Fırt Sayı 337

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
2429wzq.jpg

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Eline sağlık dostum :) “Almanya Pavyonu” iyi, ama yakınlarda görürüz, AB belasına umarım bu arada bizi almazlar, alırlarsa da; bugünkü Almanya gibi biz de Avrupa’yı sırtımızda taşımaya başlayacağız, hatta o zaman bitmiş olacak Almanya'yı bile biz taşıyacağız, Avrupa’da sanayinin yok olmaya başlaması; en az 20 yıl önce ve artan ivmeyle başladı, meslek anlamında; fiilen yaşayarak görüyorum, gazetelerden, satılmış medyadan vb... değil.

Bu arada Güney Amerika ülkelerine vize olmadığını öğrendim oğlumdan, yaz başı Che Guevara’nın %100 aynı yolunu izleyerek, tıpkı onun gibi; motosiklet turuna çıkacak davetlisi olduğu arkadaşlarıyla, 50'li yıllarda yaptığı bu uzun motosikler seyehati sonrası; Guevara'nın düşünceleri değişecek ve son halini alacaktır, bakalım bizimkinde son durum ne olacak, şimdi Avrupa’ya bakıyorum da en fazla 10 sene sonra; değil vizeyi kaldırmak, turist olarak gelin diye yalvaracaklar, Avusturya’da çalışırken; Avusturya turizimi bitse ne kadar rezil olabileceklerini gözlerimle gördüm, şu an İngiltere vb...; kendi üniversitelerini, dil okullarını... deli gibi pazarlıyor, hem de kendileri buraya gelerek, eskiden biz onlara giderdik; gelen olmazdı hiç, tabii gideceksin de orada okuyacaksın, yani gel ve para bırak bana diyor artık, kısacası; dünyaya yakın gelecekte fena halde muhtaçlar, zaten çoğu yerini gezdiğim Avrupa’da işim olmaz, ben de Güney Amerika’ya gideceğim, güneş tapınaklarına, son duraksa :Z Manaus :D ve esmer :d

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
Eline sağlık dostum :) “Almanya Pavyonu” iyi, ama yakınlarda görürüz, AB belasına umarım bu arada bizi almazlar, alırlarsa da; bugünkü Almanya gibi biz de Avrupa’yı sırtımızda taşımaya başlayacağız, hatta o zaman bitmiş olacak Almanya'yı bile biz taşıyacağız, Avrupa’da sanayinin yok olmaya başlaması; en az 20 yıl önce ve artan ivmeyle başladı, meslek anlamında; fiilen yaşayarak görüyorum, gazetelerden, satılmış medyadan vb... değil.
...

Biraz bilim kurgu gibi duyuluyor. Türkiye'nin zenginleşmesi bence, ne var ne yok sattıklarındandır, Ama hazıra dağ dayanmaz.. Yine de haklısın. AB' yakında tedavülden kalkacak ve zaten yalanlar üzerine kurulmuş bir ortammış meğer. Yani bir tarafta meteliksiz geri kalmış ülkeler öte yanda para babası sanayi ülkeleri. Sözüm ona yardımlaşıyorlar. Euro yalnız, zengin ülke turistlerinin Yunanistan gibi ülkelerde rahatça tatil yapmasına yarıyormuş meğer.

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,624
hiçbiryerde :)
Vay be! Bir zamanlar her yaz haberlerini dinlerdik, okurduk,
İzmir Fuarı'na şunlar gelecek, bunlar olacak vb.
Teşekkür ederim Zagor-T,
Ozan dostum, Güney Amerika'ya da bir selam buralardan...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,646
Yok üstadım :) dediğin zaten %100 doğru :D yani Türkiye zenginleşmeyecek; Avrupa fakirleşecek, benim görüşüme göre; başımıza extra bir şey gelir de erken öbür tarafa gitmezsek; biz bile bunu göreceğiz :Z nasıl olsa ben Güney Amerika sahillerinde olacağım o zaman :d

Yazları denize davet edersin artık kardeş.

Fırt için teşekkürler. Bir ara bende de var fırtlar yükleme yaparım.