Fırt Sayı 471

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

djeko35

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
168
138
İzmir
işte vatandaşın halini en çarpıcı şekilde anlatan bir kapak. Ben Latif Demirci'nin o dönemdeki çizgisini daha çok seviyorum bu yüzden keyifle okuyacağım bir Fırt daha paylaştığı için Zagor-T üstada çok teşekkür ediyorum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
3. sayfadaki gurur resmine takıldım. "Fırt 10 yaşına bastı" başlığıyla beraber verilen resim ne kadar tanıdık. Yok, resimde yer alanları tanıdığımdan değil. Sadece birkaç tanesinin yüzüne aşinayım. Ama buna çok benzer benim de fotoğraflarım vardı. Tipler, saç modelleri, hele o shetland kazaklar... Ne popüler şeylerdi bu kazaklar. Hayır, acayip rahatsız edici şeylerdi, tene değerse tahriş eder, sıkıntı verirdi. Ne akla hizmet hep beraber giydiysek artık bu kazakları. Makineye attın mı da hemen çekerdi.

Paylaşımın ve onun çağrıştırdıkları şeyler için teşekkür ederim, sevgili zagor-t.

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,855
3. sayfadaki gurur resmine takıldım. "Fırt 10 yaşına bastı" başlığıyla beraber verilen resim ne kadar tanıdık. Yok, resimde yer alanları tanıdığımdan değil. Sadece birkaç tanesinin yüzüne aşinayım. Ama buna çok benzer benim de fotoğraflarım vardı. Tipler, saç modelleri, hele o shetland kazaklar... Ne popüler şeylerdi bu kazaklar. Hayır, acayip rahatsız edici şeylerdi, tene değerse tahriş eder, sıkıntı verirdi. Ne akla hizmet hep beraber giydiysek artık bu kazakları. Makineye attın mı da hemen çekerdi.

Paylaşımın ve onun çağrıştırdıkları şeyler için teşekkür ederim, sevgili zagor-t.

Her çevrenin kendi modası oluyor. Sen istediğin kadar ''yok takip etmem, yakışanı giyerim'' de. Yıllar sonra sürüye ayak uydurmuş olduğunu o dönem fotoğraflarına baktığında görüyorsun.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Mizah magazininde en taktığım konulardan birisidir Latif Demirci'nin Hürriyet'e transferi. En yazık oldu dediğim olaylardandır.
O harika çizgiler ve toplumsal esprilerden çizgiler hala güzel ama yeterli değilmiş. Sosyete züppeliğine özenti Press bey ve ailesine sabırla tahammül ettim ve düzelmesini bekledim ama heyhat...
Artık Hürriyet'in o sayfasını atlayarak diğer sayfalara bakar olmuştum. Yazık oldu Latif Demirci'ye.