The Dark Tower - Kara Kule: Yakında Vizyonda

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
YAKINDA VİZYONDA

The Dark Tower
Kara Kule

Oyuncular: Matthew McConaughey, Katheryn Winnick, Idris Elba, Abbey Lee, Jackie Earle Haley...​

rgoster.php

Fantastik, korku, western ve bilim kurgu türündeki Kara Kule adlı film, yakın gelecekte, hayatta kalan son silahşor Roland Deschain'ın (Idris Elba) gizemli Kara Kule'yi bulmak için yapmış olduğu arayışları ele almaktadır.

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
878
3,910
İzmit
4 gözle bekliyorum, bugüne kadar çekilmiş bütün stephen king filmleri '' Shawshenk Redemption hariç'' günümüz teknolojisiyle çekilmeli, çekilmeyenlerse acilen senaryolaştırılmalı bence.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Tek filme özetlenebilecek bir film olduğunu düşünmüyorum. Cast çok sağlam, kabul; fakat traileri izleyince çok fazla uçmalı kaçmalı, artistik sahnelerle Roland Deschain'ın karizmasına zarar veren bir ergen filmine dönüşmesinden korktum.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
1 ve 3. kitaptan harmanlanmış bir senaryo oluşturduklarını okudum bir yerden. Herhalde tutarsa devamını getirmeye niyetliler. Bu filmde gidip de son kitaba bağlarlarsa finali geçmiş olsun :(

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
1 ve 3. kitaptan harmanlanmış bir senaryo oluşturduklarını okudum bir yerden. Herhalde tutarsa devamını getirmeye niyetliler. Bu filmde gidip de son kitaba bağlarlarsa finali geçmiş olsun :(

Tek filmde son kitaba bağlarlarsa gerçekten çok yazık olur. Kitapları çok başarılı, çizgi romanları da çok başarılı. İnşallah filmi de en az o kadar başarılı olur. Kadro güzel, sahneler ilgi çekici. Hayal kırıklığı olmaz inşallah.

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,378
Kitabi okudugumda bu havayi yakalayamamistim silahsör kismi daha kitaba uygun geldi bana ama dunyalari daha farkli dusunmustum sabirsizlikla bekliyorum.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Olmamış, hiç kitaptaki havayı yakalayamadım, silahşör mavi gözlü, Clint Eastwood'a benziyordu hani? Zâten trailer'ın yorumları da pek iyi değil. Tek hoşuma giden şey müzik oldu, başka yakalayan oldu mu bilmiyorum, kullanılan müzik "a few dollars more" filminde müzik kutusunda çalan müzik :)

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
İdris Elba'da mutlaka kotaracaktır, rolün hakkını verecektir; fakat sevgili Odenat'ın da dediği gibi mavi gözlü ve her şeyden vazgeçmiş bir karakter tanımlı kitapta. Ben (kendi adıma) Hell on Wheels'i izlerken oradaki baş karakteri çok yakıştırmıştım bu role. Siz ne dersiniz?

Anson Mount

MV5BMjA4Mzg2Mjk3OF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjQyNjY0OA@@._V1_SY1000_CR0,0,662,1000_AL_.jpg

Hatta Matthew McConaughey ile İdris rolleri değiştirseler bile çok hoş olabilirdi.

GettyImages-670942328-1492989943.jpg

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Hatta Matthew McConaughey ile İdris rolleri değiştirseler bile çok hoş olabilirdi.

Kesinlikle katılıyorum ama günümüzde Amerika'daki bu politik ortamda, yüksek bütçeli bir Holywood filminde (onlar blockbuster diyorlar) bir siyahi oyuncunun kötü adam rolü oynaması ihtimali çok az.

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
878
3,910
İzmit
Kitapları okurken Roland'ı hiç siyahi olarak hayal etmemiştim garip geldi ben daha çok Viggo Mortensen (Aragorn) veya Mads Mikkelsen (Hannibal) tipi yakıştırıyordum bakalım Alba nasıl duracak.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Ben Idris Elba'nın yakışacağını düşünenlerdenim. Burada tek rahatsız eden nokta, kitaptaki karakterin bir zenci olmayışı. Sanırım kafamızı karıştıran nokta bu. Ama şöyle bir örnek vermek istiyorum. Battlestar Galactica'nın dizisinde de Apollo karakterinin bir kadın olması beni ilk önce gerçekten çok rahatsız etmişti. Ama dizi ilerledikçe buna alıştım ve hatta epey etkili bir performans sergilediğini düşündüm. Bu filmde de belki önce garipser, sonra performansını değerlendiririz. Tek kuşkum tek filmde konuyu bağlıyor olabilmeleri.

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
878
3,910
İzmit
Kara kule gibi bir seriyi tek filme bağlayacaklarını sanmıyorum sonuçta tüm film endüstrisi kar odaklı neredeyse tüm filmlerin sonunu seriye dönüştürecek şekilde bitirip gişesine göre hareket ediyorlar, filmin adına bir ''Resurrection'' ekleyip öldürdükleri karakterleri bile canlandırıp serilere devam ediyorlar, yani kısaca ben gişenin belirleyici olduğunu düşünüyorum.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Kesinlikle katılıyorum ama günümüzde Amerika'daki bu politik ortamda, yüksek bütçeli bir Holywood filminde (onlar blockbuster diyorlar) bir siyahi oyuncunun kötü adam rolü oynaması ihtimali çok az.
Bu önermeyi, hikayeyi okumuş ve beğenmiş biri olarak "öyle bile olabilirdi" anlamında yapmıştım :)

Bu tip hikayeleri, yine bu hikayelerin hayranı olan birileri tarafından çekilmeleri gerek diye düşünüyorum. Örnek: Lord of the Rings. Ticari kaygıyı sunumun önüne koyduğunda genelde o kadar da bekleneni bulmuyor filmler. Örnek: Yeni nesil Star Trek.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Kitaba yenilerde başladım. Kitabı okumadan önce Westworld adlı dizide Ed Harris'in canlandırdığı gizemli Man in Black karakterinin olduğu diziyi izlemiştim. İlk kitabı okurken ne zaman Siyahlı Adam sözü geçse aklıma Ed Harris'in canlandırdığı Siyahlı Adam geliyordu.
Siyahlı Adam rolündeki Matthew McConaughey son zamanlarda o kadar harika işler çıkarıyor ki (özellikle de True Detective'de Rustle Cohle karakteri ile zirve yaptı) burada da hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Idris Elba'yı herkes gibi ben de yadırgadım. İnşallah bizleri utandırır.
HBO gibi bir kanalda dizi olmasını tercih ederdim. Her yıl bir kitap, 10 bölüm halinde güzel olurdu.