik istemek gibi bir durum olabiliyordu ancak geçen hafta tam zirve yaptı şimdilik bir sorun yok gibi ama nüksetmemesi için alternatif tedavi yöntemleri de dahil olmak üzere her türlü müdahalenin yapılması iyi olur.
Aslında ilk aklıma gelen yine bir saldırımı var diye düşünmüştüm.Bu siber saldırılarda bir kaç saldırgan oluyor genelde.
FİİLİN ADI : siber saldırış
SANAL OLARAK SALDIRTAN : siber saldırtgan alternatif olarak s.saldırtıcı da uygun olabilir.
SANAL OLARAK SALDIRAN : siber saldırgan
ORTAK OLARAK BU FİİLİ İŞLEYENLER ERKEK İSE : Saldıray
KIZ İSE : Saldıriye

Diğer konularda ise Sevgili BüyükBeyaz'ın dediği gibi " EĞLENMEYE BAKIN " .Sadece yazıyla konuşulan ortamlar da kullanılan kelimelerin tonlaması yapılamadığından yada mimikleri görme şansı bulamadığımızdan bir takım yanlış anlamalar / yanlış anlatımlar / yanlış algılamalar olabilir.Ama emin olun kimsenin kötü niyeti yoktur.
Hepimiz gerekliyiz.
Selamlarımla.

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,984
105,711

Valla o sizin düşünce tarzınız ben burayı sadece fumetti ya da frankafon olarak bir gözle bakmadım. Ki bakılmamalı da. Bu tarz düşünceler ÇizgiDiyarını ileriye götürmez anca geriye götürür. Eğer ki yeni ve genç üyeler talep ediliyorsa ve ÇizgiDiyarı internet aleminin Marvell ı ya da DC Comics i gibi bir yayıncılık daha da açık konuşmak gerekirse Türkiyede ki en geniş kapsamlı ÇizgiRoman sitesi olmak istiyorsa sadece sizin demiş olduğunuz türlerle ya da, sadece çizgi roman taramayla bu KESİNLİKLE olmayacaktır.
Ha sitenin azıcık aşım kaygısız başım tarzında bir niyeti varsa orası ayrı konu ona eyvallah derim.
Ancak güzelce bir istekde bulunan bir üyeye böyle afedersiniz ama at gözlükleriyle ve bu kadar SERT ve kesin bir dille bunların söylenilmemesi taraftarıyım.
"Merhaba arkadaşım çok güzel düşünmüşün, ama bu forumda yeni dönem Marvel çizgiromanlarından ziyade Fumetti ve Frankafon çevriliyor (veya seviliyor) Bunun dışında bir seriyi yapabilecek biri bulamayabilirsin." demek mi daha üsturuplu olur, yoksa direk davulun ortasına vura vura sizin dediğiniz gibi mi?
Biraz daha sakince yorumlar yaparsak bu hem yeni gelen üyeler için hem de forum huzuru için daha iyi olacağı kanısındayım.

Konuya yazmış olduğunuz yazıda bahsettiğiniz taramaların bazısı 100
bazısı 300 sayfa. Bu da emek, sabır, özveri isteyen bir iş. Bunu
yapanlar sadece okunsun diye yapıyor. Pohpohlanmak, like almak için değil. Bundan para da kazanılmıyor.Gelelim balonlama kısmına
istiyoruz ki lisan bilen forumdaşlarımızın ellerini taşın altına sokmaları.
Onlar çevirsin Bizler her türlü balonlarız. Amma sorun burada
bu işe başlayanların bazısı sıkılıp, bıkıp bırakıyor. Böyle olmamalı.
Çevirmenlere bu forumun hep ihtiyacı var. Herkese bol çizgi romanlı günler.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Evet güzel abim bende onu diyorum zaten. Ayrıca ben onları derken emeksiz ya da, boş beleş gereksiz bir iş demedim demem de. Lütfen böyle demiş gibi davranmanız yada, düşünmeniz beni çok üzer. Aşk olsun ben öyle biri miyim? Bu sitede yapılan tüm işlerin ne kadar özverili ve büyük emekler sarfedilip yapıldığını çok iyi biliyorum.
O yüzden zamanında sevgili AhmetCanal'ı henüz tanımıyorken hiç düşünmeden, birileri balonlama da yardım ederse ben de bir şeyler çevirebilirim dediğinde sessiz kalmayıp balonlamada yardım etmek istedim.
Ama burda ki ister çevirmen ister balonlamacı olsun her üye önce birer insan olduğu için ve bilhassa tanımadığı, yüzünü görmediği biri için böyle konuşmamalı dedim. Abolardis çok güzel açıklamış yazı tabanlı muhabbetler sen istediğin kadar uğraşsan da hep biraz ciddidir.
Ayrıca forumun daha iyi yerlere gelmesini istemek, farklı ve geniş alanlara da yayılmasını istemek suçsa tabi ki abi o suç listesine en başa beni yazabilirsiniz bundan da zerre kadar gocunmam.