2016 - Aramızdan Ayrılanlar

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
2016 - Aramızdan Ayrılanlar

163.png

Haberin Detayı için lütfen

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Bu haberde gösterilenler aramızdaydı da,Tarık Akan,Yaşar Nuri Öztürk,Turgay Şeren,Hakkı Devrim,Vedat Türkali v.s.aramızda değilmiydi?..
Düşünce olarak güzel,çalışma olarak eksik gördüm..
Tabiki bu benim şahsi kanaatim..
Konuyu açma düşüncen ve verdiğin emeklere teşekkürler..

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Bu haberde gösterilenler aramızdaydı da,Tarık Akan,Yaşar Nuri Öztürk,Turgay Şeren,Hakkı Devrim,Vedat Türkali v.s.aramızda değilmiydi?..
Düşünce olarak güzel,çalışma olarak eksik gördüm..
Tabiki bu benim şahsi kanaatim..
Konuyu açma düşüncen ve verdiğin emeklere teşekkürler..

Tabi bu senin şahsi fikrin olabilir, saygı da duyarım kandraks arkadaşım. Ama eleştirmeden önce eleştirilerimizi nereye yaptığımıza dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum. Filmistiğin yayın hayatında yerli haberlere ve yerli film tanıtımlarına yer verilmemiştir. (yanlışlıkla yıllar önce yapılan 2 veya 3 haber dışında. ki onlar da 1-2 gün içerisinde yayından kaldırılmıştır) Yani işin özü: yerli kaynakların çok ciddiyetsiz, çoğu eksik ve yetersiz olduğundan, sitemizde yer vermiyoruz. Yer verdiğimiz noktalar ise arşiv olarak eklenen filmler (ağırlık olarak değil) ve bilgi eksikliği olmasın diye "zoraki" yerli vizyona giren filmleridir. Ki bunları eklerken bile çok zorlanıyoruz. Çoğu zaman ne oyuncunun (baş rol oyuncular dışında) fotoğraflarını ne de film müziği ve buna benzer bilgileri içeren sanatçıların bilgilerine ulaşmak mümkün olmuyor. Fragman eklemek istiyoruz, çoğu zaman sadece firma veya yapımcının açmış olduğu hesap dışında "dünya genelinde" yasak geliyor hemen. Warner Bros ve buna benzer dev firmaların bile yapmadığı bir uygulama. Bu yüzden yıllardır "yerli" ne var ise mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışmışızdır. Düşünceni paylaştığın için teşekkürler, ama oluşum ve yapımıza baktığında eksik olan bir şey yok. Sevgiler....

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Ece Erken var bir de o da vefat etmiş Trafik kazasında...

Sosyal medyaya çok da önem vermemek lazım. Malum, her 3 ayda bir "Münir Özkul öldü", "Nejat Uygur öldü", "Kenan Işık öldü" gibi masabaşı haberler uydurulur, gündem onların yayılması ve ailelerinin "kahrolsun bu haberleri uyduranlar" cevapları ile son bulurdu. Bu olay da ona benziyor.

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361

Sosyal medyaya çok da önem vermemek lazım. Malum, her 3 ayda bir "Münir Özkul öldü", "Nejat Uygur öldü", "Kenan Işık öldü" gibi masabaşı haberler uydurulur, gündem onların yayılması ve ailelerinin "kahrolsun bu haberleri uyduranlar" cevapları ile son bulurdu. Bu olay da ona benziyor.

Ben de bir haber sitesinde görmüştüm geçen meğer uydurmaymış, böyle bir konuda haber uydurulur mu, hiç olacak şey mi...:6: