Fırt Sayı 385

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
Keyifle okuyun.
51vosg.jpg

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Kapaktaki tema ile ilgili karışık duygular içerisindeyim.

Aslında bugünlerde her şeyle ilgili karışık duygular taşıyorum. Memleketle ilgili, halkımızla, insanımızla ilgili... Her şey biraz anlamını yitirdi. Kendisinden olmayanların katledilmesine sevinenlerin çoğunlukta olduğu bir ülke artık burası. Yeni bir ülke. Tanımakta ve anlamakta epey zorlandığım bir ülke.

Adamlar 1983'ten beri (evveliyatını bilmiyorum. Bu Fırt'ın basım tarihi 1983) bizi memleketlerinden postalamaya çalışıyorlar ama yine de şansımı deneyip buradan giden bir arabanın bagajına biniversem mi diyorum... Çoluğu, çocuğu da alıp.

Şu lanet günlerde, şu kabus dolu günlerde bir nebze de olsa gülümsettiğin, içimi ısıttığın için teşekkür ederim, sevgili zagor-t.

İyi ki burası var.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Kapaktaki tema ile ilgili karışık duygular içerisindeyim.

Aslında bugünlerde her şeyle ilgili karışık duygular taşıyorum. Memleketle ilgili, halkımızla, insanımızla ilgili... Her şey biraz anlamını yitirdi. Kendisinden olmayanların katledilmesine sevinenlerin çoğunlukta olduğu bir ülke artık burası. Yeni bir ülke. Tanımakta ve anlamakta epey zorlandığım bir ülke.

Adamlar 1983'ten beri (evveliyatını bilmiyorum. Bu Fırt'ın basım tarihi 1983) bizi memleketlerinden postalamaya çalışıyorlar ama yine de şansımı deneyip buradan giden bir arabanın bagajına biniversem mi diyorum... Çoluğu, çocuğu da alıp.

Şu lanet günlerde, şu kabus dolu günlerde bir nebze de olsa gülümsettiğin, içimi ısıttığın için teşekkür ederim, sevgili zagor-t.

İyi ki burası var.
Direnc11 aslında bu süreç 12 eylülle başlayan ve milli bir siyasi oluşum çıkaramayan bu ülkenin kaderidir.Önce insan olunması gerektiği bu anadolu topraklarının islamında taa yunustan,hacı bektaştan,mevlanadan beri hep var.Ama bu millet cuma günleri camiileri doldursa da içinde sevgi olmadığı müddetçe imanın anlamını anlayamıyor.Kuran da Allahın kayyum olduğu yazar kayyum yarattıkları üstüne titreyen onlara çok sevgi duyan manasındadır.Ama yaratanı böyle olduğu halde yaradılan insanın hali acınasıdır.Bu sadece bizde mi var derseniz.Maalesef avrupa da ırkçılık artık öyle bir halde ki bunu ancak yaşayanlar anlatabilir.Amerika da siyahlara yapılanlar zaten malum.Sorun dünya da bir ezilenler sınıfı oluştu.Bu sınıf ne zaman tüm dünya da birleşir ve kıyametini gerçekleştirirse burda ki kıyamet toplu hak için yapacağı mücadele manasında ki kuran da zaten iki kıyamet var.Birisi ezilenlerin ayağa kalkmasıyla oluşan birde tüm evrenin yeniden hesap için kıyameti.İşte bu birinci kıyamet için ezilenlerin bir şuura ihtiyacı var.Doktorsunuz diye ezilmediğinizi zannetmeyin bu ülkede sistem yine sizi eziyor.Ezme sisteminin adı belli kapitalizm.Fırt yıllar önce para için bu ülkeden gidenleri ne doğru çizmiş.Bugün o kuşaktan olanların çoğunun halinde bir iyilik yok.Ancak sonraki kuşaklardan olanlar içinde başarılılar var.İşte çizginin gücü.Zagor-t anlamlı emeğin için sağol.

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
Almanci olan ben, yaralari desilenler sizlersiniz demek...
Ama tabii ki... kardesce yasamayi ögrenememislere yaziklar olsun demek de lazim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,646
Teşekkürler üstadım.

Avrupa da yaşayan ırkımız artık 3 ncü 4 ncü kuşak oldu sanırım ki, kovsalarda ordan çıkartamazlar artık.

Ne kadar ülkemizde karışıklıklar olsa bile ben Vatanımı seviyorum. Her fert aile bütünlüğünü sağlarsa bu vatan yaşanacak yer olur düşüncesindeim.

Ne yazıkki gavurlar bizler anlayamadan aile birlikteliklerini parçalamayı becerdiler.