Fırt Sayı 226

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,854
Onlar bile bir araya gelmişti. Bugünkü narsistleri aynı odada 4 yılda bir görüyoruz. Konuştuklarının da gizli kalmasını istiyorlar.

2e66d0i.jpg

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Bir başka karikatüristin acemilik yıllarına ait bir çalışma da Fırt'ın bu sayısından çıktı. "Suat Özkan"ın ("Kırık Leblebi"yi çiziyor) 8 Temmuz 1980 tarihli Fırt'ın amatörlere ayrılmış "Hariçten Gazel Okuyanlar" sayfasında bir karikatürü yayımlanmış. Aşağıda da güncel çalışmalarından biri yer alıyor.

Fırt 226 için çok teşekkürler, "zagor-t".

Suat_zkan_F226_017.jpg

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,745
İstanbul
Tekin Aral "Fırt'a Bakış" yazısında özetle yaşadıkları dönemin çok kötü olduğunu, kavganın politikacılar arasında sürdüğünü, insanların farklı görüşten olsalar dahi muhabbetlerini sürdürdüklerinden bahsetmiş. Gerçi o dönem için de biraz iddialı gibi geldi bu sav ama bugün durum biraz daha kötü herhalde. Bu tür bir hoş görünün muhafaza edilebildiği çok az yer kaldı. İşte Çizgi Diyarı da bu tür yerlerden biri. Zaman zaman yaşanan sıkıntılara rağmen bu manada olumlu bir çizgiyi tutturduğumuzu zannediyorum. Fakat memleket genelinde kutuplaşma artık öyle bir boyut aldı ki birbirinden nefret eden iki kesim oluştu. Politika yüzünden nice dostluklar düşmanlığa dönüştü, dönüşüyor. Sonumuz hayrola diyelim.

Birlikte nefes alma ümidini hep koruyabilme dileğiyle Fırt'ın bu yeni sayısı için çok teşekkür ediyorum üstadım.