Fırt Sayı 323

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
Geçmişte paylaştığım dergilerden... Tarama ve düzenleme yenidir.

2m2tgeb.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,936
İstanbul
Gene beni çocukluğuma götüren bir kapak.. Sanırım bu kapakta o zamanlar başımıza bela olan ASALA terör örgütüne gönderme yapılıyor..

Ben biraz da çocukluğumuzun kahramanlarından "Komiser Kolombo"dan bahsetmek istiyorum..

Aktör Peter Falk'un başrol aldığı Polisiye dizinin, dünyaca ünlü karakteri; suçluların korkulu rüyası "Komiser Kolombo" şüphelilere her zaman çok kibar davranıp, bolca karısından bahsederek kuşkularını gidermesi ve tam suçlu elinden kaçtı sanıldığı anda meşhur cümlesi “Son bir şey daha var” diyerek beklenen sona ulaşmasıyla hafızalarımızda yer etmiştir.

Kendisini ne yazık ki 2011'de, 83 yaşındayken kaybettik. Uzun yıllar Alzheimer hastalığı ile boğuşan Falk'un doktorlarından biri, “Komiser Kolombo”yu oynadığını bile hatırlamadığını söylemişti. Toprağı bol olsun.. Paylaşım için teşekkürler üstadım...

Son düzenleme:

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
... Uzun yıllar Alzheimer hastalığı ile boğuşan Falk'un doktorlarından biri, “Komiser Kolombo”yu oynadığını bile hatırlamadığını söylemişti. Toprağı bol olsun.. Paylaşım için teşekkürler üstadım...
İşin ilginç yanı, Dizide canlandırılan Komiser Columbo da, dalgın ve unutkan bir komiser idi...

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,624
hiçbiryerde :)
Evet, anılarımızı depreştiren,
hissiyatımızı kıpraştıran Fırt
için teşekkürler Zagor-t ve
Baltimora dostlar :D

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Kolombo ve daha nice ilginç ama bir o kadar da insani dizi, sinema seyrettik geçmişte. Bugünkü yarışma furyası ise tek kelime ile "saçmalık"; inanın ben televizyon izlemiyorum, hele şu seçim döneminde haber bile izlemiyorum. O eski yıllardaki yayıncılık nerede diyorum ve zagor-t sana sevgilerimi sunuyorum.