5 sayılık Chaos War serisine çevirmen aranıyor

5 sayılık Chaos War serisine çevirmen aranıyor

Forum Deneme-Öğrenme Alanı

Like Tree31Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23.Temmuz.2018, 22:42   #21
Onursal Üye

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 342938
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Sİteye girişte geçen hafta çok büyük sıkıntı yaşadım.Sİte sürekli üyelik girişi istedi.Yine yazılarda bozulmalar yüzünden yorum yazamadım uzun süre.Nedenini bilmiyorum ancak ben Chrom ( krom ve mitra adına ) kullanıyorum.Zaman zaman site her sayfada üyelik istemek gibi bir durum olabiliyordu ancak geçen hafta tam zirve yaptı şimdilik bir sorun yok gibi ama nüksetmemesi için alternatif tedavi yöntemleri de dahil olmak üzere her türlü müdahalenin yapılması iyi olur.
Aslında ilk aklıma gelen yine bir saldırımı var diye düşünmüştüm.Bu siber saldırılarda bir kaç saldırgan oluyor genelde.
FİİLİN ADI : siber saldırış
SANAL OLARAK SALDIRTAN : siber saldırtgan alternatif olarak s.saldırtıcı da uygun olabilir.
SANAL OLARAK SALDIRAN : siber saldırgan
ORTAK OLARAK BU FİİLİ İŞLEYENLER ERKEK İSE : Saldıray
KIZ İSE : Saldıriye

Diğer konularda ise Sevgili BüyükBeyaz'ın dediği gibi " EĞLENMEYE BAKIN " .Sadece yazıyla konuşulan ortamlar da kullanılan kelimelerin tonlaması yapılamadığından yada mimikleri görme şansı bulamadığımızdan bir takım yanlış anlamalar / yanlış anlatımlar / yanlış algılamalar olabilir.Ama emin olun kimsenin kötü niyeti yoktur.
Hepimiz gerekliyiz.
Selamlarımla.
vkopuzoglu ve Sinan Atik bunu beğendi.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23.Temmuz.2018, 23:13   #22
Onursal Üye
Çeviri Balonlama
Yönetici

altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 486486
•Rep Seviyesi :
altan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond reputealtan has a reputation beyond repute
Alıntı: vkopuzoglu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Valla o sizin düşünce tarzınız ben burayı sadece fumetti ya da frankafon olarak bir gözle bakmadım. Ki bakılmamalı da. Bu tarz düşünceler ÇizgiDiyarını ileriye götürmez anca geriye götürür. Eğer ki yeni ve genç üyeler talep ediliyorsa ve ÇizgiDiyarı internet aleminin Marvell ı ya da DC Comics i gibi bir yayıncılık daha da açık konuşmak gerekirse Türkiyede ki en geniş kapsamlı ÇizgiRoman sitesi olmak istiyorsa sadece sizin demiş olduğunuz türlerle ya da, sadece çizgi roman taramayla bu KESİNLİKLE olmayacaktır.
Ha sitenin azıcık aşım kaygısız başım tarzında bir niyeti varsa orası ayrı konu ona eyvallah derim.
Ancak güzelce bir istekde bulunan bir üyeye böyle afedersiniz ama at gözlükleriyle ve bu kadar SERT ve kesin bir dille bunların söylenilmemesi taraftarıyım.
"Merhaba arkadaşım çok güzel düşünmüşün, ama bu forumda yeni dönem Marvel çizgiromanlarından ziyade Fumetti ve Frankafon çevriliyor (veya seviliyor) Bunun dışında bir seriyi yapabilecek biri bulamayabilirsin." demek mi daha üsturuplu olur, yoksa direk davulun ortasına vura vura sizin dediğiniz gibi mi?
Biraz daha sakince yorumlar yaparsak bu hem yeni gelen üyeler için hem de forum huzuru için daha iyi olacağı kanısındayım.

Konuya yazmış olduğunuz yazıda bahsettiğiniz taramaların bazısı 100
bazısı 300 sayfa. Bu da emek, sabır, özveri isteyen bir iş. Bunu
yapanlar sadece okunsun diye yapıyor. Pohpohlanmak, like almak için değil. Bundan para da kazanılmıyor.Gelelim balonlama kısmına
istiyoruz ki lisan bilen forumdaşlarımızın ellerini taşın altına sokmaları.
Onlar çevirsin Bizler her türlü balonlarız. Amma sorun burada
bu işe başlayanların bazısı sıkılıp, bıkıp bırakıyor. Böyle olmamalı.
Çevirmenlere bu forumun hep ihtiyacı var. Herkese bol çizgi romanlı günler.
altan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23.Temmuz.2018, 23:41   #23
Süper Üye

vkopuzoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 37137
•Rep Seviyesi :
vkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond reputevkopuzoglu has a reputation beyond repute
Evet güzel abim bende onu diyorum zaten. Ayrıca ben onları derken emeksiz ya da, boş beleş gereksiz bir iş demedim demem de. Lütfen böyle demiş gibi davranmanız yada, düşünmeniz beni çok üzer. Aşk olsun ben öyle biri miyim? Bu sitede yapılan tüm işlerin ne kadar özverili ve büyük emekler sarfedilip yapıldığını çok iyi biliyorum.
O yüzden zamanında sevgili AhmetCanal'ı henüz tanımıyorken hiç düşünmeden, birileri balonlama da yardım ederse ben de bir şeyler çevirebilirim dediğinde sessiz kalmayıp balonlamada yardım etmek istedim.
Ama burda ki ister çevirmen ister balonlamacı olsun her üye önce birer insan olduğu için ve bilhassa tanımadığı, yüzünü görmediği biri için böyle konuşmamalı dedim. Abolardis çok güzel açıklamış yazı tabanlı muhabbetler sen istediğin kadar uğraşsan da hep biraz ciddidir.
Ayrıca forumun daha iyi yerlere gelmesini istemek, farklı ve geniş alanlara da yayılmasını istemek suçsa tabi ki abi o suç listesine en başa beni yazabilirsiniz bundan da zerre kadar gocunmam.
Sinan Atik ve altan bunu beğendi.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
vkopuzoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil