Zagor, Tommiks vb. Karakterler Ne Kadar Güçlü ?

HanZ09

Yeni Üye
31 Ağu 2016
8
27
Selamlar, normalde hep comics veya manga okuyan birisiyimdir fakat geçtiğimiz 1 hafta boyunca Fumetti karakterlere merak saldım. Ve merakımın sonucunda, Tommiks okumaya başladım. Tommiks okurken, aklıma Tommiks acaba silahı olmadan ne kadar güçlü birisidir ? Diye bir soru geldi. Şahsen benim için karakterlerin silahsız da güçlü karakterler olmaları, çıplak elle dövüşte iyi olmaları çok önemlidir. Özellikle Batman'i sevme nedenlerimden biride budur. Tommiks okurken, silahsız da güçlü olabileceğine dair birkaç örnek buldum fakat yeterli olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden bugün buraya bir konu açayım ve Fumetti karakterleri hakkında ister Tommiks olsun ister başka bir karakter olsun silahı olmadan, çıplak elle bir dövüşte ne kadar iyi bir dövüşçü olabileceğine dair bana örnekler göstersin istedim. Aslında Tommiks ve Zagor'un önceden çıplak elle bir dövüşte ne kadar iyi olabileceğine dair birkaç araştırma yaptım fakat doğru dürüst bir sonuca ulaşamadım :(. Bu arada böyle bir konuyu açabileceğim bir bölüm yokmuş, gibi gözüktü bana. Eğer öyle bir bölüm varsa, şimdiden özür dilerim.

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
629
1,388
Fumetti kahramanları ; yaralanır, hastalanır, dövülür, terk edilir, işkencelerde acı çeker,parasız pulsuz kalırlar . . yani onlar sıradan insanlar gibidir . . o nedenle taytlı kahramanlardan daha yakındır bizlere ve onun için çok severiz biz onları

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
357
Şu an dünya ağır siklet boks şampiyonunu bu kahramanların hepsi ilk raund nakavt eder. Kurşun genelde isabet etmez sıyırır. Vücudlarındaki yaralar 1-2 güne tamamen kapanır, günlerce aç kalsalar da 1 kabile kızılderiliyle savaşabilirler. Puma - kaplan - dağ aslanı - goril - ayı - yılan gibi hayvanlarla silahsız köpek balığıyla ise ekmek bıçağıyla başa çıkabilirler. Bir nevi aslında yarı tanrı gibidirler.

Son düzenleme:

yuzbasivolkan

Aktif Üye
31 Ocak 2012
200
609
Acaip tekvandocudurlar
karatede karakuşak sahibidirler
judo jii jitsuyu doğuştan bilirler.
Hatta kılıç ustalarıdırlar.
Grekomenide bilirler,
yan karakterleri hep açtırlar yada susuz
bir öküzü veya bir fıçı içkiyi tüketebilirler.

HanZ09

Yeni Üye
31 Ağu 2016
8
27
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Ne kadar güçlü olduklarını anlayabilmem için ayrıca bir de çizgi romanlarından sayfalarla örnek verebilirseniz sevinirim.

HanZ09

Yeni Üye
31 Ağu 2016
8
27
Fumetti kahramanları ; yaralanır, hastalanır, dövülür, terk edilir, işkencelerde acı çeker,parasız pulsuz kalırlar . . yani onlar sıradan insanlar gibidir . . o nedenle taytlı kahramanlardan daha yakındır bizlere ve onun için çok severiz biz onları

Hocam Fumetti kahramanlarına şimdiden çok ısınmaya başladım ve seveceğim diye tahmin ediyorum. Fakat bu saydığınız trajik olaylardan bazıları comics kahramanlarına da olmuştu sanırsam. Dc Comics'den Arsenal ve Marvel'dan Peter Parker bunlara örnek olabilir bence.

Son düzenleme:

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,358
12,892
iskenderun-Hatay
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Ne kadar güçlü olduklarını anlayabilmem için ayrıca bir de çizgi romanlarından sayfalarla örnek verebilirseniz sevinirim.

Alın size örnek. Zagor yaralı olmasına rağmen birilerini hacamat ediyor.Sayfa Klasik Maceralar 30'un ilk cildinden.Aşağıda da dev kurbağaları balta ile halletmesi var. Klasik Maceralar 63'ün 2. cildi..

Son düzenleme:

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
357
Genelde bunların yancıları çok iştahlı olurlar, kıtlık getircek kadar yeseler bile macerada sürekli açtırlar. Sürekli mızmızlanırlar. Genelde başlarını belaya sokup kahramanımızı zor durumda bıraksalar da, nadiren de olsa onların hayatlarını kurtardıkları görülür. Bu kahramanların yancıları her ne kadar güçsüz olsalar da bunlar da ölümsüzdür ya da şerbetlilerdir. Vurulmazlar, vurulsalar da en fazla sıyırır. Yüksekten düşmelerde bir yerleri kırılmaz; en fazla kafalarında baloncuk oluşur o da 1-2 kare sonra iner. Örnek: Çiko, Profesör Oklitus

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,847
Navajo Köyü
Sevgili Arkadaşım, şimdi bu mevzuya girsem çıkamam, o yüzden kısa kesiyorum,
Okudukça daha fazla seveceğine eminim, bilhassa Yeni Zagor ve Yeni Mister No okumanı tavsiye ediyorum...

Son düzenleme:

HanZ09

Yeni Üye
31 Ağu 2016
8
27

Alın size örnek. Zagor yaralı olmasına rağmen birilerini hacamat ediyor.Sayfa Klasik Maceralar 30'un ilk cildinden.Aşağıda da dev kurbağaları balta ile halletmesi var. Klasik Maceralar 63'ün 2. cildi..

Çok teşekkür ederim. Başka Fumetti karakterlerinin de ne kadar güçlü olduklarıyla ilgili birkaç örnek atabilir misiniz ? Acaba benim gibi Fumetti çizgi roman karakterlerinin ne kadar güçlü olduğunu merak edenler için, bazı sayfalarla, gösterdiğimiz örneklerle konu falan mı açsak ? Bazı Fumetti karakterlerinin ne kadar güçlü olduğuna örnekler başlığında vb.

HanZ09

Yeni Üye
31 Ağu 2016
8
27
Mister no bir ekmek bıçağı ile bir timsahı doğrayabilir.
[url=http://hizliresim.com/BrdrgM][/URL]

Tommik bir vurdumu adamın ayağını yerden keser..
[url=http://hizliresim.com/ZZqZRV][/URL]
hatta bir ayıya bile meydan okur
[url=http://hizliresim.com/ojmjl9][/URL]

Daha önce hiç Mister no okumamıştım bu örnek beni şaşırttı doğrusu. Herhalde güçlü olduğuna dair onlarca örnek vardır, zamanım olursa onuda okumaya başlarım umarım. Tommiks okumaya başlarken, Suzi'yi tek yumrukla bayıltışını bende görmüştüm. Bir ayıya meydan okuması beni cidden çok şaşırttı eğer meydan okuyup yenebiliyorsa çıplak elleriyle beni dahada çok şaşırtır :d ayıya meydan okuduğu sayı 17.sayı fotoğraftan baktığım kadarıyla. Yakında boş bir zamanımda, 17.sayıyı okumaya başlayacağım.